פסטיבל הסרטים חיפה 2018 | הזווית היפנית

פסטיבל הסרטים הבינלאומי יתקיים זו השנה ה-34 בעיר הבית שלי חיפה. לצערי, ובניגוד לשנים קודמות, אין השנה היצע נדיב במיוחד של סרטים תוצרת יפן (בעיקר אם משווים לפסטיבל 2013 הרווי כל טוב) . עם זאת, שני הסרטים שכן יוקרנו מסקרנים במיוחד.


נתחיל מהאחד המעניין (?) יותר: "קריאה לחלומות".
צפו קודם בטריילר, אחר-כך נדבר.

מה… זה… היה?

כפי שניחשתם, מדובר בקו-פרודוקציה בין יפן לישראל ונדמה כי חלומות יהיו המוטיב המרכזי פה (בעיקר כי אני לא בטוח אם חלמתי את הטריילר או לא). הצילום מרהיב ביופיו ואילו תקציר העלילה הרשמי [מתוך עמוד הסרט] הולך ככה: "אקו (ממי שימזקי) מפרסמת מודעת ״קריאה לחלומות״ בעיתון ומזמינה אנשים לשלוח לה את תיאור החלום ואת פרטיו. עם הטוסטוס שלה היא נוסעת ברחבי טוקיו הגשומה, מבקרת זרים בבתיהם ומציגה בתשלום את הפרשנות שלה לחלומות. החלומות מסתבכים, מחלחלים למציאות, והארועים המסתוריים שמתחילים להצטבר נוגעים בשכן שלה, בחוקר במשטרת תל אביב (יחזקאל לזרוב) החוקר רצח ברחוב אלנבי, בגנגסטר רוסי וידידתו מרימת המשקולות ובאישה קשישה – בסיפור שנפרש בקווים מקבילים". 

(אם זה לא נשמע כמו ספר טיפוסי של הרוקי מורקמי, אני לא יודע מה כן)

הסרט יוקרן ב-28/09 (יום שישי, לשואלים) בשעה 20:00, ובמאי הסרט רן סלוין יעביר כיתת אמן בתום ההקרנה. אה, וכדי להכניס אתכם לאווירת הסוטול של הסרט – בכניסה להקרנה יחולקו שוטים של סאקה (הקרנה כלבבי). 
[לכרטיסים]


הסרט השני הוא "אסאקו 1 ו-2" (כך קוראים לו. זה לא מרתון של שני סרטים בשם "אסאקו" ו-"אסאקו 2").

חמוד.

התקציר הרשמי הוא כזה: "כאשר העיניים של אסאקו ובאקו מצטלבות בתערוכת צילום באוסקה, זו אהבה ממבט ראשון. ומכיוון שהסרט במצב רוח משועשע – יש גם זיקוקים לציין את הארוע. למרבה הצער, למרות כל ההבטחות של באקו, אסאקו לא זוכה לחיות באושר ועושר. הבחור נעלם והיא נותרת עם לב שבור. שנתיים אחר כך, בטוקיו, היא פוגשת במקרה את הכפיל שלו". 

הסרט התמודד במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל קאן ואילו ביפן עצמה הוא יצא רק בתחילת החודש. הקרנתו במסגרת הפסטיבל תיערך ב-22/09 בשעה 17:00, וכן הקרנה נוספת ב-28/09 בשעה 14:45 (באותו יום כמו "קריאה לחלומות", כלומר תוכלו להרוג שני ציפורים במכה). הפעם אין סאקה.
[לכרטיסים]


ולסיום, אמנם הוא לא יוקרן בפסטיבל, אך אם אין לכם כח לצאת מהבית ואתם אוהבים סרטים גרועים – סרט הלייב אקשן של Bleach עלה אתמול בנטפליקס. מיותר לציין כי אם יש סרטים מעניינים (לאו דווקא מיפן) שיוקרנו בפסטיבל, אתם יותר ממוזמנים להסב את תשומת לבי (ולשלוח לי סאקה).

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם