Hunter × Hunter: The Last Mission

אין חשש לספוילרים עבור הסרט (ישנה התייחסות כללית לאירועי הסדרה).


שנה חלפה מאז הבעתי בפניכם את אכזבתי מ-“Phantom Rogue“, סרט הקולנוע הראשון אי פעם של Hunter x Hunter. בעוד שסדרת המקור ידועה כאלימה ואינטליגנטית, Phantom Rouge הוא סרט של Naruto רק עם דמויות אחרות; הוא מכיל נבל חד-ממדי ומשעמם, הקרבות בו גנריים והעלילה מצוצה מהאצבע.

“The Last Mission”, הסרט השני (וככל הנראה האחרון בעתיד הקרוב… של הנינים שלכם), בא לתקן את עוולות הסרט הראשון. גם הוא אינו אלים ואינטליגנטי כמו הסדרה, אך לפחות הוא שומר על נאמנות לרוּח המקור, אפילו אם המקור הוא “מת לחיות” (היי, לפחות לא Naruto).

גוֹן וקילוּאָה לוקחים פסק זמן מהרפתקאותיהם עם קָייט [Kite] על מנת לבקר בטורניר הקרבות ב-Heavens Arena (כן, גם אני תהיתי איך זה מסתדר בציר הזמן של הסדרה). הם שם כדי לעודד את זוּשי (ההוא שהיה ב… עזבו, הוא עדיין לא חשוב) הלוקח חלק בקרבות. עוד נוכחים: ווינג, ביסקוויט, לאוריוֹ ו… קוּרפּיקָה (היפ היפ, הוריי!). ברגע שמתחילה התחרות, מחליטים גון וקילואה לצאת זבלים ולא לראות את זושי נלחם, ובמקום זאת הם הולכים להגיד שלום ליצחק נטרו, יושבת ראש אגודת ההאנטרים. דקות לתוך התחרות, קורה אסון: עשרות חובשי מסכות חמושים פולשים אל הבניין, אוטמים את כל היציאות וכולאים את יצחק בעזרת כֹח רב עוצמה. גון, קילואה, לאוריו וקורפיקה הם היחידים בעלי יכולת תנועה במתחם. כעת מוכרחים הארבעה – טוב נו, שלושה (סורי לאוריו) – להציל מאות של נפשות בטרם יהיה מאוחר מדי.

מת לחיות, כבר אמרתי?

תשמחו לשמוע כי הרעים בסרט מפותחים קצת יותר מהנבל של הסרט הראשון. הטרוריסטים הם קבוצה סוררת שאמורה הייתה להיכחד לפני עשור, אך שורדיה שבו כדי לנקום בהאנטרים. ולמען האמת –  בצדק. ההאנטרים התייחסו אליהם חרא. הם אולי עושים דברים מחרידים עכשיו, אבל כל זה בגלל שניסו להשמיד אותם על לא עוול בכפם. הסרט לא מציג את נטרו ואיגוד ההאנטרים באופן חיובי; אין שום טוויסט שמסביר מדוע התנהגו אליהם חרא, זה פשוט קרה – ואחר-כך עוד מצפים מאיתנו הצופים לעודד את ההאנטרים.
כן, בטח.


Hunter x Hunter תמיד הייתה סדרה של אמביוולנטיות. סגת הכימרה אנט היא כנראה הדוגמה האותנטית ביותר לכך. אך בעוד שהסגה ההיא קיבלה יותר מ-50 פרקים כדי לפתח את שני הצדדים ולהבין את המניעים של כולם, ל-The Last Mission יש רק 100 דקות ולכן מוכרחים לקצץ היכן שכואב. אני מסוגל לדמיין את הסרט כחלק מהקאנון של הסדרה לוּ רק היו יותר מ-100 דקות לכל העסק (אפילו לא צריך 50 פרקים. 12 הם די והותר). מדובר האמת בפספוס נוראי: זו יכלה להיות סגת פילר נהדרת לסדרת האנימה כדי לתת למנגה עוד זמן להתקדם, ואילו טוגאשי (המנגקה) לא היה עצלן סוציומט שעובד שעתיים בשנה, זה כנראה מה שהיה קורה.

בכל זאת, חייבים לשבח היכן שצריך. בניגוד לסרט הקודם, הבמאי של הסרט הזה הוא קייצ’ירו קאוואגוּצ’י, שהסדרה המפורסמת ביותר שביים היא… Hunter x Hunter! כן, סוף סוף נתנו לבן-אדם שמכיר את היצירה של עצמו לביים את הסרט המבוסס עליה. רוצים עוד טריוויה? את הסרט כתב נוֹבּוּאׂקי קישימה, אחד התסריטאים הקבועים של סדרת האנימה הקודמת של Hunter x Hunter. זה אומר שברוחו, דומה הסרט למקורות שלו הרבה יותר ממה ש-Phantom Rouge היה; הוא אלים יותר (הדירוג שלו הוא [+R [17, בניגוד ל-PG-13 של הקודם), הקרבות בו חכמים יותר והחבר’ה הרעים הם עגולים מאוד. כל זה כמובן באופן יחסי, אבל מסרט שונן באמת שקשה לבקש יותר.


האנימציה יוצאת מגדר הרגיל. איכות ההפקה של “The Last Mission” מעוררת קנאה בכך שהסדרה לא נראית יפה כמוהו (וזאת למרות שהסדרה נראית מדהים בפני עצמה). כמו כן, פס הקול המוכר והטוב חוזר אף הוא לטוב ולרע: בדרך כלל סרטי אנימה מבוססי-סדרות מכילים פס קול חדש לחלוטין, אבל אני אסלח על העצלנות הזו פשוט כי הפס-קול של Hunter x Hunter ממש מוצלח.


בתור סרט שונן גנרי, “The Last Mission” סבבה לגמרי. אין בו הרבה מהתחכום של הסדרה, אבל האופי נותר בעוכריו. מאוכזבי הסרט הראשון צריכים לתת לסרט החדש הזדמנות, ולוּ בשביל לשמוע את המדבב איצ’ירו נאגאי בפעם האחרונה בתפקיד ראשי: בינואר השנה הוא נפטר בגיל 82 *נכנס למוד רגשי* מה, לא תחלקו כבוד?הטוב: Hunter x Hunter באנימציה מדהימה (יותר); נאמן לרוח הסדרה; עדיף מהסרט הראשון; קורפיקה.
הרע: מנסה אך לא מגיע לעומק של הסדרה.
והמכוער: היסוקה מככב בסרט אבל עד עכשיו לא הצלחתי להבין אם הוא חיוני או לא.

ציון במדד OK – סביר פלוס

בלה בלה Hunter x Hunter: The Last Mission | יפן, 2013 | 100 דקות | סטודיו Madhouse | אקשן, שונן, דרמה, הרפתקאות, על-טבעי, ברוס וויליס | מגוּמי האן [סוּמירה מ-“Chihayafuru 2”], מריה איסה [רינגו מ-“Air Gear”], מיוּקי סאוואשירוֹ [בילזבאב מ-“Beelzebub”], קייג’י פוג’יווארה [היוּז מ-“Fullmetal Alchemist/Brotherhood”], איצ’ירוֹ נאגאי [נקוֹטה מ-“Hajime no Ippo”], שידוֹאוּ נאקאמוּרה [ריוק, סרטי “Death Note”] | במאי: קייצ’ירו קאוואגוצ’י | תסריט: נוֹבּוּאָקי קישימה | יוצר מקורי: יוֹשיהירוֹ טוֹגאשי


• לקריאה נוספת: Hunter × Hunter: Phantom Rouge [הסרט הראשון]

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם