K-ON! OVA Special – Live House

יותר מחצי שנה מאז שכתבתי את הביקורת ההיא על “!K-ON“, המשיכה הסדרה להכות גלים מבלי לעשות שום דבר. לכל השדים, אני יכול להישבע שהיא נעשתה פופולרית אפילו יותר מאז אותם ימים; מכירות ה-DVD והבּלוּ-ריי שברו שיאים, כרטיסים להופעות של כוכבות הסדרה נגמרו עוד לפני שהוצעו למכירה, פרקי הספיישל הקצרים השאירו את האנימה רלוונטית והעונה השניה הוכרזה בקול תרועות. כעת מגיע החלק האחרון במה שאני מכנה “!K-ON – סאגה א'”: פרק ספיישל – המכונה גם “פרק 14” – מצורף לווליום ה-DVD האחרון, ומסיים לחלוטין את הרולר קוסטר המטורף של העונה הראשונה.

יואי, ריטסו, מיאו, מוגי, אזוסה ושיראל מקבלים את ההזדמנות הגדולה לה הם חיכו: הופעה ב-Live House. כן, מה שהיה מובן מאילו כבר על ההתחלה ב-“BECK“, לקח ב-K-ON עונה שלמה. הפרק עוסק – איך לא – בהכנות לקראת ההופעה המיוחלת, ההתרגשות, וכמובן ההופעה עצמה. כלומר, החלק ממנה שאנחנו זוכים לראות. כן, מי שציפה שלשם שינוי נזכה לראות את הבנות אשכרה מופיעות כל השיר, צפוי לאכזבה גם הפעם.

הפרק עצמו עשוי בדיוק כמו 13 הפרקים לפניו, ואף יותר טוב. כל דמות שהייתה משמעותית בסדרה חוזרת, וזה כולל את אחותה המוצלחת של יואי, חברתה הטובה, וסאוואקו סנסיי…המורה היחידה ביפן שבטח לא עברה הכשרה. בחזרות, מתחברות הבנות עם להקת בנות אחרת, “Love Crisis”, שבעולם כתיקונו היו מרביצות ללהקה של יואי ושוברות להן את כלי הנגינה. אבל העולם של K-ON הוא לא עולם כתיקונו, והחוק אומר שכולם חייבים להיות אובר-נייס. עד שידור הפרק לא ידעתי ש-“Live House” זה מקום שיכול לארח להקת תיכוניסטיות קיטשית ולהקת פאנק על אותה במה. 

ההומור הייחודי של הסדרה נשאר אף הוא. לצערי הרב, מיאו לא זכתה לאור הזרקורים הרגיל לו ציפיתי, ובכל זאת היא סיפקה את מרבית האתנחתות החמודות. ההתלהבות של הבנות והקומדיה של הטעויות שנלווית אליהן הצדיקו לבד את קיומו של הפרק ובוכטות הכסף שהוא ירוויח ממכירות ה-DVD. לצערי, עד כמה שהספיישל מושקע, לא הופק לו שיר חדש, ובמקומו השתמשו הבנות בחומרים מוכרים. כנראה את החומר הטוב שומרים עבורנו לעונה השניה…על מי אני עובד.

אני לא רוצה להתעכב על האנימציה והגרפיקה בפרק הזה, שכרגיל היו גבוהות לפי הסטנדרטים של הסטודיו. יודעים מה? הנה בקשה לסטודיו: תפתיעו אותנו יום אחד, ושחררו פרק עם גרפיקה מסריחה. דווקא האווירה החורפית וריח הכריסמס באוויר המשיך באותו קו עם אותה האווירה שסיימה את שידורי האנימה, והאמת גם תיקנה סוג של עוול. פרק 13 בזמנו, למרות שגם הוא היה לא יותר מפרק בונוס, לא הרגיש כמו סיום. ה-OVA לעומת זאת עוטפת את הסדרה הרבה יותר טוב, גם מבחינת העלילה (ההופעה המשמעותית הראשונה), וגם מבחינת התחושה הכללית. אגב, K-ON היא כנראה האנימה היחידה ששני פרקי הסיום שלה הם בונוסים. 

לפני הצפיה חשבתי שמדובר בפרק מיותר שהופק רק כדי שמספר הפרקים במארזי ה-DVD יהיו זוגיים (בכל ווליום DVD יש 2 פרקים). העובדה שהפרק משתמש בשירי הפתיחה והסיום המוכרים, ושהוא ממשיך בדיוק מאותו מקום בו עצר הפרק האחרון, משייכות אותו אוטומטית לאותה שורה עם שאר פרקי הסדרה. מי שהתגעגע ודאי שמח לגלות שמדובר בפרק מצויין, ומי שלא אהב K-ON, אולי מצא ב-OVA נחמה בכך שהעלילה מעלה הילוך קדימה. האם מדובר בהכנת הקרקע לקראת העונה השניה? ימים יגידו.


הטוב: פרק בונוס שמושך את העלילה קדימה, באותו סגנון מוכר וטוב.
הרע: אין שיר חדש, ושוב לא זוכים לראות את ההופעה במלואה.
והמכוער: מספר פרקי העונה עלה ל-14, כמו בהארוהי. זוכרים מה היה בעונה השניה של הארוהי?

ציון במדד OK – סביר פלוס

K-ON! OVA Special – Live House (פרק 14) | קומדיה, דרמה, מוזיקה, סוג של בנות | 2010 | 23 דקות | סטודיו Kyoto Animation | במאי: נאוקו יאמאדה | יוצר מקורי: Kakifly

♥ לקריאה נוספת: !K-ON ביקורת על סדרת האנימה

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם