Hatsukoi Limited

?Are you in love yet

מישהו מכם זוכר את האהבה הראשונה שלו? הקוראים הנשואים ודאי יהרהרו בתעלות הנוסטלגיה ויעלו חיוך על הפנים, הצעירים יותר ירימו ודאי גבה או שתיים (או שלוש). הרי קשה לשכוח את הלילות ללא שינה, הצביטה בלב הפועם והפנים המזיעות. אלה הרגעים שתלמיד חטיבת-ביניים מבין שלראשונה בחייו הוא מאוהב…

או מסטול מהתחת. בכל אופן, אהבה היא דבר נפלא ויעידו על-כך מאות אלפי הסרטים, הסדרות והספרים העוסקים בנושא. מרוב כל-כך אהבה שמרעיפים עלינו, היא נעשתה דבר שבשגרה וחלק מהחיים. גם סדרות אנימה בנושא ניתן למצוא בשפע, ובכל ז’אנר. אפילו בסדרת שונאן טיפוסית תהיו בטוחים שלגיבור תהיה איזו נערה חכמה יותר לצידו (חוץ מליאגאמי לייט). אבל סדרות העוסקות ביחסים נטו? מעולם לא מצאתי אותן כפייבוריטיות שלי. לכן כשצפיתי בפרק הראשון של האטסוקוי לימיטד [Hatsukoi Limited] לא קיוויתי למשהו מיוחד או יוצא דופן, אלא שהיא חדרה לי ללב. זו הייתה… ובכן, אהבה ממבט ראשון.

הסדרה עוקבת אחר 11 תלמידים. אפילו לסדרה עם למעלה מ-50 פרקים זה נשמע המון, אבל מה עם סדרה בת 12 פרקים? נוצר כאן פיצוץ אוכלוסין. אני אפילו לא מצליח למצוא שם לעובדה שלכל ה-11 תלמידי חטיבת הביניים מצטרפים עוד (!) 11 תלמידי תיכון. היי, אפשר לארגן טורניר כדורגל! כל אחד מפרקי הסדרה עוסק ביחסים בין שני תלמידים או יותר. מערכות היחסים בסדרה מורכבות יותר מעץ משפחה תימני.

קחו אוויר עמוק ותבינו לבד: מיסאו מאוהב באיומי שמאוהבת במאמורו – אחיו הקטן של מיסאו, שמאוהב במיסאקי, והיא מצידה מאוהבת ביוּאיג’י – אחיה של איומי, שמפחד ממיסאו ויש לו תסביך אחות. זו רק ההתחלה: קויואי, חברתה של איומי, מאוהבת באחיה הגדול יושיהיקו, שכמו מאמורו, גם הוא מאוהב במיסאקי. קוסודה, חברו הטוב והסוטה של מאמורו, מפתח יחסי אהבה-שנאה עם קיי, חברה של איומי וקויואי, וקיי מקנאת כאשר סומירה ממועדון התיאטרון מנסה להשיג את תשומת הלב שלו. חבר נוסף שלהם, הירויוקי, נדלק על נאו, חברה של קיי, איומי וקויואי, שנדלקת בעצמה על יוקיטו, בוגר מועדון הציור שלה. וזה עוד מבלי להזכיר את מה שהולך בין ריקה להארוטו ממועדון הטניס בחטיבה, ומגורו וטאקיי ממועדון השחייה בתיכון.


אם לא הבנתם, לא נורא. כל אחד מהפרקים מרשה לעצמו להתמקד רק במערכת יחסים אחת וכך לבנות אט אט את התמונה הכוללת. הסיבה היחידה שבכלל התחלתי את הסדרה היא בגלל הייחוס. מי שכתבה את “האטסוקוי לימיטד” היא היוצרת של סדרה רבת מערכות-יחסים אחרת: “איצ’יגו 100%”. רבים מהדמויות בהאטסוקוי לימיטד מזכירות דמויות מאיצ’יגו, כמו למשל מגורו שמזכירה את נישינו, מיסאקי שדומה מאוד לטוהג’ו, איומי שמזכירה את האשימוטו ועוד רבים אחרים שלא היה לי כוח להיזכר בהם בוויקיפדיה. כל אחד מהפרקים מצליח להעלות חיוך לא רק בזכות ההומור המשובח, ההתנהגות הביזארית של הדמויות והרומנים המרגשים, אלא בעיקר בזכות הסיפורים הפשוטים.

לדוגמא פרק מסויים מתמקד בקויאי שמנסה להשיג את תשומת הלב של אחיה הבכור ולהרחיק את מיסאקי עליה הוא דלוק, ובפרקים אחרים להתמקד במערכת האהבה-שנאה בין קאפה לקיי אנומוטו. אחד הפרקים היותר מוצלחים של הסדרה הוא פרק 9, שמתמקד בנאו ויוקיטו, בוגר בית הספר ותלמיד מושלם שנאו נשבית בקסמיו, אך הוא מצידו עוזב את יפן לזמן רב, אם לא לתמיד. מדובר בסוג הפרקים שקל לדמיין בתור סרט מלא שאינו קשור לסדרה. אך מלבד הקומדיה והדרמה שומרת “האטסוקוי” על רמה אחידה של הפקה גבוהה. הדמויות נראות טוב תמיד, הסביבה מצויירת נפלא ופס-הקול של הוא בין הטובים ביותר ששמעתי לסדרה מהסוג הזה.

למדתי לחבב את ההומור והשגעון של הכוכבות הראשיות, והצלחתי להזדהות עם כמה מהבנים והבנות. אפילו פאנסרביס לא חסר עבור חובבי הלולי והחזה הגדול. האטסוקוי היא הוכחה מושלמת שאין צורך להיות אלכמיאי, נינג’ה, בעל מחברת מוות או כוכב הנטאי בשביל לככב בסדרה מצויינת, שתתחרה עם הפצצות הגדולות. לצערי ולצער כולם, 12 פרקים הם מעט מדי עבור יצירת מופת שכזאת, אך זו ברירת המחדל כאשר למאנגה יש בסך-הכל 4 ווליומים. אם אתם מחפשים סיפור טוב ודמויות מצויינות – הכתובת מונחת לפניכם. סיפורי אהבה ימשיכו לצוץ גם אחרי הסדרה הזאת, אך כמה מהם גם ישאירו זכרונות מתוקים?

הטוב: ארסנל ענקי של דמויות מוצלחות. סיפורים מרגשים ומצחיקים כאחד. רמת הפקה גבוהה.
הרע: לא מספיק פרקים עבור יצירת מופת שכזאת.
והמכוער: גילוי-עריות מעולם לא נראה לגיטימי יותר ממה שהוא מוצג פה.

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

Hatsukoi Limited | קומדיה, רומנטיקה, קאוואיזם | 2009 | 12 פרקים | סטודיו J.C Staff | יוצרת מקורית: מיזוקי קאוואשיטה (Ichigo 100%) | במאי: יושיקאי יאמאקאווה

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם