Mekakucity Actors


הייתי כותב ביקורת על Mekakucity Actors הרבה קודם, אבל חששתי. בתור היותה אחת הסדרות האינטליגנטיות של השנה, מוכרחים לכתוב עליה בקפידה; עד כה אני לא לגמרי בטוח כיצד בכלל אפשרי להעביר את האווירה הייחודית שלה, מה הדרך הטובה ביותר לתאר את העלילה, ועל מה מותר לדבר מבלי להרוס דבר?

בסוף החלטתי שהדרך העדיפה היא ללכת לפי גישת Mekakucity Actors עצמה. מה שהאנימה בחרה להציג בפרק הראשון הוא כנראה המתאים ביותר לאקספוזיציה: לכן הכירו את שינטארו קיסראגי, היקיקימורי כבד. הוא לא לבד, איתו גרה Ene, צעירה אנרגטית שלא נותנת לו מנוח. למזלו, את Ene ניתן להשתיק בלחיצה על כפתור הכיבוי, כיוון ש-Ene היא בחורה וירטואלית שנעה בין מסך המחשב לאייפון של שינטארו. 

בעקבות תקלה מצערת, אוּלץ שינטארו לצאת מהבית – לראשונה מזה שני קיצים – על מנת לרכוש מקלדת חדשה. במסגרת מתקפה על הקניון, משתנים חייו של שינטארו מהקצה לקצה.

אפילו אני לא בטוח שאפשר לכנות את שינטארו גיבור הסדרה. האנימה עוקבת אחר כל חבריה (הוותיקים והחדשים) של מועדון ה-Mekakushi Dan. כל אחד מחברי המועדון מחזיק בכוח שונה הקשור בעיניים שלו, וגורל העולם תלוי בקבוצה המסתורית הזו.

קורי העכביש של הסדרה נתווים בקפדנות לכדי עלילה שלמה ומהודקת. אם בהתחלה עוד לא ברור הקשר בין גיבור של פרק כזה או אחר, לקראת סוף הסדרה הגורלות של כולם שזורים אלו באלו. הפרקים הטובים והטעונים ביותר הם כמובן הפרקים שחושפים את הסודות מהעבר ומסבירים את שרשרת האירועים שהובילה לקיומו של ה-Mekakushi Dan. בפרקים האחרונים מומלץ לעקוב בקפדנות ולא למצמץ, שכן העלילה נהית, הממ, חשובה כזו.


 Mekakucity Actors מבוססת על פרויקט ווקאלויד מוזיקלי בשם Kagerou Daze, פרויקט שצבר פופולריות רבה ברשתות ביפן. כיאה לסדרה המבוססת על פרויקט מוזיקלי,  Mekakucity Actors משמיעה גרסאות משלה לכמה משירי הפרויקט. אני לא חובב גדול של ווקאלויד (השמצות לשלוח במייל) אבל מצאתי את עצמי נהנה ביותר מהשירים הללו.

האנימה מופקת על ידי סטודיו Shaft, מה שאמור להעניק מושג קלוש אודות הפן הוויזואלי של Mekakucity. ניכר כי בסטודיו השקיעו בסדרה את מיטב המוחות שלהם; הסדרה סוראליסטית הרבה יותר מהסביבה של Nisekoi, ועל אף שהיא לא מגיעה לרמה הפסיכדלית של Madoka, עדיין מדובר באחת הסדרות היפות של הסטודיו. אם אתם מעריצים של Shaft, היכונו לתענוג רחב היקף.


בתור הפרויקט האחרון של Shaft לעתיד הנראה לעין (אין לסטודיו ולוּ סדרה חדשה אחת באופק), בהחלט כדאי להשקיע בה 4 שעות. כמובן שלא ברציפות, זו לא סדרה למרתונים. בישולי גוּרמה עדיף לצרוך במנות קטנות.


הטוב: אחת הסדרות היפות של סטודיו Shaft; עלילה מהודקת.
הרע: לא מומלצת לצופים מזדמנים, דורשת השקעה מחשבתית בצפייה.
והמכוער: גם אם יסנתזו את הקול שלי, אני עדיין אזייף.

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

Mekakucity Actors | יפן, 2014 | 12 פרקים | סטודיו Shaft | דרמה, קומדיה, פסיכולוגי, רומנטיקה, טרגדיה, מד”ב, על-טבעי, שרינגאן | קאנה אסוּמי [יוּנוֹ מ-“Hidamari Sketch”], קאנה האנזאווה [מאיוּרי מ-“Steins;Gate”], מאמורו מייאנו [קידה מ-“!!Durarara”], מיסוּזוּ טוֹגאשי [יוקיטארו אמאנו מ-“Mirai Nikki”], נאנאמי קאשייָאמה [מידוֹרי-צ’אן מ-“Recorder to Randoseru”], שינוֹסוּקה טאצ’יבאנה [שארק בּוֹן / לוּק מ-“Majin Bone”], סוֹאוּצ’ירוֹ הוֹשי [סוֹן גוֹקוּ מ-“Saiyuki”], טאקוּמה טראשימה [טפאי ארימה מ-“!Princess Lover”]”, יוּקוֹ קאידָה [שימיי ריוֹמוֹאוּ מ-“Ikki Tousen”], קוֹטוֹרי קויוואי [רנגה מ-“Non Non Biyori”], מאי נאקאהארה [מאי וונג מ-“Kaleido Star”] | בימוי: אקיוּקי סימבּוֹ, יוּקי יאסה | יוצר מקורי: JIN

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם