Kakegurui

יש לי וידוי: אני מכור להימורים. סדרות הימורים. אני לא יודע אם זה בגלל הסטייל או המתח, אך סדרות אנימה ומנגה העוסקות בהימורים משכו אותי מאז ימי “Akagi” – סדרה שאני אוהב גם מבלי לדעת מהג’ונג (הכוונה למהג’ונג אמיתי, לא מהג’ונג-סוליטייר ששיחקנו כילדים). ואין טובים מהיפנים בסיבוב הרולטה. זוכרים את הפרק בו אקאגי הימר עם הדם שלו? או כשקאייג’י בילה עשרות פרקים מול מכונת פאצ’ינקו? סדרות כאלה יכולות להתקיים בין ארבעה קירות בלבד ועדיין לשמור על רמה גבוהה של מתח, על אחת כמה וכמה כשהמשחקים אבסורדיים.

כזו היא “Kakegurui”, סדרת הימורים אבסורדית, ממכרת ומשום מה סקסית.

באקדמיית היאקאו היוקרתית לומדים ילדי פוליטיקאים ובני החברה הגבוהה. מזה מאות שנים נוהגים תלמידי האקדמיה להמר על סכומי כסף גדולים – ולא בסתר, במרתף, אלא לעיני כל. מהמרים מוצלחים זוכים לכבוד והערכה, בעוד חסרי המזל יורדים לדרגה של חיות; ניתן להעביד אותם, להתעלל בהם ולהכריח אותם לצפות ב-“רובוטריקים 5”. חמור מכך, אלה השרויים בחובות של מאות מיליונים כבולים עד סוף ימי חייהם לתכנית מאורגנת הקובעת עבורם עם מי יתחתנו והיכן יעבדו (ולחשוב שפעם בכיתי כי הפסדתי גוּלה).

אל קן הצרעות הזה מצטרפת תלמידה חדשה, יוּמקוֹ. אין פרטים רבים אודותיה אך המטרה שלה די ברורה: להמר כמה שיותר. כבר ביומה הראשון יוצרת לעצמה יומקו מוניטין של מהמרת אינטליגנטית, לא צפויה ופסיכית על כל הראש, מה שמושך לכיוונה אש ממועצת התלמידים. כן, כמו בכל סדרת אנימה המתרחשת בתיכון, גם פה גוף מועצת התלמידים פועל כמועדון בוהמי ומנותק מהמציאות. חברי המועצה הם למעשה המהמרים הטובים באקדמיה, ויומקו – א-לה הרוזן ממונטה כריסטו – מחליטה להפיל אותם אחד-אחד.

משחקי ההימורים ב-“Kakegurui” מקוריים ומגוונים; החל מטורניר קלפים של אבן-נייר-ומספריים, דרך גרסה מופרכת של פוקר ועד רולטה רוסית. ולא רק סכומי כסף עומדים על הפרק: מתמודדת אחת אוהבת לאסוף ציפורניים (ולא מהסוג המלאכותי) ומישהי אחרת הוציאה לעצמה עין. עם זאת, בניגוד לסדרות של נובויוקי פוקומוטו (יוצר “אקאגי” ו-“קאייג’י”), פה אף אחד לא מהלך על קורת עץ בין גורדי שחקים. או במילים אחרות: מוות הוא לא שם המשחק. “Kakegurui” מדברת הרבה על החזקים והעשירים וכיצד כסף מריץ את העולם, אך הסדרה מסרבת לרדת למחוזות האפלים באמת של עולם ההימורים. מי שמפסיד כאן את כספו חוטף קללות וגידופים. מי שמפסיד את כספו ב-“קאייג’י” מת במכרה פחם.

אולי אני לא הוגן כלפי הסדרה. הרי זכותה להיות סדרת הימורים בלי שמישהו מתפגר, נכון? ובכן, “Kakegurui” רוקדת על שתי חתונות. כמו באטמן, אין לה בעיה להראות אלימות ולחתוך איברים. אבל להרוג? פה עובר הגבול. יתרה מזאת, פרק 4 מכיל סצנה מטרידה ובה קבוצת נערים מחליטה לאנוס תלמידה שהפסידה. בסופו של דבר זה לא מתרחש, אך הסדרה לא רומזת כי מדובר בפעולה חריגה בבית-הספר. באותו הפרק אף נאמר (באופן שאינו משתמע לשתי פנים) כי ניתן למכור כשפחות מין בנות הנמצאות בחובות, בלי לשאול את דעתן בנושא. זו צביעות מצד האנימה לאסור הצגה של הרג כי זה אלים, בעוד אונס וסחר בנשים מוצגים ללא בעיה.

כמו כן, “Kakegurui” מצטרפת לז’אנר ההולך וגדל של סדרות הנטאי ללא הנטאי. בדומה לבנות (והבנים) בסדרת הבישולים “Shokugeki no Souma“, מקבלת יומקו אורגזמות בכל משחק הימורים. עצה שלי: עדיף לצפות באנימה עם אזניות כי המיניות כאן שופעת. אמנם לא שופעת ברמה של “Prison School” (יש בכלל משהו ברמה של Prison School?) אך מספיק כדי להרתיע צופים תמימים.

מי מכם שמכור בקומפולסיביות לסדרות הימורים ימצא את “Kakegurui” הזויה מספיק כדי ליהנות ממנה. היא לא מתקרבת לסטנדרטים הגבוהים אליהם הורגלנו, אבל כגילטי פלז’ר היא עושה יופי של עבודה. ואם אתם לא אוהבים לראות אנשים עם מבט מטורף בעיניים מדברים על כסף ומחזיקים קלפים, לא זו האנימה שתשנה את דעתכם.


הטוב: קצבית ומבדרת.
הרע: לא בדיוק סדרת אנימה להתגאות שראיתם.
והמכוער: אם יומקו הייתה קיימת במציאות היא הייתה מאושפזת במוסד סגור.

ציון במדד OK – סביר

Kakegurui [איך היא תיקרא בנטפליקס: “Kakegurui: Compulsive Gambler”] | יפן, 2017 | 12 פרקים | מותחן, קזינו רויאל | סטודיו MAPPA | סאורי הייאמי [מיהו מ-“.Bakuman”], מינאמי טאנאקה [האנה מ-“Hanayamata”], טטסויה טוקוטאקה [קן מ-“Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga”], מיוקי סוואשירו [קורפיקה מ-(Hunter x Hunter” (2011″], אייאקה פוקוהארה [קאסומי מ-“Dies irae”], טומוקאזו סוגיטה [גינטוקי מ-“Gintama”], מאיוּ אוּדוֹנוֹ [גארוּם מ-“Garo”] | במאי: יואיצ’י הייאשי [“Garo”], יוצרים מקוריים: טורו נאומורה, הומורה קאוואמוטו


לקריאה נוספת: ביקורות הימורים
♦ Tobaku Hakairoku Kaiji [ביקורת מנגה]
♦ Gyakkyō Burai Kaiji: Hakairoku-hen [ביקורת אנימה]
Kaiji [ביקורת לייב אקשן]
♦ Kaiji 2: Jinsei dakkai gêmu [ביקורת לייב אקשן]
♦ One Outs [ביקורת אנימה] 
Liar Game [ביקורת לייב אקשן]
Liar Game: The Final Stage [ביקורת לייב אקשן]

Life is Money [ביקורת מנגה]

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם