Sekaiichi Hatsukoi Movie: Yokozawa Takafumi no Baai

אני לא מומחה גדול בז’אנר היאוי, אבל למיטב ידיעתי אחד אמור להיות ‘אוּקה’ (להלן: הגבר הנשי) והשני ‘סמה’ (להלן: הגבר-גבר). אם זה מה שאתם מצפים לראות בסרט של “Sekaiichi Hatsukoi”, נכונה לכם אכזבה: שניהם אוקה. ואפילו זו לא באמת אכזבה, אלא נקודת החוזק של הסרט הנהדר הזה.

טאקאפומי הוא עורך קשוח בחברה של הפצת מנגות. לאחרונה לבו נשבר ואת הערבים הוא מבלה בברים, מטביע את יגונו באלכוהול. בוקר אחד מוצא את עצמו טאקאפומי עירום ובחברתו של קירישימה, עמיתו לעבודה והעורך האחראי של מגזין המנגה ג’אפּון. אם הוא נשמע לכם מוכר, זה כי מדובר בדמות שמופיעה גם ב-Junjo Romantica; סדרה שחולקת את עולמהּ עם Sekaiichi Hatsukoi.

קירישימה סוחט את טאקאפומי בעקבות אירועי הלילה ומכריח אותו לבלות עמוֹ בעבודה ומחוצה לה. טאקאפומי נענה בחוסר חשק, רק כדי לגלות שקירישימה הסדיסט הוא למעשה אדם עמוק יותר משטאקאפומי חשב (no pun intended).

שני הגיבורים של סדרת האנימה של Sekaiichi Hatsukoi מופיעים כל אחד לסצנה וחצי. לא ידעתי את זה לפני שצפיתי בסרט – במשך דקות ארוכות הציקה לי המחשבה שאני צופה בסרט בלי הגיבורים שרציתי לראות. רק עכשיו, אחרי הצפייה, אני יכול להעיד שאני שמח על כך: מערכת היחסים בין טאקאפומי וקירישמה מעניינת פי אלף מזו של אונודרה ומאסאמונה. למעשה, היא גם ריאלית הרבה יותר: קירישימה לא “אונס” את עצמו על טאקאפומי – פיזית – כמו שמאסאמונה עשה בזמנו לאונודרה. כן, הוא מכריח את טאקאפומי לבלות עמו, אבל רק כדי שיוכלו להכיר אחד את השני. נשיקות האונס הן משהו שמאוד הפריע לי בסדרת האנימה (ובפרט בעונה השניה).

מי מכם שלא חיבב את טאקאפומי בסדרת האנימה, יגלה פה את הצד האמתי שלו, אדם רגיש שמסתיר את רגשותיו. אפילו ששני הבנים הם Alpha male, החלוקה ברורה: טאקאפומי הוא Alpha וקירישימה הוא יותר Alpha. ככל שעובר הזמן בסרט, נהיה טאקאפומי יותר ויותר אוּקה (אבל רק מול קירישמה). מצחיק אותי לחשוב שבסדרת האנימה אונודרה פחד ממישהו שבסרט הזה לובש – כן, כן – סינר ורוד. 

לא למדנו להכיר כל-כך את קירישמה לפני הסרט, אך מהמעט שראינו הוא הותיר רושם של טיפוס די מעצבן. בדקות הראשונות של הסרט זה גם המצב, עד שמגיע טוויסט קטן בנוגע לחייו האישיים, טוויסט שהופך את היוצרות. עד סוף הסרט כבר לא זכרתי מי אלה אונודרה ומאסאמונה: קירישמה וטאקאפומי הם הפאוור-קאפל של Sekaiichi Hatsukoi. תנו לי סדרה בכיכובם ואהיה מרוצה.

הסרט קצר יחסית, 50 דקות, ומתאים גם למי שלא ראה ולוּ שניה אחת מסדרת האנימה. זה יקח כמה דקות אבל צופים חדשים יבינו מהר מה, מי ומו. ההומור השנון מהסדרה עובר לסרט בצורה חלקה, ויהיו רגעים שתצחקו, אולי אפילו בקול רם. לחובבי הזוגות מהסדרה, אחרי ה-50 דקות ואחרי כתוביות הסיום ישנו סגמנט בן רבע שעה בשם ‘Valentine-hen’ (לא תאמינו אבל הוא עוסק ביום הוולנטיין). כל ארבעת הזוגות של הסדרה והסרט מככבים פה, אם כי מדובר במערכון חביב ללא ערך מוסף. הוא נועד בעיקר למי שהתגעגע.

כמו בסדרה, רמת ההפקה של הסרט היא ממוצעת מהסטנדרט. חבל שהסרט יצא רק ב-DVD, מה שאומר שלא תמצאו גרסת HD. אבל שטויות, שמעתי סיפורים על ימים חשוכים בהם אנשים ראו סדרות אנימה באיכות של 480p, ואפילו פחות. הו, האימה! האימה~!

זהו אחד הסרטים האלה שמותירים משהו חמים בלב. סך הכול מדובר בסיפור אהבה פשוט ומרגש ששווה להקדיש לו זמן, אפילו אם – כאמור – לא הכרתם את הסדרה. עונה 3 כנראה כבר לא תהיה, לכן גם בתור אקורד סיום מדובר בסוף מושלם. צפו ולא תתאכזבו.


הטוב: מערכת יחסים טובה; סיפור מהודק וטוב; רמת הפקה גבוהה.
הרע: אין HD; רק 50 דקות.
והמכוער: יש להם הרבה זמן פנוי לשתייה של אלכוהול.

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

Sekaiichi Hatsukoi Movie: Yokozawa Takafumi no Baai | יפן, 2014 | 50 דקות | סטודיו DEEN | יאוי, קומדיה, רומנטיקה, בנים מעשנים | טוהרוֹ פוּרוּיה [יאמצ’ה מ-“Dragon Ball Z”], קניה הוֹריאוּצ’י [היסאישי סאסאקי מ-“Bakuman”], יוּאי הוריאְה [צ’יאה מ-“Persona 4”] | במאית: צ’יאקי קוֹן [“Higurashi no Naku Koro ni”] | יוצרת מקורית: שוּנגיקוֹ נאקאמוּרָה [“Junjo Romantica”]

לקריאה נוספת:
 Sekaiichi Hatsukoi [ביקורת על העונה הראשונה]
 Sekaiichi Hatsukoi 2 [ביקורת על העונה הראשונה]

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם