Love is in the Air

כמעט ולא נולדה הסדרה בלי איזה קליק בין 2 דמויות. בין אם מדובר בסדרת שוג’ו ש-“אהבה” הוא שמה השני, ובין אם מדובר בשונאן מהמאה ה-19 עם הרבה סמוראים. רומנים כאלה ואחרים מצליחים לבנות את הסיפור טוב יותר מכל דבר אחר, ועל כן בחרתי להביא לכם את רשימת סיפורי האהבה היפים ביותר (לדעתי בכל אופן), החל מהמקום ה-11 ועד המקום הראשון והמפתיע…או שלא. כתבה עם הרבה ורוד. קריאה מהנה.

מקום 11: AIR (יוקיטו ומיסוזו)
אני זוכר שבכיתי כמו ילדה יתומה שכלב גזר את הדובי שלה לחתיכות בעת הצפייה בסדרה. הסיפור של סדרת האנימה של Air אולי רגוע ושליו, אבל מכיל בתוכו סערות עוצמתיות לכל דורש; יוקיטו [Yukito] הנווד שמגיע לעיירה שלווה מתחבר עם מספר אנשים (באופן תמוה כולן בנות), בראשן מיסוזו [Misuzu] – נערה צעירה שבעקבות קללה רבת שנים נועדה למות צעירה. אולי זה החיבור בין יוקיטו הציניקן ובין מיסוזו בעלת שמחת החיים שיצר כאן רומן למופת, גם אם הוא לא מראה את כל הסממנים של סיפור אהבה אמיתי. הם אולי לא זוג אבל מה שיש ביניהם אי אפשר להפריד.

מקום 10: Hajime no Ippo (קוּמי ואיפו)
דווקא אחת הסדרות האהובות עלי בכל הזמנים הנפיקה סיפור אהבה שלא הגיע למקום הראשון. במשך עשרות פרקים איפו היה מאוהב בסתר בקומי, אחותו הצעירה של אחד היריבים המפחידים ביותר בעולם הסדרה: מאשיבה. בסופו של דבר השניים נעשים ידידים (איפו וקומי, לא איפו ומאשיבה. לכלב הזה בחיים לא יהיו חברים), מצב שנשאר למשך עשרות פרקים נוספים, ורק אחר-כך זה מתפתח לזוגיות של ממש. לא מדובר ברומן המרגש ביותר, אבל כן מדובר בסיפור אהבה Old School, על זוג צעיר וביישן שמתקדם לאט. אין פה הרבה תחכום, אבל כן יש פה הרבה חיבה ורגש. אני לא יודע לאן זה עוד יתקדם, אבל יהיה מגניב אם קומי תיכנס לעולם האגרוף והם ילחמו אחד בשניה.

מקום 9: Pokemon (אש ומיסטי)
מעולם לא היה רומן, אבל הרמזים לכך שרצו בכל פינה. כל אוטאקו ישראלי שגדל על פוקימון קיווה שבשלב מסויים אש ומיסטי יפתחו ביניהם משהו, אלא שזה מעולם לא הגיע. השניים תמיד רבו אך ידעו לדאוג אחת לשני כשמישהו נכנס לצרות (תמיד זה אותן הצרות, כפולות ומכופלות). נכון, לא סיפור האהבה המוצלח ביותר, אך הוא פה דווקא בגלל הרצון שבקיומו. יעידו על כך כל עשרות אלפי הדוג’ינשי, הפאנפיקים וציורי המעריצים ברשת שמציגים את השניים בזוגיות פורחת (או בהנטאי, אבל זה לא לפה). הסיבה האמיתית לכך שפוקימון כבר לא נעשתה טובה בעונות מאוחרות (או ליתר דיוק נעשתה גרועה אפילו יותר) היא בגלל העזיבה של מיסטי.

מקום 8: Gurren Lagann (יוקו וקאמינה | סימון וניה)
הסיפור שנמשך הכי מעט זמן בסדרה, ובכל זאת הצליח להפוך לאחד הבולטים בתחומו. קאמינה (המכונה “אלוהים”, “צ’אק נוריס של עולם האנימה” ו-“איש ממש ממש מגניב”) הבטיח ליוֹקוֹ שכאשר הוא יחזור מהקרב, הוא יתן לה נשיקה שההשפעה שלה תפוג רק כשהיא תהיה זקנה עם חיתולים שמשחקת שש-בש בבית אבות. באותו הזמן, סימון הקטן והחלש שם עין על יוקו, והוא לא אהב את מה שהוא ראה. קאמינה, כידוע לרוב, לא חזר, ויוקו נשארה בדד.

לעומת השניים האלה, זוג אחר גנב את אור הזרקורים: מדהים איך דווקא באחת מסדרות המכה המופרעות בכל הזמנים, מופיע אחד הרומנים היפים שנצפו לאחרונה. דווקא אותו סימון הקטן מפתח קשר עמוק (בכל מיני מובנים) עם ניה [Nia] – ביתו של האיש הרע ביותר בפלנטה, ונערה חייכנית ומאושרת (ואם תשאלו אותי קצת מאותגרת שכלית). בחלק השני של הסדרה חוצה סימון את גבולות הגלקסיה כדי להציל את האחת שאהב, מה שמוכיח שהכל אפשרי באהבה ומלחמה. פרק הסיום (ספויילר למי שלא צפה, קישטה!) הוא כבר השיא הגדול: סימון וניה מתחתנים בחתונת בזק, אחריה מתפוגגת ניה מאוויר העולם. מי אמר שהרובוטים הגדולים הם שעשו את הסדרה? הנה ההוכחה שלא.

 

מקום 7: חמישה ס”מ לשניה (טאקאקי ואקארי)
מקוטו שינקאי, באחד הסרטים פורצי הדרך שלו, יצר סיפור לא מתוחכם במיוחד אבל זכור לטובה בזכות הסגנון הויזואלי שלו והמוזיקה. הסיפור עצמו, שמחולק ל-3 חלקים, נמתח כמו גבינה על פני שנים ספורות: החל מבית הספר ועד תקופת הבגרות. טאקאקי ואקארי, חברים טובים, נפרדים כאשר אקארי ומשפחתה עוזבים רחוק מאוד (כן, לסקנדינביה). הקשר הרחוק נמשך והם כמהים להיפגש אחת עם השני. האם המרחק הרב, כמו גם הזמן ההולך וגדל, יפריד בין השניים? גם אם כן וגם אם לא, מדובר לדעתי באחד מהסרטים הטובים בתחום שלקח סיפור פשוט אל פני מרחבים חדשים. הצפיה עם בן או בת זוג חובה.

מקום 6: Inuyahsa (אינויאשה וקיקיו | אינויאשה וקאגומה)
אני אולי לא ראיתי “אינויאשה”, אבל את סיפור האהבה בין קיקיו לאינויאשה אפילו אני מכיר; קיקיו היא כוהנת שאהבה את אינויאשה בכל ליבה, אך יורה חץ וממסמרת אותו לעץ לכמה שנים טובות. קאגומה, גלגול נשמתה של קיקיו, משחררת לחופשי את הכלבלב האנושי. קיקיו בסופו של דבר מוחזרת (בערך) לחיים, רק כדי לקנא בקאגומה ולחשוב שאינויאשה אשם במותה. משולש האהבה הזה הוא אחד הסממנים הבולטים של הסדרה, כאשר הוא לא בדיוק זכה לסוף מפני שהסדרה הופסקה באמצע. העונה השניה צפויה לגלות מה יהיה השלב הבא בין אינויאשה לקאגומה, ואני יכול כבר עכשיו לגלות לכם איך זה הסתיים במאנגה: קאגומה מתה ואינויאשה איבד את הזכרונות שלו ממנה, ולאחר שקיקיו הוחייאה הם חזרו להיות ביחד.

סתאאאם, אני יודע מה הסוף אבל לא באמת אגלה. אני עוד צעיר מכדי למות.

מקום 5: Chobits (הידאקי וצ’י)
מי קבע שלרובוטים אסור? צ’וביטס, מבית היוצר של CLAMP, מוכיחה שאהבה אפשרית גם אם מושא האהבה שלך היא רובוט. לא, זה לא אומר שעכשיו מותר לכם לצאת לדייט עם בובות פרבי, אבל זה כן מציב את השאלה מה עושה אותנו אנושיים? הידאקי, סטודנט לא יוצלח, מוצא בפח האשפה פרסוקון (רובוט בדמוי אדם). כמו כל בן-אדם נורמלי הוא מחליט לקחת את פיסת הגרוטאה הזאת אליו הביתה. אחרי שהוא מדליק אותה (ואני מעדיף לא להזכיר באיזו דרך) הוא מגלה פיסת מתכת שווה למדי שיודעת להגיד רק “צ’י”, ומכאן מחליט הידאקי לגדל אותה. כמובן שהסיפור לא מסתפק בנוסא הרגילה של אדם פוגש רובוטית בפח זבל, ובסופו של דבר חייב הידאקי להילחם על ליבה וחייה. האם הם יהפכו בסופו של דבר לזוג? הממ…

מקום 4: NANA (כולם על כולם)
המאנגה והאנימה (כן כן והלייב אקשן) של “NANA” הצליחו להתבלט בזכות כך שהן לא מקובעת לקשר אחיד והכל יכול להשתנות. הנה, קחו את נאנה “האצ’י” העליזה שמפתחת רומן עם טאקומי: גבר חתיך, והבסיסט של להקת Trapnest אותם היא מעריצה. מצד שני, נוֹבּוּ – ידיד ותיק של הנאנה האחרת (זאת עם הקול של רומי פאקו) – מאוהב ב-“האצ’י” אף הוא, וגם ביניהם מתפתח קשר. במי נאנה תבחר? ובכן, לא במי שהלב שלה יגיד לה לבחור, אלא דווקא במה שהנסיבות מצריכות לבחור (וזה רבותיי ההבדל בין שוג’ו לג’וסיי*). כל זה מגיע אחרי סיפור קורע לב אחר, בו “האצ’י” מגיעה לטוקיו בעקבות החבר שלה, רק כדי להיות בסוף נבגדת על ידו (באחת הסצינות היותר זכורות בסדרה).

כמובן שזה לא סיפור האהבה היחיד ב-NANA. נאנה אוסאקי רוצה לנקום ברן [Ren], אהובה שעזב לטובת קריירה מוזיקלית בטוקיו. כיוון שמדובר בסדרה רומנטית ולא שונאן, נאנה לא יכולה ללכת להתאמן בהרים מתחת למפל ואז לחזור כדי לקרוע את רן במכות. במקום זאת היא עוזבת לטוקיו כדי לקדם את הקריירה המוזיקלית שלה ושל להקתה, על מנת להצליח יותר ממנו. אך בסופו של דבר יגנבו מהם את אור הזרקורים שין וריירה: הוא זונה ממין זכר בן 16 ומנגן על גיטרת בס בלהקה של נאנה, והיא הסולנית של TRAPNEST, עברה את גיל 20 ורק מחפשת מישהו שיאהב אותה (אני לא מבין על מה היא מתלוננת, אם לי היה את הקול של איה היראנו הייתי מאושר מהחיים).

*ג’וסיי – מאנגה לנשים צעירות, או נערות מבוגרות (או שרקנים).

מקום 3: Rurouni Kenshin (קנשין וקאורו | קנשין וטומואה)
סיפור האהבה המוצלח ביותר מבית שונאן ג’אמפ: קנשין, סמוראי אכזרי המכונה “באטוסאיי”, מתאהב בטומואה, שמשלמת על כך מחיר בחייה. שנים לאחר מכן, קנשין הוא סמוראי חמוד וטוב לב שמתנחל בדוג’ו של קאורו, שמפתחת כלפיו רגשות. תחילה לא נראה כי הסיפור של השניים יתקדם יותר רחוק ממה שסדרות שונאן מציעות. אך דווקא ה-OVA שממשיך את הסדרה – “Reclection” – מעלה את הרומן בין השניים לרמה חדשה, ומוטב להצטייד בטישו לפני.

למרות שהסיפור הזה כבר לא הופיע במאנגה, הוא מזכיר מאוד את “Trust & Betrayal” – ה-OVA המקדימה של הסדרה, שנעשתה יותר מפורסמת ממנה ודווקא כן מבוססת על המאנגה. ב-T&B (נשמע כמו רשת בתי קפה) קנשין הצעיר וטומואה צריכים להילחם על הזכות שלהם לאהוב אחד את השניה, עד הסוף הטרגי. הסיפור מומלץ לכולם, גם מי שלא עקבו אחרי הסדרה, רק כדי להראות איך סדרת שונאן על סמוראים מכילה בתוכה סיפור אהבה יוצא דופן. הפעם מומלץ לא להצטייד בטישו, אלא במאוורר – יהיה חם.

מקום 2: Cowboy Bebop (ספייק וג’וליה)
קאובוי החלל ספייק – רווק ויהודי בהכחשה – חי עם סוד מעברו: הוא ניהל רומן עם ג’וליה, חברה בארגון הפשע ובת זוגתו של וישס, הנמסיס הגדול של ספייק. כשמציע ספייק לג’וליה לברוח איתו, מאיים וישס…איך להגדיר זאת יפה…לגרום לשניהם “להריח את הפרחים מלמטה”. כדי להציל את חייה עליה להרוג את ספייק בנקודת המפגש בה תכננו לברוח. ג’וליה במקום זאת בורחת לבד, מה שגורם לספייק להאמין כי היא תקעה לו סכין בגב (וסובבה אותו חזק, הוציאה, תקעה שוב, סובבה לכיוון הנגדי, הוציאה שוב, תקעה, סובבה…).

מדובר בעוד אחד מהסיפורים שהפכו את “קאובוי ביבופ” לסדרת אנימה טובה כל-כך. ב-2 פרקי הסיום של הסדרה, הסאגה ארוכת השנים עם ג’וליה מגיעה לסיומה באחד הפרקים היותר מותחים ויוצאי דופן שהיו לסדרה. זה אולי הסיפור שמכיל בתוכו טרגיה יוונית, קצת שייקספיר והרבה מד”ב שהביא אותו למיקום גבוה כל-כך. אך דבר אחד בטוח: בהוליווד יצטרכו לעבוד קשה אם רוצים שהסיפור הזה יראה טוב גם בגרסה הקולנועית שלהם.

מקום 1: הבחירה שלכם
כן, גם אני נכנעתי לדרכי הקיטש. אתם מוזמנים לספר על המקום הראשון שלכם, וגם להסביר לי כמה שאני לא מבין מהחיים שלי ומה פתאום הכנסתי את אש ומיסטי. לא אני אקבע מהו הרומן היפה ביותר בעולם האנימה, אבל אתם מוזמנים לכתוב מאיזה רומן התרגשתם, צחקתם, חייכתם והזדהתם איתו. כי אין כמו סיפור אהבה טוב בשביל ליצור סדרה טובה. אני בינתיים זז לקרוא רומיאו ויוליה. כלומר “בלייזר”.

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם