Tonari no Kaibutsu-kun

 

התאכזבתי.

Tonari no Kaibutsu-kun אמורה הייתה להיות מסמר העונה, עם דגש כפול ומכופל על ‘אמורה‘; הפרק הראשון מבטיח דמויות צבעוניות ובעלות אופי עמוק, הומור מקורי ומצחיק ועלילה שנעה על הגבול בין מהנה למעניינת. 

מי שעוד לא יצא לו להכיר, הסיפור נסוב סביב שיזוקו – נערה חסרת חברים שמטרתה היחידה בחיים היא ללמוד כמה שיותר על מנת להשיג את הציונים הטובים ביותר בשביל להתקבל למוסד האקדמי הטוב ביותר כדי למצוא את העבודה הטובה ביותר זאת בכדי להרוויח כמה שיותר כסף. כסף כסף כסף. שיזוקו באה מבית דל אמצעים, לכן ‘חברים’ הם לא יותר מהסחת-דעת בדרכה למטרה. מנגד, הארו הוא בריון לא-מובן שמסתבך בתקריות אלימות ונותן לחבריו לנצל אותו. הארו – שדווקא בא ממשפחה עמידה אחושילינג – לא שם זין על לימודים, על-כן הוא לא הופיע בבית-הספר מזה זמן רב. הוא גר עם בן-דודו במרכז חבטות (המקום הזה שרואים בסרטים ובו אנשים חובטים בכדורי בייסבול הנזרקים ממכונות) ללא תכניות ממשיות עבור עתידו. זאת עד שהוא מתאהב בשיזוקו.

Tonari no Kaibutsu-kun, לפי הפרק הראשון, לוקחת את קונספט סדרות האהבה לנוער ונותנת לו טאץ’ ציני ומצחיק. סיפור האהבה המתוסבך בין השניים תמיד שם, אך קיוויתי שלאורך מרבית הסדרה הוא יישאר ברקע, כאשר הפרקים האחרים יהיו חכמים מספיק להציב את הגיבורים בסיטואציות שונות שלאו דווקא קשורות באהבה. או בקיצור: קיוויתי לראות שוב את Host Club. ולרגע אף היה נדמה כי זה מה שהולך לקרות.

לצערי נכנעה הסדרה לתכתיבים של עצמה, ובמקום להיות אנימה הלוקחת את הקלישאות הידועות על אהבה, קיבלנו סדרה שסוחטת את הקלישאות הללו משל היו סרטי דמדומים. ההומור הציני עוד שם, אך הוא לא מספיק כדי להחזיק לבדו סדרה בה כל פרק (ואני מתכוון כל פרק) מכיל לפחות שלושה דיאלוגים על מהוּתה של אהבה.

הסדרה אולי קצרה (13 פרקים) אך יש בה יותר תהפוכות רומנטיות מעונה וחצי של “היפים והאמיצים” (לא שראיתי, אממ…כן?). פרק אחד הארו אוהב את שיזוקו אך היא לא אוהבת אותו, פרק אחר-כך שיזוקו אוהבת את הארו אך הוא פתאום לא אוהב אותה, פרק הבא הוא שוב אוהב אותה אך היא כבר לא אוהבת אותו. פרק אחרי זה הוא אוהב תרנגול. וכל זה לפני שנכנס לסיפור משולש אהבה שהופך בהמשך למרובע אהבה.

מלבד השניים הללו, יש עוד דמויות בסדרה, אך הם כולם בצורה זו או אחרת עוסקים בשיזוקו והארו ומערכת היחסים שיש להם (כלומר אין להם. כלומר יש-להם-אבל-זה-מסובך. כלומר אין-להם-אבל-זה-מסובך. כלומר אני-לא-יודע-עזבו-אותי-בשקט). אסאקו היא הדמות החביבה עלי, בעיקר מפני שמלבד היותה יפה – עניין שמודע לעצמו – היא מבלה את מרבית זמנה בפורומים באינטרנט, שם כביכול חבריה האמתיים. אין לה ציונים טובים אך יש לה אופי שמציל במעט את הצ’יזיות שנוצרת סביב שיזוקו והארו. סיפורה האישי — חוסר היכולת שלה להתחבר עם אנשים — עניין אותי לא פחות מהנחת היסוד של העלילה הראשית. אולם אסאקו נופלת גם היא קורבן לתסריט ומבלה את כל זמנה באובססיה כלפי שיזוקו והארו.

מלבד שלושתם יש את סוהיי. מדובר למעשה בדמות הנורמלית היחידה בסדרה: יש לו מספר נורמלי של חברים, אין לו תסביך אחד והאישיות שלו נינוחה. מדוע שאדם נורמטיבי כמוהו יחליט להסתובב עם פריק שואו? בעיקר כי הוא מתעניין בהארו, עמו הוא למד בחטיבה (באופן עקרוני; בפועל הארו מעולם לא הגיע ללימודים) ובשיזוקו, האדם הראשון שהשיב את הארו ללימודים. ישנם ניצוצות רומנטיים בסצנות שלו עם אסאקו, ניצוצות שהספיקו לי להבין שאני מעדיף להמשיך עם קו העלילה הזה מאשר עם שיזוקו והארו, אך לצערי נכשלת ‘Kaibutsu-kun’ במימוש הפוטנציאל הרומנטי בין השניים לכדי משהו ממשי. נו, מי יודע: אולי במנגה.

מדובר אולי בסדרה שנראית מצוין, אך לצערי הרב היא זרקה לפח עתיד מזהיר. יהיה זה שקר להגיד שלא נהניתי בכלל מ-12 הפרקים הנותרים, ישנן כמה וכמה סצנות אמוציונליות או מצחיקות, רק שהן לא מספיקות על מנת להציל אותה מהיותה טלנובלת נעורים. אם זה מה שאתם מחפשים: ברכותי, מדובר בסדרה עבורכם. עבור כל השאר, עדיף לצפות (שוב) ב-Host Club.


הטוב: הפרק הראשון; פה ושם מצליחה הסדרה להבריק; דמויות מעניינות.
הרע: הופכת מסדרת אהבה צינית לסדרת אהבה צ’יזית.
והמכוער: 50 הלקאות בגב צריך לתת למי שהעניק לסדרה את שמה הבינלאומי – “My Little Monster”.

ציון במדד OK – סביר מינוס

Tonari no Kaibutsu-kun [המפלצת שיושבת לצדי] | יפן, 2012 | 13 פרקים | סטודיו Brain’s Base | רומנטיקה, דרמה, רומנטיקה, קומדיה, רומנטיקה, תרנגול, רומנטיקה | הארוּקה טומאטסו [מורגיאנה מ-“Magi”], טסוּבּאקי סוזוקי [סוּגאטה מ-“Sora no Otoshimono”] | ריוֹטה אוֹסאקה [אייטה מ-“Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru”], אטסוּמי טאנזאקי [תפקיד ראשון] | במאי: הירוֹ קאבּוּראקי | יוצר מקורי: רוּבּיקוֹ

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם