Toriko (אנימה)

“טוריקו” [Toriko], סדרת מאנגה שרצה במגזין שונאן ג’אמפ רק מאז 2008, הספיקה להתברג בחמישיית הסדרות הפופולריות ביותר של המגזין, לצד “וואן פיס”, “נארוטו”, “בליץ'” ו…המ…עוד משהו. לכן ברור כי סדרת האנימה הכה מתבקשת היא בסך הכל שאלה של זמן. סופר סאייה 16השאלה היא כמה זמן? ובכן, אם לשפוט לפי ספיישל ה-Jump Festa האחרון, כנראה לא הרבה (ההימור שלי הוא אפריל 2011).

טוֹרִיקוֹ הוא צייד-שרירן-לוחם Z בפוטנציה שגר בעולם בו אוכל הוא בערך כמו הפוקימונים בפוקימון, ואנשים מוכנים לשלם הרבה כסף כדי לתפוס איזו חיית אגדית ולאכול אותה בלי מלח. או עם מלח. מה שתחליטו. טוריקו ידוע כאחד מציידי הפוקימונים, סליחה, מאכלי הגורמה הגדולים בעולם, ולכן הוא מסכים מיד כששף של מסעדת גורמה פונה אליו בבקשה מאתגרת במיוחד: ללכוד תנין בן 300 שנה, שרמת התפיסה שלו נחשבת לגבוהה במיוחד. השניים יוצאים מיד להרפתקה מסוכנת באי בו שוכן הקרוקודיל, רק כדי לגלות כי המשימה לא כזו פשוטה. לפחות היכולות של טוריקו, יחד עם הרצון העז שלו לאכול את התמסח, יגרמו אפילו לקאמינה להשתין במכנסיים.

פרק הספיישל מספיק לכסות את שני פרקי המאנגה הראשונים, שזה הספק נאה בהתחשב בכך שכל אחד מהפרקים הללו ארוך כמעט פי 2 משאר פרקי המאנגה העתידים לבוא. לצורך הספיישל נאלצו כמובן לקצץ בחלקים מסויימים בעלילה, והסבר מפורט על עולם הסדרה נעדר מפה לחלוטין – דבר שלגיטימי בהתחשב בכך שמדובר בספיישל שלא מתוכנן להימשך, ועל כן אין צורך בהסברים מפורטים.

הפרק עצמו מכיל כמויות רבות של רגעי גאר, רובם ככולם בזכות טוריקו – ספק בן-אדם ספק אל. הוא אוכל חיות טרף לארוחת בוקר, תרתי ההתפתחות האחרונה של פיקאצ'ומשמע, והידע הרב שלו בעולם החי והצומח מאפשרים לו להיות דרוך 24/7. מהצד השני נמצא קוֹמָאטְסוּ, שף חנון וצנום המצטרף אל טוריקו ללכידת האליגטור. יחדיו הם צמד השונאן המגניב ביותר שהופיע לאחרונה, וההרפתקה הקטנה הזו שלהם רק מגבירה את הרצון לראות מהם עוד.

הפרק עצמו אופיין באנימציה וגרפיקה יוצאות מגדר הרגיל (שמישהו פעם יסביר לי מה נחשב ל-‘רגיל’), ועל אף אורכו – כמעט מחצית השעה – הוא לא הרגיש מרוח, והאמת נגמר מהר מדי. הפרק אפילו טרח להכיל שיר סיום עם דמויות הסדרה שלא הופיעו בספיישל, דבר המרמז על סדרת האנימה העתידית, אבל בינתיים הרמיזה הזו היא טיזינג אכזרי כלפי הצופים שרוצים עוד. אם להשתמש בתיאור קולינרי כמו בסדרה, יוצא שהספיישל הוא המנה הראשונה בארוחה בה המנה העיקרית (שלא לדבר על קינוח) פשוט לא קיימת…בינתיים.

בתור ספיישל שמבוסס על מאנגה של סוטה מין (המאנגקה מִיטְסוּטוֹשִי שִימָאבּוּקוּרוּ נעצר ב-2006 אחרי ששילם לבת 16 כדי לקבל ממנה שירותי מין), “טוריקו” היא מעדן קולינרית המצליח לעשות משהו מדהים: להלהיב גם את הצופים וגם את הבטן. מאז “יאקיטאטה!! ג’אפאן” לא הייתי רעב כל-כך אחרי צפייה באנימה. תנו לי עוד, דאמיט!

הטוב: ספיישל מצויין המכיל את כל מרכיבי השונאן, ועושה מהם מתאמים.
הרע: כשמו כן הוא, רק ספיישל, ועושה טיזינג לסדרת האנימה שעוד לא הוכרזה.
והמכוער: נסו להראות את “טוריקו” לצמחוני…

 ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

בשר זה רצח. אבל טעים אחושרמוטה!
Toriko | אקשן, מכות, דם, רצח, בישול, פוקימון Z | ספיישל | 27 דקות | 2009 | סטודיו Ufotable (מי אלה?) | במאי: אוּבּוּנַאי מִיטְסוּרוּ | יוצרי מקורי: נו אל תתנו לי לכתוב את השם הארוך הזה שוב

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם