One-Punch Man 2

ביקורת, אמ, אורח. בערך.


שלום קוראים לי גדי ואני בן 8 ואני רוצה לכתוב על הסדרה הכי טובה בעולם שהיא כמובן וואן-פאנץ’ מן (שזה איש האגרוף הבודד) כי אין סדרה יותר טובה ממנה אולי חוץ מדרגון בול סופר או ג’וג’ו. רם היה צריך לכתוב ת’ביקורת אבל הוא בסוף ביקש שאני אכתוב כי הוא אמר שעונה גרועה צריכה ביקורת גרועה ואני בכלל לא מבין אותו כי העונה הזו היא חשמל!

יש לנו בעונה הזו את סאייאמה שהוא מגניב אש ומנצח את כולם עם אגרוף אחד וזה בכלל לא הופך את הקרבות למשעממים כי ממילא בקושי רואים את סאיטמה.

ויש את קינג שהוא בעצם הגיבור מספר אחתתת אבל הוא בעצם פחדן ולא באמת גיבור והוא רוצה לשחק בסוני כל היום (כמוני אצלי בבית אבל אח שלי הגדול מרביץ לי כל פעם שאני לוקח את הסוני אלי). יש גם איש רע בעונה שזה איזה אחד גארו שהולך ומרביץ לאנשים אבל הוא לא מרביץ סתם אלא הוא מרביץ לאנשים שמרביצים לאחרים, וחוץ מזה הוא ממש קוקו ומטורף כזה ואני מת עליו כי הוא מצחיק אותי.

גנוס הוא החצי-רובוט שהוא גם גיבור שהוא משרת של סאיטמה אבל הוא לא משרת באמת והוא נלחם במפלצות בעונה הזו אבל אין לו בדיחות מצחיקות לספר.

אה רגע סאיטמה בטורניר מכות! אתם מבינים מה אני פה אומר לכם? יש טורניר מכות בעונה הזו וזה כאילו מגניב כי סאיטמה בא וקורע את כולם.

ויש מלאאאא מכות בעונה הזו וחלק מהם גם אשכרה רואים וזה מגניב כזה כי הם עושים טאח וטוווח וטאם והפעם זה מגניב יותר כי בוואן פאנץ’ מן 1 קיבלתי בחילה והקאתי (על אח שלי שכעס והרביץ לי) וזה בגלל שאז קרו מלא דברים על המסך, אבל הפעם לא קורה  שום דבר על המסך ונהניתי שזה מאוד נחמד מצדם.

וזהו אין לי הרבה מה לספר כי זו עונה שצריך לראות כדי להבין כמה שהיא מאגניבה כי יש פה מלאאא מפלצות חדשות וכל מיני כאלה ויש מכות וסאיטמה הוא בטורניר אבל את זה אמרתי כבר.

לא מבין ת’בעיה של כולם עם העונה הזו כי היא עדיין אותו דבר בדיוק רק עם פחות כל מיני דברים וזה. אם אתם חושבים שאתה כאלה חכמים לכו אתם תעשו עונה יותר טובה! נו? אני מחכה. חה רואים? אז די כבר, לכו לראות וואן פאנץ’ מן 2 ותפסיקו להתבכיין כי זו סדרה אש. אפילו אח שלי שלא רואה איתי אנימות ראה פרק שלם ולא הרביץ לי וזה מגניב מצדו. וואן פאנץ’ מן מחברת בין אנשים!

אז יאללה אני הייתי גדי ותודה שהקשבתם אה ויניב מ-ג’2 אם אתה קורא את זה אז לך תמצוץ חסה יא’זבל!!


הטוב: וואלה הכל.
הרע: וואלה קצר מדי.
והמכוער: יניב מ-ג’2.

ציון במדד OK – סביר פיצוץ!

One-Punch Man Season 2 | יפן, 2019 | 12 פרקים | סטודיו J.S Staff | אקשן, קומדיה, ערב בינגו בבית אבות | מאקוֹטוֹ פוּרוּקָאוָוה [יוּטארוֹ מ-“!!Haikyu”], קאיטוֹ אישיקָאוָוה [טוֹבּיאוֹ מ-“!!Haikyu”] | במאי: צ’יקארה סקוראי | יוצרים מקוריים: One [ווב-קומיקס], יוּסוּקְה מוּרָטָה [מנגה]


לקריאה נוספת:
One Punch Man ׁ[ביקורת על העונה הראשונה]

4 תגובות
 1. Chrono אומר/ת

  תודה על ההמלצה גדי יא מלך אני רץ לראות

 2. Idom אומר/ת

  אפשר להשאיר את גדי? הדעות שלו טובות יותר משל רם
  שיכתוב על הכל!

  (ויניב באמת מכוער)

  סך הכל, נהניתי מהעונה הזאת. אני לא חושב שזאת אדפטציה רעה, היא פשוט קצת חסרת תשוקה ולב בגלל כל האילוצים. יש ליבה טובה וכמה אנימטורים מוצלחים, כולל אחד ממש נהדר שכל קאט שלו נפלא (חפשו את קניצ’ירו אאוקי בסאקוגהבורו).
  הם ניסו לחסוך במקומות שיכלו, ואני מסכים שהסדרה קצת סבלה; אבל ההומור עדיין קלע עם טיימינג קומי מוצלח, הדיבוב היה נהדר כרגיל, עיצובי הדמויות לא היו נוראיים כמו שעשו מהם ואפילו הCGI השתלב בסדר.
  זאת פשוט עונה סבירה, ואני מניח שזה לא מספיק לאנשים – למרות שלדעתי היא מעניינת יותר עלילתית מאשר העונה הראשונה, בעיקר בזכות סוריו וגארו. אבל אין מה לעשות, כשהדמויות מבוססות על אמנויות לחימה קצת קשה להן לעשות רושם בסדרה עם אנימציה בינונית, ואני מניח שזה מה שהרס להרבה.
  קצת חבל, אבל אני בכל זאת שמח שקיבלנו עונה נוספת, והיו לה מספיק רגעים טובים בשביל להצדיק את קיומה. עכשיו נגמרו לכם התירוצים, תלכו לקרוא את המנגה!

  1. Chrono אומר/ת

   אני מקווה שזה לא יהפוך לויכוח אינטרנטי שכזה אבל האנימציה בעונה הזאת באמת הייתה לא טובה.

   אני יודע שלכל סטודיו יש עליות ומורדות ושהם ניסו לחסוך במקומות שיכלו אבל כשצפיתי בעונה הזאת הרגשתי שהיחס בין רגעים שחסכו לבין הרגעים שלא הוא בערך 85-15.
   כלומר, הסדרה לא קצת סבלה, היא סבלה – מעבר לתנועות של הדמויות שמרגישות מגושמות אולי עקב חוסר בפריימים (כשהאקשן בכלל מוצג ולא מוסווה בעזרת עריכה או עשן שמסתיר את המתרחש), הפער בין העיצוב דמויות של העונה לעונה שעברה הוא משהו שקשה לבלוע (וזה דבר שכנראה הכי בולט אצל ג’נוס, המתכת שמרכיבה אותו כ”כ חסרת פרטים והבוהק שאמור לאפיין אותה הוא לגמרי off).

   חוץ מהאנימציה, הבימוי בעונה הזאת הוא לגמרי חסר מעוף, נטול שוטים יצירתיים ומלא בזוויות צילום מביכות משהו.

   ואת הדברים האלה אני לא אומר רק ביחס לעונה הקודמת של OPM, שבאמת נהנתה מאנימציה מושכת ובימוי אפקטיבי.

   זה לא אומר שלא נהנתי מהעונה הזאת, אני כן מסכים שהדיבוב היה במקום וכתיבה עדיין מוצלחת, הדמויות בעיקרן הן עדיין מבדרות ומעניינות ברובן, עם אופי וקונפליקטים – אבל ההנאה הזאת הייתה מהולה בבאסה רצינית.

   1. idom אומר/ת

    אין על מה להתווכח יותר מדי, אני לא אתחיל להגן על האנימציה בעונה הזאת בחירוף נפש. אני כן חושב שזו טענה מוגזמת שהעונה ‘סבלה’ כשכן היו קאטים מצוינים, לא רק של אאוקי אלא גם של כמה אנימטורים נוספים. הבעיות הורגשו יותר בבימוי ובכוריאוגרפיה לדעתי מאשר האנימציה עצמה, למרות שגם בה לא היו חסרות בעיות ועיגולי פינות.

    אני מניח שעבור רבים OPM זו סדרת אקשן ואנימציה מרהיבה נחוצה, אבל עבורי זו קודם כל קומדיה; לכן ציינתי שהסדרה רק קצת סבלה לדעתי, כי זה לא האספקט החשוב או המשמעותי בה עבורי. אני לגמרי יכול להבין אנשים שזה יבאס אותם יותר שהעונה יצאה כמו שהיא יצאה.
    ארק מרכזי היה ארק טורניר אז החוסר באנימציה מושקעת הורגש אפילו יותר, ולא היו הרבה אספקטים שחיפו על האנימציה במידה ניכרת, כך שזה גם גרם לבעיות לבלוט.

    בשורה התחתונה, אני אשקר אם אגיד שלא נהניתי מפרקים ספציפיים, אבל היו גם פרקים שלא יצאתי עם טעם טוב בכלל מהם. לדעתי הנרטיב מעניין יותר בחלק הזה של חומר המקור, והדמויות הרבה יותר כיפיות, אבל זה לא בא לידי ביטוי באדפטציה כמו שצריך, וכנראה זה הכישלון האמיתי שלה. אבל האנימציה לא ‘גרועה’, היא בינונית. זה הכל.

    אני חושב שיש הרבה יותר גרוע, וצריך לשים קצת פרופורציות מהבחינה הזאת. זאת לא עונה גרועה, היא פשוט עונה בסדר וחבל. זה גם מתבטא מצוין בביקורת של גדי, המסכן בטח ממש מדחיק את הכאב.
    (אגב, דווקא עם עיצובי הדמויות הייתי בסדר גמור. אם קצת, הCGI הפריע לי יותר).

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם