Shingeki no Bahamut: Virgin Soul

הרבה מכם שמכירים אותי יודעים כי אני אדם סלחן, לכן צירוף ספציפי של מקרים צריך להתקיים על מנת שאנימה תעלה לי על העצבים. אם נניח צפיתי בסדרה גרועה כמו “Chaos;Child“, אין לי אף אחד להאשים חוץ מהטעם הרע שלי. אולם “Shingeki no Bahamut: Virgin Soul” נתנה לי סטירה מצלצלת, דווקא משום שהיא החלה כל-כך טוב.

‘Virgin Soul’ מתרחשת כעשור לאחר “Shingeki no Bahamut: Genesis“, סדרה שאהבתי והתרגשתי לקראת ההמשך שלה. לו רק ידעתי אז כמה תמים הייתי.

למי ששכח, ‘Genesis’ הסתיימה כאשר (ספוילר, דה) בהמוּת המפלצתי הובס. כעת יש סטטוס קוו חדש: בני האדם הם הגזע השולט בעוד השדים המסכנים מצטופפים בגטאות, משועבדים למוות ועובדים בבנקאות (רק החלק האחרון שקרי). מי שאחראי לכך הוא המלך צ’אריוס ה-17, דושבאג קר רוח וחסר רגשות. צ’אריוס מורה על ראש מסדר האבירים, הלא הוא קאייזר מיודענו, לעזור באג’נדת רצח העם, אך כאשר טרוריסט מסתורי מופיע ופועל לשחרור השדים, נקרע קאייזר בין נאמנותו לכתר לבין, ובכן, מה שנכון לעשות.

אל מיטת החולים הזו נכנסת נינה, צעירה חייכנית שהיגרה לבירה על מנת לעבוד כציידת ראשים. נינה מתיידדת עם אותו טרוריסט הלא הוא השד עזאזל מהעונה שעברה, ועמו מסתובב רובין ילד שעוזר לו להילחם בלילות.

נינה גיבורה נהדרת, רוב הזמן: היא כריזמטית, מצחיקה, תמימה ויש לה כוח רב… כי היא דרקון! לא יענו-דרקון כמו טארגאריין אלא במובן המילולי של המילה. נינה נולדה בכפר בו דרקונים יכולים להפוך לבני-אדם (או בני-אדם יכולים להפוך לדרקונים. זה לא לחלוטין ברור). מי מכם שדואג, גיבור העונה שעברה והג’ינג’י בעל האפרו, פאבארו, עדיין בסביבה ואף יש לו תפקיד חשוב.

חציה הראשון של ‘Virgin Soul’ בונה את התשתית לקראת מה שמסתמן כמאבק אפי בין שלושה פלגים: שדים, בני אדם ואלים (הם זועמים על צ’אריוס כי הוא הורה להרוס את מקדשיהם). העונה מחולקת לשתי סאגות כשזו הראשונה מטעה את הצופים בכך שהיא אשכרה טובה. נינה מתפתחת כגיבורה, עזאזל הופך לדמות שכיף לראות, ז’אן ד’ארק (לשם שינוי) מעניינת ויש מספיק תככים על מנת שתישארו ערניים. לאורך אותם פרקים לא שוכחת הסדרה לעשות כיף, והיא מלאה בהומור ואקשן (לעתים במקביל). בכל זאת, סדרת הרפתקאות.

… כלומר, עד שהיא מחליטה כי חלאס עם ההרפתקאות. זמן להפוך ל-“דמדומים”.

העניין הוא כזה: נינה מתאהבת במלך צ’אריוס, מה שקורה עוד בחצי הראשון. הסיבה? הוא… אני לא צוחק… רקד איתה איזו פעם. מסתבר כי “Shingeki no Bahamut” למדה על רומנטיקה דרך סרטי דיסני ישנים. נינה וצ’אריוס החליפו בקושי 30 מילים לפני שכמו בת טיפשעשרה היא החליטה כי העולם לא שווה כלום בלעדיו. לטובתה ייאמר שהיא לא ידעה כי צ’אריוס הוא המלך, אך כשהיא מגלה ש-“אהבת חיי!” זה היטלר, ממשיכה נינה לשרבט לבבות ביומן. אפילו כשאותו פיהרר שולח אותה לכלא, מנסה להרוג אותה, מנסה להרוג את חבריה ואף מצליח להרוג כמה מחבריה – לוחמת הצדק העצמאית והחזקה נמסה בכל פעם שעולה שמו. אי שם בפרקים המתקדמים — כאשר ברור כי מקומו של צ’אריוס הוא מתחת ללהב הגיליוטינה — מחליטה נינה בשעה טובה להרוג אותו. ומה היא עושה ברגע האמת? לא הורגת אותו, כמובן. מספר פרקים לאחר מכן, כשהוא גרם למותם של עוד כמה אלפים, ככה בקטנה, היא מחליטה ‘טוב, זה סופי. הפעם אני הורגת אותו’. ספוילר: היא פאקינג לא. בפעם השלישית שזה קרה הרבצתי לקיר המסכן לידי (כן, זה כאב מאוד. אבל זה היה שווה את זה).

צ’אריוס הוא היצור שעשה הכי הרבה רע בתולדות שתי העונות, כולל מפלצת הענק בהמוּת. אין לנינה שום סיבה (אני חוזר: שום סיבה) אפילו לחבב אותו, לא שכן לאהוב אותו. אך פעם אחר פעם היא מגנה על ישבנו של הצורר וגורמת ליותר נזק מתועלת. אה, חכו, זה עוד לא הכל: לקראת הסוף חושף צ’אריוס מדוע הוא פעל כיצד שפעל, והתשובה שהוא נותן כל-כך דבילית, חסרת היגיון וניתנת למניעה עד שתהיתי אם ברווז כתב את התסריט. טראמפ, על אותו משקל, רוצה לבנות את החומה בגבול מקסיקו כדי שמהגרים לא יפריעו לו לתקוף את צ.קוריאה.

במחי פרקים בודדים הופכת נינה מדמות ראויה לחיקוי לדמות שנואה. כמו כן המניעים האישיים של חבריה, מניעים שכזכור נבנו בקפידה, נזרקים לפח. מעשיהם של ז’אן דארק, עזאזל, פאבארו וקייזר זוכים לסיום שמעליב את האינטליגנציה. מילא אם ‘Virgin Soul’ הייתה פוגעת רק בדמויות חדשות כמו נינה וצ’אריוס, אך כשהסדרה משנה לרעה את מהותו של גיבור אהוב כמו קייזר, לא נותר לי אלא לכעוס.

“Shingeki no Bahamut: Virgin Soul” הראתה הרבה פוטנציאל לפני שהחליטה להשתין על צופיה. אפילו איכות ההפקה הגבוהה והקרבות הנהדרים (והפתיח השני החביב) לא מפצים על עגמת הנפש. מאז עליית מחיר הנוטלה לא כעסתי כל-כך, ואם תהיה סדרה שלישית – והסיכוי לכך לצערי גבוה – על אותה טעות אני כבר לא אחזור.


הטוב: חצי ראשון נהדר; איכות הפקה גבוהה.
הרע: הופכת לתאונת רכבת בחצי השני.
והמכוער: על מי אני עובד? אני כן אצפה בעונה נוספת.

ציון במדד OK – סביר מינוס

 [Shingeki no Bahamut: Virgin Soul [Rage of Bahamut: Virgin Soul | יפן, 2017 | 24 פרקים | פנטזיה, אקשן, אגרוף בבטן | סטודיו MAPPA | סומירה מוריאושי [היטוקה מ-“!Haikyuu”], הירוֹיוּקי יוֹשינוֹ [מיאו מ-“Space Dandy”], גוֹ אינוֹאה [קית’ גוּדמן מ-“Tiger & Bunny”], מיוּקי סאוואשירוֹ [קורפיקה מ-“Hunter x Hunter”], מגוּמי הָאן [גוֹן מ-“Hunter x Hunter”], מאסאקאזו מוריטה [היראמארו מ-“.Bakuman”], יואיצ’ירו אומהארה [גוג’ו מ-“Girlish Number”] | במאי: קייצ’י סאטוֹ [“Saint Seiya: Legend of Sanctuary”] | יוצרים מקוריים: Cygames


לקריאה נוספת:
Shingeki no Bahamut: Genesis [ביקורת על העונה הראשונה]

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם