Prison School

קשה לאסיר.


NSFW


תראו מה זה; שנים רבות אני משקיע בפיתוח תדמית של אוטאקו “איכותי”, אחד שאוהב סדרות טובות וחורג לסדרות בינוניות רק מפאת התפקיד. אם תביטו ברשימת ביקורות האנימה של האתר, לא תמצאו בה עוד סדרת אצ’י פרובוקטיבית כמו Prison School (חוץ מ-Highschool of the Dead. אבל זהו!). אלא שלא רק כי צפיתי ב-Prison School, ולא רק שסיימתי את Prison School – גאד דאמיט, נהניתי ממנה כמו שלא נהניתי שנים*

*אולי הגזמתי בקטע עם השנים. נראה לי נהניתי ככה לפני שעה כשאכלתי דוריטוס (אין לי סטנדרטים).  


מה שאתם חייבים לדעת על העלילה של Prison School מתומצת היטב בכותרת; זו סדרה על בית ספר… שהוא בית סהר. לא עבור כולם, חלילה. קשה לי לדמיין את ההורה שישלח את הבן שלו ללמוד בבית סהר. האסירים היחידים בו הם חמישה בנים, למעשה הבנים היחידים בכל המוסד. אקדמיית האצ’ימיטסו הייתה עד לא מכבר גן סגור לתלמידות, אוּלם בעקבות שינוי רגולטורי – כעת גם בעלי טסטוסטרון מוזמנים לרכוש בו השכלה. חמשת גיבורינו הם התלמידים הזכרים הראשונים הנרשמים למוסד, אם כי לא קשה לנחש שהם מדמיינים את חייהם בהאצ’ימיטסו כמו באחוזת פלייבוי. לילה אחד הם נתפסים בעודם עושים אסקימו לימון למקלחות של הבנות, וכעונש, “מועצת התלמידים המחתרתית” (זה באמת השם) שולחת אותם ללמוד בתנאי כלא למשך חודש.

ראיתי הרבה סרטי כלא, אך אף סצנה ב-“חומות של תקווה” ו-“מאחורי הסורגים” לא מתקרבת לרמת הסבל והעינויים שעוברים הבנים שלנו: עבודות בכפייה, הצלפות והתעללות ורבלית. על מנת לוודא שחייהם במדי האסירים יותירו בסוטים האלה צלקות, החברוֹת במועצת התלמידים מפקחות עליהם מקרוב.

הסיטואציה הביזרית הזו יוצרת את אחת הסדרות המצחיקות שראיתי לאחרונה. Prison School היא בעצם פרודיה על ז’אנר הכלא, היכן שאת האסירים מהשכונות תופסים בני נוער חרמנים. ובני נוער חרמנים הם חסרי עכבות: סגה שלמה מוקדשת לניסיון בריחה של אחד הבנים על מנת שיוכל לצאת לדייט.

כל זה לא היה עובד לולא הדינמיקה בין חמשת האסירים. בתוך כותלי הכלא הם מפתחים אחוות לוחמים, Bromance שלא תראו באף מקום, זאת לשם מטרה נעלה: להישאר בבית הספר ולראות כמה שיותר ציצים.

אם טרם הבנתם זאת מהתמונות, הבנות שמפקחות על הבנים לא בדיוק פוקדות את הכנסייה בימי ראשון. מייקו, סגנית ראש מועצת התלמידים, נמצאת עם הבנים בשטח ומבלה את מרבית זמנה בצעקות והצלפות בישבן (למרבה שמחתם של גיבורינו). אני לא יודע היכן עובר הגבול בין אצ’י להנטאי, אך Prison School מהלכת על החבל הדק שחוצה את שני הז’אנרים. יתרה מכך, לאור מצבה העגום של תעשיית ההנטאי (אממ… כך שמעתי), Prison School היא חומר פורנוגרפי מועיל יותר מרוב ההנטאי שתמצאו בשוּק, זאת בהנחה שתצפו בסדרה בגרסתה הלא מצונזרת שתהיה בקרוב זמינה במלואה.

אוּלם אפילו עם הצנזורה מצליחה Prison School לייצר מצבים מביכים לצפייה: סצנה בה הגיבור משתין (בטעות) על אחת הבנות היא דוגמה רנדומלית אחת מיני רבות. ובסצנה אחרת, נתפסת מייקו באמצעות תחתוניה על ידית, מה שמביא אותה ל… אושר רב? והכי מעניין זה שעוד לא ראינו כלום. סדרת המנגה (כך… אממ… שמעתי) מכילה חומרים נועזים בהרבה שקשה לי לדמיין כיצד הם יאושרוּ בכלל לשידור.

בין סצנה קומית אחת לסצנה סקסית אחרת, מצליחה הסדרה להשחיל אמירה על מגדר ומיניות. נכון כי על פניו נדמה שזו סדרת אנימה מיזוגנית וכי לאף נקבה אסור אי פעם לראות אותה, אך Prison School פחות או יותר אומרת, בשורה התחתונה, ש-‘לבנים אכפת רק ממין’. אם כבר אז הבנים צריכים להיעלב כאן… לולא היה בזה מעט אמת (אמרתי ‘מעט’. bros before hoes). אמת זו מסתתרת מאחורי עננים של הומור גס והרבה רגעים שחייבים לראות כדי להאמין שמישהו טווה אותם.

למקרה ותהיתם, אני לא הולך להתנצל על כך שצפיתי ב-Prison School. למעשה, אני מייחל לכך שעונה שנייה תוכרז כמה שיותר מהר. כל מי שמוכן להביט מעבר לאצ’י, יגלה כאן פנינה קומית שחבל להחמיץ.


הטוב: ככל הנראה אחת הסדרות המצחיקות שתראו.
הרע: רק אל תמליצו עליה לסבתא שלכם.
והמכוער: יש סדרת לייב אקשן מעבר לפינה. זה חוקי בכלל?

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

Prison School | יפן, 2015 | 12 פרקים | סטודיו J.C.Staff | קומדיה, רומנטיקה, אצ’י, הצלפות זה השחור החדש | הירושי קאמיה [לוי מ-“Attack on Titan”], קאטסוּיוּקי קוֹנישי [בּולָאט מ-“!Akame ga Kill”], קנייצ’י סוּזוּמוּרָה [אוקיטה מ-“Gintama”], דאיסוּקה נאמיקאווה [כריס מ-“Ace of Diamond”], קאזוּיוּקי אוֹקיטסוּ [סיישין מוּרוֹי מ-“Shiki”], סָיָאקה אוֹהָרה [ארזה סקארלט מ-“Fairy Tail”], שיזוּקה איטוֹ [קוֹקוֹ מ-“Jormungand”], קאנה הנזאווה [אקאנה מ-“Psycho Pass”], קייג’י פוג’יווארה [קימוּרה מ-“Hajime no Ippo”] | במאי: טסוּטוֹמוּ מיזוּשימָה | יוצר מקורי: אקירא הירמוֹטוֹ

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם