Dogs OVA – ווליום שני

ה-OVA השניה של “DOGS” באה חודשים ספורים אחרי ה-OVA הראשונה. בזמנו, כשהייתי צעיר ופחות נחשק, סיפרתי כי ה-OVA הראשונה היא אנימה חביבה שנופלת למספר קלישאות אך עושה את העבודה מצויין. 2 הפרקים מאותו ווליום הציגו בפנינו את עולמם של מיהאי הזקנצ’יק ובאדו שמעולם לא צפה בפרסומות של האגודה למלחמה בסרטן. החלק השני, שמביא את פרקים 3-4, מציג בפנינו חבר’ה עם סיפורים מעט יותר טראגיים – נאוטו [Naoto] ו-היין [Haine].

סיפורה נאוטו מזכיר קצת את סיפורה של סאווה [Sawa] מאנימת הקאלט “Kite”. שתיהן ילדות שהוריהן נרצחו, והרוצחים לקחו את הילדות תחת תסותם כדי לאמן אותן. נאוטו איבדה את זכרונה עקב הטראומה, אבל נחושה להיות חזקה כדי לנקום. כן, אותו סיפור נקמה שהסוף שלו האמת ידוע מראש. הפרק עצמו הוא המעניין יותר מבין השניים, שכן הוא מציג את ההתפתחות של נאוטו לאורך השנים, עד ליום הגורלי בחייה. סצינות הקרב בפרק הן מהמשובחות שראיתי, אולי בגלל המנגינה הגזעית שהתלוותה אליה (אמרתי הרגע את המילה “גזעית”?).

הסיפור של היין הוא קצת יותר מורכב. לא מסבירים הרבה על עברו, אך היין מזכיר לי יותר מכל את וולברין, ושוב – לא רק בגלל העבר המסתורי שקשור בשיעבוד גנטי. רק תנסו לירות בו, ותקבלו במקום זה חיה זועמת שלא כדאי להתעסק איתה. הוא יוצא להציל חצי בת-אנוש חצי-מלאכית אילמת מדי המאפיה, וכנראה שמבצע ההצלה לא היה כזה נועז לולא הצטרף אליו באדו, גיבורינו חובב הניקוטין מהווליום הראשון בסדרה.

מה שקצת מעצבן (וגאוני באותה נשימה) בעלילה של DOGS, היא שמכריחים אותנו לקרוא את המאנגה אם רוצים לדעת מה יקרה עם שאר הדמויות. כל פרק מהווה פיילוט לסדרה שלא קיימת עבור כל אחת מהדמויות שלו, ואפשר לקוות שסדרה כזאת (או OVA נוספת) אכן תבוא מתישהו, אך עד אז אין מנוס מלקרוא מה שעבר על החבר’ה בסדרה. מי שמתגעגע למיהאי, יכול לראותו בהופעת אורח בתור “איש זקן במסעדה”, נסו לא למצמץ כי הוא מופיע לשניה וחצי בפרק של נאוטו.

כיוון שמדובר ב-OVA, כלומר לא משהו שמשודר בטלוויזיה וכך ילדים קטנים יכולים להזיל ריר לנוכח התכנים הגסים, האלימות בסדרה חוגגת. היין מעולם לא נראה מגניב יותר מאשר ברגע בו הוא יורק כדורי אקדח עם דם שנורו כלפיו. בפרק השלישי אף יש סצינת התעללות מינית בנאוטו, שמציגה את דמותה טופלס. לא, לא מדובר בפאנסרביס יא’סוטים. גם הסצינה הזאת חשובה לעלילה לא פחות משאר הדיאלוגים, מפני שהיא מציגה לנו את הצלקות בגופה ומוכיחה עד כמה היא מגניבה. 

אך מלבד זאת, כמו הווליום הראשון גם השני ממשיך ליפול לקלישאות רבות. היין הקשוח והגזעי (טוב די, מה יש לי מהמילה הזאת?) הופך מכלב רוטלוויילר לצ’יוואווה ברגע שהוא פוגש את המלאכית האילמת ההיא, וכמובן שהוא יחרף את נפשו על-מנת להגן עליה. זה אולי המניע לכל סצינות הקרב המגניבות שיבואו אחר-כך, אך הייתי מעדיף שגברים קשוחים בסדרות אנימה יפסיקו להתנהג כמו ילדים בכיתה א’ ברגע שבחורה עדינה נכנסת לתמונה.

יודעים מה? אם להיין מותר, אני גם אנסה. את פסקת הסיכום אני אנסח כמו ילד בכיתה א’: זו אנימה נורא יפה. אני נורא נורא נהניתי בה, כי היו בה הרבה הרבה סצינות יפות כאלה. הייתה אלימות מה זה מגניבה ואז פתאום היו יריות חזקות ועוד הרבה מכות. אבל היא נורא גסה, ראו פה אישה ערומה, איכסה. והיו המון פטפוטים וזה היה משעמם נורא, אבל האנימה לא ארוכה כזאת, היא קצרה, ואחרי כל הפטפוטים פתאום הגיעו עוד מכות ואז נורא נהניתי. והיה מגניב.


הטוב: מהנה כמו החלק הראשון.
הרע: נופלת לאותן קלישאות כמו החלק הראשון.
והמכוער: ובכל זאת, לא דומה בכלל לחלק הראשון.

ציון במדד OK – סביר פלוס
DOGS OVA 2 (מתוך 2) | אקשן, דרמה, בחורים גזעיים | 2009 | 2 פרקים (מתוך 4) | 15 דקות לפרק | David Productions | יוצר מקורי: שירו מיווה | במאי: טאטסויה אבּה


לקריאה נוספת: Dogs OVA – ווליום ראשון [ביקורת]

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם