Fairy Tail Zero

מופתעים? הרי הביקורת האחרונה באתר הקשורה ב-Fairy Tail [או “זנב פיה”] נכתבה בעונת השידור של 2009 ובה רם לא הפגין סימני התלהבות. מעטים ודאי תיארו נכון מה יהיה אורך חיי המדף שלה: הסדרה המשיכה והופסקה והחליפה סטודיו והופסקה בשנית. נכון לכתיבת שורות אלו, אף אחד לא יודע מתי – וכיצד – היא תשוב, אך היא כנראה לא תיעלם מחיינו.

לכן בינתיים, בזמן שאנו ממתינים כמו ילדים טובים, בואו נדבר על Fairy Tail Zero.

בסוף אפריל הסתיים הספין-אוף המבוא של Fairy Tail (מדוע ביפן מתעקשים לקרוא לכל דבר קטן ‘ספין אוף’ גם כשזה לא?). על אף שיש מי שיראה את הסדרה כסגה בתוך Fairy Tail, ‘זירו’ יצאה במקור כמנגה נפרדת ובאותה הקלות יכולה להיחשב כסדרה אחרת גם באנימה.

‘זירו’ מוצאת את גיבורינו, נאטסו והאפי, בדרכם למסע אימונים שיימשך כשנה (כי כל שונן צריך אימונים ארוכים). בדרכם עוצרים השניים באי מקוּדש ובו הם מבקרים בקברה של מייביס ברמיליון, מייסדת הגילדה ודמות אגדית בעולם הסדרה.  

מאה שנים לפני שנאטסו ולוסי נפגשו, יתומה בשם מייביס עובדת בפרך כלכלוכית בגילדת Red Lizard בעקבות חוב שהותירו הוריה המנוחים. כן, לכלוכית: היא מנקה את הגלדה בכל יום וזוכה ליחס מחפיר מהמאסטר ובתו. על אף חייה הקשים, שומרת מייביס על אופטימיות בעקבות הבטחה על פיות שסיפרו לה הוריה.

יום בהיר אחד חברי גילדת Blue Skullהאויבת המושבעת של Red Lizard, מגיעים לאי ושורפים את כל יושביו. רק מייביס וזְרה, בתו של מאסטר ה-Red Lizard, שרדו ונותרו לבד על האי. שבע שנים חולפות לפני שעוגנים במקום ציידי האוצרות ווארוד, יורי ופרצ’ט במטרה למצוא את “אבן הנטרו” האגדית. מאביס וזרה מספרות להם על ה-Blue Skull שרוקנו את האי מכל אוצר לפני 7 שנים, ומשכנעות את ציידי האוצרות לקחת אותן למסע בעקבות האבן.

בזמן שצפיתי ב-‘זירו’ הרגשתי כמו ביום ההוא שיצאו פרקי קאקאשי גיידן ב-Naruto Shippuden. במילים אחרות: מסע אחורה בזמן בתוך סדרה עם עולם עשיר אך סודות רבים, סודות שחלקן הועילו להיחשף. ‘זירו’ משתעשעת בשאלות כמו זהותה של מייביס, כיצד היא מכירה את המכשף זראפ, מה הוביל אותה להקים את הגילדה, איזה אירוע חשוב התחולל בחייה, ומדוע ווארוד הפך להיות איש עץ? לא כל השאלות זוכות למענה, אבל נהניתי מהטיול בנבכי הזמן. 

יוצרי הסדרה עמלו קשות על מנת להבדיל בין ‘זירו’ לאחותה: פס הקול קליל בהרבה, האריזה הגרפית של הסדרה שוּנתה ואפילו הטון הכללי שלה אינו זהה למה שהורגלנו אליו: פחות אקשן, יותר דרמה. ‘זירו’ באה אל העולם מתוך צורך לספר סיפור, כך שאין מקום לקרבות הגדולים שמאפיינים את “Fairy Tail” (ולחוששים: זו עדיין סדרת אקשן). 

‘זירו’ מראה לנו משהו ש-277 פרקי הסדרה המקורית לא טרחו לעשות: מבוא לקסם 101. הסבר מפורט לא תמצאו באנימה הזו, אך לפחות היא מספקת מבט מעמיק לתוך אחד האלמנטים הבולטים ביותר של Fairy Tail – הקסם.

אני לא יכול להמליץ בלב מלא על ‘זירו’ למי שלא צפה ב-Fairy Tail, אך הפריקוול הקצר מתאים לצופים חדשים, גם אם ההנאה ממנו לא תהיה זהה; קריצות ורפרנסים ודאי יחלפו לחדשים מעל הראש, אבל אין באמת צורך להכיר את המקור כדי לדעת מה מתרחש. ‘זירו’ עומדת בפני עצמה, והיא יכולה לשמש כנקודת פתיחה טובה לאחריה ניתן להמשיך אל הסדרה הראשית – זאת בתנאי שתהיו מוכנים לוותר על עשרות שעות מהחיים שלכם.

‘זירו’ אינה חפה מבעיות. יש מעריצים שוודאי ציפו לסיפור בקנה מידה אפי יותר. גרסת האנימה כן הוסיפה על המקור אלמנטים שלא היו קודם, כמו דינמיקה משעשעת בין הדמויות. זה לא מספיק להפוך את ‘זירו’ ליותר ממה שהיא, אך זה עדיף על כלום. מי שדורש תשובות יתאכזב לגלות שאת רובן שומרים לסדרה הראשית. אך מי שמחפש לצאת להרפתקה ולהכיר את הסיפור מאחורי ה-“Fairy Tail“, ייהנה כאן מאוד.


הטוב: קיבלנו תשובות לכמה מהשאלות החשובות בעולם “Fairy Tail“.
הרע: לא תשובות שהרבה מהמעריצים קיוו להן; פחות אקשן מהמקור.
וההפתעה: מי עוד שם לב שה-“O” ב-Zero התחלפה לאות אחרת?


Fairy Tail Zezo | יפן, 2016 | 12 פרקים | A-1 Pictures | הרפתקאות, פנטזיה, אקשן, פיות | מאמיקו נוֹטוֹ [אלכס מ-“Gangsta”], קאנה הנזאווה [האנה מ-“Prison School”], קטסוּיוֹּקי קוֹנישי [בּוּלאט מ-“!Akame ga Kill”], יושיהיסה קאוואהארה [פוּג’יטה מ-“Shin Sekai Yori”], אקירה אישידה [גאארה מ-“Naruto”] | במאי: שינג’י אישיהארה | יוצר מקורי: הירוֹ מאשימה

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם