!!Ore Monogatari

לא הייתי נער שיוצא להרבה דייטים, לפחות לא כאלה בו הבנות היו מודעות שהן בדייט. אולי זו הסיבה שאני מבין ללבו של טָקְאוֹ, ילד טוב ירושלים שמעולם לא שילב ידיים עם בת שהוא אוהב, יצא איתה לסרט, צפה עמה בזיקוקים והתעקש לשלם עליה בארוחה (או להפך, במקרה שלי). יש לכך סיבה, ליתר דיוק 120 קילוגרם של סיבות; עקב ממדי גופו הפיזיים, דומה טקאו לחשמלאי בן 40 יותר מלתלמיד תיכון בן 16. על אף שהוא אדם נחמד, אדיב ומסור יותר מרוב בני גילו, בנות כיתתו לא ממש נמשכות לשני מטר של שרירים. העובדה כי חברו הטוב ביותר של טקאו יפה כמו אל יווני לא עוזרת לתדמיתו של הענק בשוק הפנויים-פנויות.

מאקוטו וטקאו הם חברים מגיל גן ושכנים צמודים. הם קרובים כמו אחים, אם לא יותר. אם חשבתם שעיניי התכלת חודרות הנשמה והבלורית המהממת הפכו את מאקוטו לדושבאג – אז לא, גם הוא אדם מאוד נחמד, אדיב ומסור. בנוסף לכך הוא אינטליגנטי וחד אבחנה, שתי תכונות שאינן בולטות אצל טקאו. למרות שהוא יכול להשיג בת-זוג תוך דקה, אין למאקוטו הצלחה רבה בתחום הרומנטי; הוא מקבל וידויי אהבה בתדירות של שיחות מוקלטות מקבר רחל, ובדומה לשיחות מקבר רחל – את וידויי האהבה הוא דוחה על הסף.

עד כמה שהייתי רוצה שזו תהיה סדרה בה שני הבנים מגלים שהם צריכים להיות אחד עם השני (יש בתוכי פאנגירל קטנה), הדינמיקה משתנה כאשר נכנסת לחייהם רינקו יאמאטו. רינקו היא בערך הייצור המתוק ביותר בפלנטה: סוג של דובון אכפת-לי שנפל לתוך מכונת סוכר. היא יפה, קטנה ועדינה, ויש לה קול כמו של סנאי שלמד לדבר. יום אחד, מטרידן ברכבת נטפל לרינקו; לצערו, באותו הקרון בדיוק נכח טקאו שהציל את רינקו ואת כבודה.

עבור טקאו, ההיתקלות עם רינקו היא אהבה ממבט ראשון. מהרגע בו הם נפגשו, תכלית חייו היא לגרום לה אושר, אפילו אם זה אומר לשדך בינה לבין מאקוטו. אני יודע מה אתם חושבים, ‘אוי לא, משולש אהבה’ – אז לא. ברור כבר מהרגע הראשון כי רינקו שלנו נמשכת אל טקאו. השניים מחבבים אחת את השני, וכולם יודעים זאת מלבד רינקו וטקאו (גם היא אגב לא העיפרון החד בקלמר). חוסר הביטחון של טקאו גורם לו לחשוב שרינקו מעוניינת במאקוטו. ואיך אפשר שלא? אני הייתי בוחר במאקוטו. המזל הוא שהפוילע-שטיק הזה לא נמשך מעבר לשלושת הפרקים הראשונים. מהרגע שעוברים את משוכת אי-ההבנה, הופכת Ore Monogatari לסדרה שהיא באמת: זוגיות בפריחה.

ראיתי הרבה סדרות לאורך השנים, אך מפתיע שעוד לא נעשתה סדרה המתארת זוג צעיר בתחילת הדרך; הדייט הראשון, החזקת הידיים הראשונה, ההיכרות עם החברות, פגישה עם המשפחה וכמובן הנשיקה הראשונה (אני חושש לגלות את הגבול בו הסדרה תעצור). מאקוטו הוא כמובן לא גלגל שלישי בסיפור; האנימה עוסקת בו לא מעט, ויש רצון רב שגם הוא ימצא מישהי (או מישהו) עבורו.

עלי להזהיר, הסדרה מתוקה. אם צפיתם בעברכם בסדרה של מוריו אסאקה (Chihayafuru), אתם כבר יודעים למה לצפות בסגנון הוויזואלי; צבעים בהירים, שלכת של עלי סאקורה, ודמויות סוּפר-נחמדות. זה נכון כפליים בסדרה על בני-זוג קיטשיים, כאלה שבמציאות הייתם רוצים לזרוק עליהם נעל. כיוון שאנחנו חווים עם שניהם את הרגעים החשובים בהתפתחות שלהם כזוג, לנו לא רק שזה לא מפריע לראות אותם עושים פוצי-מוצי – זה אפילו משמח. זה לא מעיד על כך שהכול קיטש ונצנצים, יש לסדרה רגעים מפתיעים (*אהמ* מסעדה מתפוצצת *אהמ*), קומיים (*אהמ* הנשיקה בין טקאו למאקוטו *אהמ*) או כאלה שמרגשים אך לא בהקשר הרומנטי (*אהמ* וואו אני חייב לעשות משהו בנוגע לשיעול שלי *אהמ*).

חייבים להניח את הציניות בצד בבואכם ל-Ore Monogatari, כי סביר להניח שאתם לא בפלח הדמוגרפי של הסדרה – כלומר, בני 13. יותר מהכול זו סדרה חינוכית שמצליחה בדרכים חביבות לייצר סיפור משעשע. נכון שהיא עוסקת בנושא נדוש למדי, אך הדרך בה היא מציגה את גיבוריה מעלה באוב עולם תמים שאבד; ספק אם נערים בימינו מתקדמים כל-כך לאט בזוגיות שלהם. אך אולי הסדרה תזכיר את הפרפרים בבטן שהרגשתם כאשר רק התחלתם לצאת, ואולי היא תגרום לאחרים מכם לבכות לתוך כרית כי אתם בודדים ותמותו בודדים, אבל היא בטוח תעורר בכם תחושה חזקה של משהו. וזה כבר משהו.


הטוב: סנטימנטלית, מצחיקה ועם דמויות חביבות. 
הרע: קיטשית; לא לרווקים.
והמדהים: העובדה שאת הסצנה הזו מ-Hunter x Hunter ואת רינקו יאמאטו דיבבה אותה אחת.

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

[!!Ore Monogatari!! [My Love Story | יפן, 2015 | 24 פרקים | סטודיו Madhouse | דרמה, רומנטיקה, קומדיה, עוגות | טאקוּיָה אגוּצ’י [קאזוּיה מ-“Gosick”], מגוּמי האן [גוֹן פריקס מ-“Hunter x Hunter”], נוֹבּוּנָאגָה שימאזאקי [פוֹרוּיָה מ-“Ace of Diamond”] | במאי: מוריו אסאקה [“Chihayafuru”] | יוצרת מקורית: קאזוּנה האווארה 

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם