Nourin


קאסוּקאבּה יוּקה היא כוכבת איידול פופולרית שביום בהיר אחד מחליטה לפרוש מעסקי ה-“תראו אותי אני חמודה”, זאת לתדהמתו של המעריץ מספר אחד שלה: האטֱה קוֹסאקוּ, תלמיד בבית ספר חקלאי. שני חבריו, קיי ומינורי, מנסים לשכנע אותו לצאת לצאת מהדיכי ולחזור לכיתה. אלא שלהפתעת כולם – ובעיקר של קוסאקו – יוּקה, תחת השם ‘קינושיטה רינגו’, עוברת ללמוד בכיתתם.

Nourin היא לא Gin no Saji. או לפחות לא רק. 
יש בסדרה דגש חזק מאוד על חקלאות, ותלמדו שם חומר שלא נאמר ב-Gin no Saji, אך Nourin היא גם קומדיה מוצלחת בפני עצמה. כמעט בכל פרק בסדרה תמצאו פרודיות על סדרות אנימה אחרות (JoJo חוזרת על עצמה הרבה, אבל תזכו לראות גם את Death Note, Bleach ו… אינסטינקט בסיסי?) בנוסף להומור כללי לא רע. הפרק השני למשל הוא ברובו שיחה קולחת על מהות התחתונים. 


בניגוד לסדרות Moe אחרות, Nourin גם חזקה בדרמה; הסדרה בכוונה מוצגת כשטחית ורדודה בהתחלה, אך עד סופהּ תבינו את שורש הבעיות של כל גיבורי הסדרה. אין מישהו מהם ללא היסטוריה בעייתית. ישנה סיבה מדוע קוסאקו הוא מעריץ של רינגו, ומדוע היא בחרה לפרוש מהחיים הציבוריים. קיי ומינורי חשובים לעלילה לא פחות: מינורי תעשה כל שביכולתה כדי להיכנס למכנסיים של קוסאקו, ועם היריבה החדשה בסביבה זה לא יהיה קל. גם קיי, על אף החזות האינטליגנטית והרגועה, שומר אצלו בבטן עבר קשה.

ארבעת החברים מנסים לשרוד את חיי היומיום בבית הספר החקלאי. זה אומר לשמור על גידולים, לטפל בשדות במזג אוויר בעייתי, ללמד את מינורי את נפלאות הזרע (Pun Intended) ולנצח בתחרויות בוץ. 


כן, אי אפשר לשכוח כמובן את הפנסרביס. הסדרה רחוקה מלהיות Maken-Ki, אך Nourin יודעת לשמור על פאסון גם ברגעיה חסרי-הבגדים. כמו שאמרתי, Nourin היא סדרה פארודית, וגם האצ’י בה הוא פארודי.

כל העסק הזה מתובל באיכות הפקה גבוהה למדי, אפילו קצת יותר מזו של Gin no Saji (אם כי פחות עקבית). צוות המדבבים עושה עבודה טובה, ובכללם קאנה האנאזאווה ו-יוקארי טאמורה, שעל אף כשרון השירה שלהן מצליחות להסתדר בסדרה בה הן (כמעט) לא שרות, על אף ש-Nourin יכלה להשתמש בקריירת הפופ של רינגו כתירוץ. 


עונה שניה כבר לא תראו כנראה, אבל האנימה סוגרת מעגל וצמד פרקי הסיום שלה הם איכותיים ביותר, ואף סוטים מהסגנון הרגיל של Nourin ומתרחשים מחוץ לכותלי בית הספר. הדרמה בפרקים האלה (ובפרק שלפניהם) מגיעה לשיא, ורק עבורם שווה לקטוף את הסדרה מהאדמה. עדיף עכשיו לפני שתשכחו מקיומה.


הטוב: מצחיקה ומרגשת; איכות הפקה גבוהה; מהנה.
הרע: לא אנימה מושלמת, אבל לא הצלחתי למצוא בה פגמים שראויים לאזכור.
והמכוער: אני… אני… אני חושב שהמורה שלהם נראית הכי טוב בסדרה.

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

[Nourin [No-Rin |  יפן, 2014 | 12 פרקים | סטודיו Silver Link | קומדיה, פארודיה, דרמה, רומנטיקה, Slice of Life, חצילים | שינטארוֹ אסאנוּמה [טאקוּ מ-“Accel World”], יוּקארי טאמוּרה [ריקה מ-“Higurashi”], קאנה האנאזאווה [אקאנה מ-“Psycho-Pass”], וואטארוּ הוטאנוֹ [גאז’יל מ-“Fairy Tail”], מארינה אינוֹאה [ארמין מ-“Attack on Titan”], צ’יווה סאיטוֹ [ריקוֹ מ-“Kuroko’s Basketball”] | במאי: שין אוֹאוּנוּמה [C³] | יוצר מקורי: שירוֹי שיראטוֹרי

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם