(Lupin III (2015

סדרת האנימה החדשה בכיכובו של לופן השלישי נועדה לשלושה קהלים: כאלה שמכירים את לופן השלישי, כאלה שלא מכירים את לופן השלישי, ואיטלקים.

אני לא בטוח לגבי הנסיבות שהובילו לכך, אך איטליה וסן מרינו הן הגיבורות האמתיות שקובעות את הטון, האווירה והסיפור בהפקה החדשה מבית TMS. אזרחי איטליה אף זכו לצפות בָסדרה לפני כולם (ובשלמותה, כיוון ששני פרקים חסרים מהשידור היפני). אוּלם לא חשוב מה הוביל לשידוך הזה בין Lupin לחצי האי האפניני – התוצאה היא רומן נהדר שאתם מוכרחים להיות חלק ממנו.

גנב האוצרות הג'נטלמן לופן השלישי מגיע לאיטליה, ועמו הצוות שמלווה אותו עוד מימי שנות ה-70: שותפו האקדוחן ג'יגן, הסמוראי המפוקפק גואמון, ואהבתו/יריבתו התמידית פוג'יקו. אחריהם רודף, גם בארץ המגף, מפקח האינטרפול קואיצ'י זניגטה. כיוון שלופן בגרסה הזו צעיר מעט מהרגיל, על כן הוא נמרץ ופעלתני יותר, מה שמאפשר לו לפתח מערכת יחסים מורכבת עם אישה נוספת,  רבּקה רוסליני: דוגמנית, שחקנית, יזמית, מיליונרית, ו… כמובן שבסתר… שודדת אוצרות הרפתקנית. רבּקה מייצגת את הפן האיטלקי של האנימה, ועל כן העלילה נסובה בעיקר סביבה.

כן כן, עלילה.
את שלוש הסדרות הקודמות אתם יכולים לראות בשיטת אן דן דינו: מספרי הפרקים הם בעלי חשיבות הזהה לתאריכי תפוגה על אבנים. לא זה המצב באנימה הנוכחית – על אף שרוב הפרקים שומרים על אינדיווידואליות, ישנו חוט שנקשר מהפרק הראשון ועד האחרון. אני לא רוצה להסגיר פרטים מהסגה הראשית, אך אגיד שהסדרה הזו מביאה את לופן אל קצה גבול יכולתו… וקצת מעבר לכך. אפילו מרדף הרוד-ראנר וזאב הערבות בין לופן לזניגטה עולה מספר מדרגות. וכיצד רבּקה ועברה המסתורי קשורים לסיפור? תופתעו לדעת.

ודאי זה נשמע לכם אפל ביחס לסדרת הרפתקאות קומית, אבל אין צורך לדאוג – רוח השטות קיימת והיא בכל מקום. כמו שאמרתי, למרבית פרקי העונה אין קשר לסגה הגדולה, ובפרקים אלה מצטיינת Lupin III לא פחות: עוד (יחסית) פשוט לכתוב סיפור טוב אם הוא נמשך מספר פרקים. אך ליצור סיפור מעניין שנגמר תוך 20 דקות, זו כבר יכולת שיש למעטים, ולמזלנו Lupin ביניהם, ואין פרק ממנו יצאתי בתחושת אכזבה. בכנות, קשה לקבוע מה ההרפתקה אליה התחברתי יותר מלאחרים: זו בה ג'יגן יוצא לבד נגד המאפייה? או כאשר גואמון נרדף על-ידי רוצח שכיר? מה עם הביקור בטירה עם רוח הרפאים? או הפעם ההיא בה לופן מתחזה למורה? יש אפילו פרק נהדר שמתרחש ביפן. לכן אם אתם אניני טעם יותר ממני (לי אין עכבות: אני מתמכר לדברים בקלות), הסדרה מגוונת מספיק, כך שרובכם תמצאו בה אספקטים לאהוב.

על אף הגיבורים והדיבוב היפני, הסדרה שומרת על אופי מאוד 'italiano': זה מתבטא במוזיקה, במאכלים, בנופים וגם בדיבור ("Prego"). הרי אם כבר לוקחים אייקון תרבות יפני ושמים אותו בארצם של דה וינצ'י, אליגיירי ואודיטורה – כדאי מאוד שזה ישתלם מהיבט של חשיפה תרבותית. ונכון ש-Lupin III היא לא האנימה הראשונה שמתרחשת ב-Bel paese: מרקו נולד בה, Golgo 13 עבד בה ו-JoJo (זה השני) הלך שם מכות. אך מבין כולן, Lupin עשתה עם איטליה את החסד הגדול ביותר. האיור בסדרה נהדר, ולמעשה רבים מהנופים נראים כמו ציור שמן. האנימציה חלקה ועיצוב הדמויות מעודכן אל ימינו (כמו גם שאר הסדרה: סוף סוף ללופן יש סמארטפון). טרם ראיתם את Lupin נראית כל-כך נהדר, וקשה יהיה לחזור לפרקים ישנים אחרי הגרסה הזו.

אין בעיה אם לא צפיתם מעודכם בסדרות קודמות של Lupin או אפילו בסרט ההוא של מיאזאקי (שהאנימה החדשה עושה לו רפרנס נהדר) — אתם מוזמנים לצלול לתוך גרסת 2015 מבלי להכין שיעורי בית. ואם אתם כן מכירים את Lupin וחושבים שיודעים מה מחכה מעבר לפינה, תנו לה להפתיע. רק לא לשכוח הפעם לצפות בסדר כרונולוגי.


הטוב: Lupin III מודל 2015 היא סדרה רעננה, חכמה, מוצלחת ונראית נהדר.
הרע: את שיר הסיום הממכר אתם תזמזמו באמצע הלילה, בין אם תרצו ובין אם לא.
והמכוער: להפוך 2 פרקים מהשידור האיטלקי ל-OVA בגרסה היפנית.

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

(Lupin III (2015 | יפן, איטליה, 2015-16 | 26 24 פרקים | הרפתקאות, קומדיה, דרמה, לזניה | סטודיו TMS Entertainment | קאניצ'י קוּריטָה, קיוֹשי קובּיָאשי [וואטארי מ-"Death Note"], מיוּקי סאוואשירוֹ [קורפיקה מ-"Hunter x Hunter"], יוּקִיוֹ פוּג'י [לאטיפה מ-"Amagi Brilliant Park"], קוֹאיצ'י יאמָדְרָה [ספייק מ-"Cowboy Bebop"], דאיסוּקה נאמיקָאווה [ג'ואי מ-"Prison School"], שוּנסוּקְה סָאקוּיָה [ריואיצ'י 'דרגון' קאזאמה מ-"Ping Pong"] | בימוי: קאזוהידה טוֹמוֹנָאגָה, יואיצ'י יאנוֹ | יוצר מקורי: Monkey Punch


לקריאה נוספת:
 The Castle of Cagliostro
 Lupin III (לייב אקשן)

לקריאה נוספת
1 תגובה
  1. ליווי אומר/ת

    איפה אפשר לראות את הסדרה??

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם