Shingeki no Bahamut: Genesis

אם אי פעם ארשום רשימה של דברים שאני רוצה לראות בסדרת אנימה, Shingeki no Bahamut: Genesis תהיה הקרובה ביותר למלא את הסעיפים האישיים שלי: אנימציה ממש טובה? יש. אבל שתהיה מיוחדת ושונה מסדרות אחרות? גם את זה יש. דמויות שאי אפשר לא לאהוב? יש. כולן. מסע כנגד כל הסיכויים ברחבי ארץ קסומה ועתירת סכנות? יש. מלחמה? הו הו.

נשמע כי Shingeki no Bahamut: Genesis היא סדרת הפנטזיה האפית לה ייחלנו… או לפחות היא יכלה להיות כזו אם רק היה לה

קצת

יותר

זמן.

בינינו? מלכתחילה לא היו לי ציפיות גבוהות מאנימה המבוססת על משחק קלפים לסמארטפון. אולם כל מה שסטודיו MAPPA צריך היה לעשות זה לחבר עלילה לסריה של שדים, אלים ובני-אדם. והעלילה, תודה לאל, מצוינת: היא מתרחשת בעולם פנטזי בשם מיסטארסיה, עולם בו בני-אדם, שדים ואלים חיים בהרמוניה… או לפחות כך מספרים לנו התקצירים, בפועל המצב לא בדיוק ככה. האגדה מספרת… סליחה, טעות שלי – הקריינות בפרק הראשון מספרת על יצור מפלצתי אדיר ממדים בשם בהמוּת שכמעט והחריב את העולם לפני 2000 שנה. בזכות שיתוף פעולה בין האלים, השדים ובני-האדם (או לפחות בזכות שיתוף הפעולה בין האלים והשדים) נכלא בהמוּת. המפתח שאמור לשמור את כוחותיו של בהמוּת פוצל לשניים, חצי אחד הלך לאלים והשני לשדים… כי לך תסמוך על בני אדם.

הכול טוב ויפה עד שאמירה, צעירה מסתורית, גונבת את חצי המפתח מהאלים. היא מגיעה לכפר קטן בו היא פוגשת את פאבארו, צייד ראשים פזיז עם פה גדול שמספר באוזני כל כי הוא יודע את הדרך להלהיים… אזור מסתורי ובמקרה המקום אליו אמירה שואפת להגיע. דברים מתרחשים ו… הופ, השניים, כמעט-ביחד עם יריבו הוותיק של פאבארו, קאייזר, יוצאים למסע. אבל אז המסע נקטע כי יש צרות. ואז הם עוצרים באיזו עיר. והם נשארים באותה עיר. ואז הם ממשיכים עוד קצת ואז משנים בכלל יעד ואז מגיעים ליעד וחוזר חלילה ו… מה?

Shingeki no Bahamut של הפרקים הראשונים מבטיחה לנו סדרה כמו Samurai Champloo, רק קצת יותר אפית. יש פה נערה שרוצה להגיע לאן שהוא ושני חבר’ה שלא מסתדרים אחד עם השני המלווים אותה. בדרך הם היו אמורים להגיע אל מקומות חדשים, להתקדם בעלילה אט אט בידיעה שמחכה לנו משהו מעניין בסוף. אך ציפיות לחוד ומציאות לחוד: לסדרה יש בעיה רצינית של קצב, בעיקר בחציה השני. אם היו לאנימה 24 פרקים או יותר, הייתי שליו. אך בסביבות האמצע שמתי לב לדפוס בו החבורה מבלה יותר זמן בנפרד מאשר ביחד, והדגש הוא על המלחמה הגדולה, לא במסע. התחלתי לחשוש שאת מבוקשי לא אקבל.

וצדקתי.

כל זה לא אומר שאין הצדקה לא לצפות ב-Shingeki no Bahamut: היא אולי לא Samurai Champloo (פוגשת את Berserk), אבל יש בה המון קסם ואהבה לז’אנר: קודם כל, מוכרחים לציין את ההומור. הסדרה מצחיקה פעמים רבות ויודעת גם לרדת על עצמה כשצריך. היריבות בין פאבארו לקאייזר מייצרת המון רגעי למי-יש-גדול-יותר היסטריים. ועוד לא פגשתם את באקוס, אל היין השיכור תמיד; ואת ריטה, זומבית מבוגרת-צעירה וכנראה הדמות השפויה היחידה בסדרה. למה לא יכלו לתת לה סדרה משלה וזהו?

מיותר לציין זאת שוב, אבל הסדרה נראית מדהים; העולם מרהיב ביופיו, המלחמה עומדת בסטנדרטים של שר הטבעות ואין שום פרק שנראה פחות טוב מאחרים. סטודיו MAPPA הגיעו אל פסגת הראליזם ב-Zankyou no Terror, כעת הם מראים שרירים גם בכול הקשור לעולמות מומצאים. לוקח איזה פרק או שניים להתרגל לעיצוב הדמויות, בעיקר של פאבארו – הגיבור המכוער ביותר מזה הרבה זמן. אבל היי, אמירה נראית יופי.

לוּ היו לסדרה יותר פרקים, היינו לומדים להכיר טוב יותר את דמויות המשנה. 12 פרקים יש לסדרה (לא כולל ריקאפ. בהמות יודע למה) ולא ממש אכפת לי מהאנשים שהם פוגשים או האלים והשדים בעלי האינטרסים. ואם כבר אינטרסים – הם לא מה שהייתם  מכנים ‘שיא התחכום’. רובם מסתכמים ב-‘אני רוצה כאוס בעולם אז אפעל ככה’ או ‘אני רוצה סדר בעולם אז אפעל ככה’. רק לפאבארו יש אינטרסים איתם ניתן להזדהות: שיעזבו אותו בשקט ויתנו לו להיות עם מלא בחורות. האינטרס שלי היה לקבל יותר פרקים, מה שיכול היה להפוך את Shingeki no Bahamut: Genesis לאחת הסדרות הטובות שנוצרו.

היי, אבל בתור סדרה המבוססת על משחק קלפים – גם ‘לא רע’ זה לא רע.


הטוב: איכות הפקה גבוהה; הומור; קרבות אפיים; דמויות ראשיות כפיות.
הרע: קצרה מדי לרעתה וחסרת נרטיב ברור.
והמתבקש: עונת המשך בשם “Shingeki no Bahamut: Exodus”

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

 [Shingeki no Bahamut: Genesis [Rage of Bahamut: Genesis | יפן, 2014 | 12 פרקים (וריקאפ) | פנטזיה, אקשן, חצי הרפתקה | סטודיו MAPPA | הירוֹיוּקי יוֹשינוֹ [מיאו מ-“Space Dandy”], ריסה שימיזוּ [שום דבר חשוב], גוֹ אינוֹאה [קית’ גוּדמן מ-“Tiger & Bunny”], מיוּקי סאוואשירוֹ [קורפיקה מ-“Hunter x Hunter”], מגוּמי הָאן [גוֹן מ-“Hunter x Hunter”] | במאי: קייצ’י סאטוֹ [“Saint Seiya: Legend of Sanctuary”] | יוצרים מקוריים: Cygames

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם