Deadman Wonderland

Deadman Wonderland [או ‘Dadman Wandarlandu’] נחתה כקוספליי ביום שאין בו כנס. חושבים שידעתי משהו על הסדרה? אז טעיתם. שמעתי אנשים מתלחששים כי יש איזו סדרה חדשה באופק, ושהיא מסתמנת כמשהו מיוחד. אבל אני שומע דיבורים כאלה על סדרות רבות, לא לכולן צריך לייחס חשיבות. אבל לעזאזל, הנה לכם הפתעה.

דבר ראשון, אין שום דבר שמח בסדרה הזו. יש דמויות רבות שמחייכות וצוחקות, אבל רובן מפחידות יותר מדייט עם פרדי קרוגר. ככה זה כשאתה בבית כלא. גיבור הסדרה נשלח לשם לאחר שחבריו לכיתה נטבחו ממש כמו ב…רציתי להזכיר אירוע טראגי מהעת האחרונה, אבל זה בטח מוקדם מדי. ההוכחות הצביעו מיד כי גיבור הסדרה, גאנטה, הוא האחראי לטבח, על אף שלו ולצופי הסדרה ידוע כי יצור מסתורי אחראי למעשה. ובכל זאת, הוא בבית כלא, בית כלא שלא דומה בכלל לזה שב-Rainbow. זוכרים את ה-“Wonderland” בשם הסדרה? ובכן, במקרה לחלוטין בית הכלא הוא גם פארק שעשועים. האסירים מתפעלים אותו ומשתתפים בתחרויותיו ההרסניות להנאת הצופים.

לצערי, הסדרה לא מתמקדת בפן הזה של העלילה ליותר משני פרקים. גאנטה חף מפשע והוא רוצה להוכיח זאת. הבעיה היא שהמקום מושחת עד היסוד, וכמובן שגאנטה לא נשלח לשם במקרה. הוא, מסתבר, ‘מיוחד’. לא מהמיוחדים האלה שאתם מעמידים פנים שאתם לא בבית כשבאים להתרים עבורם, אלא מיוחד בגלל יכולת גנטית שיש לו ומאפשרת לו לשלוט בדם שלו כמו בנשק. זה מגניב כמו שזה נשמע.

לכן מתבקש כי הסדרה תהיה אלימה, והיא אכן כזאת. לצערי שידור הטלוויזיה צִנזר דברים רבים, כי מסתבר שהצופים ביפן מסוגלים לספוג גרונות שסועים, אבל לא איברים שעפים באוויר. אבל באופן כללי הצנזורה נשארת מינימאלית (אם כי ממליץ להמתין ל-DVD במידה ועוד לא צפיתם בסדרה עד לשלב זה). על כל 12 פרקי העונה, מספיק גאנטה לחשוף ולהיחשף לסודות אפלים, להכיר חברים ממש כמו אויבים ולהילחם בהם. האמת? קשה להגיד שהוא נלחם, הוא יותר ‘שורד’. עזבו, אפילו זה לא. לרוב מישהו בדקה האחרונה מציל אותו, או שקורה איזה דאוס אקס מכינה שפוגע ביריב. רק כאשר הוא מתעצבן, הכוחות של גאנטה שווים משהו. זה היה מגניב רק אם הייתי מתכנן לראות נארוטו.

אותו מישהו שמציל אותו הוא, כלומר היא, שירוֹ. נערה לבקנית ומטומטמת להחריד שנדבקת לגאנטה, ולה יכולות אקרובטיות שלא היו מביישות את מי שאנחנו לא שולחים למשחקים האולימפיים ב-2012. היא מעצבנת אגב. מאוד מעצבנת. חזקה חזקה, אבל יש לה אישיות של קרציה, והמראה הביזארי שלה לא תורם לחיבה כלפיה. וזה לא שאת גאנטה אני מחבב, גם הוא יבבן מעצבן שהייתי מת להיפטר ממנו.

אבל מי שמצדיקים את הצפייה הן הדמויות מסביב, ויש כל-כך הרבה מהם. בראשן אני יכול למנות את מאקינה – ראש צוות הסוהרים, ביץ’ חסרת חרמים, אך דמות – מסתבר- טובה, עם נתונים פיזיים מרשימים שבשום-אופן-מה-פתאום תרמו לחיבתי כלפיה. יש גם את סנג’י, משתתף בתחרויות ב-Deadman ואולי הדמות בועטת-הישבנים הטובה ביותר באזור. אליו מצטרפים מינאטסוקי (הפאנסרביס של הסדרה) ונזיר-על (שהוא כמו נזיר רק עם גיטרה, והוא לא באמת נזיר).

העלילה נעה בקצב מהיר, אך סיפוריהם השונים של הדמויות כוסו בצורה האוטימאלית ביותר שניתן. לא אגיד שהסדרה לא נסחפת לקלישאות, כי היא כן. אבל אף אחד לא באמת מתכנן לראות את הסדרה בשביל העלילה, הלא רעה בפני עצמה. האנימציה והגראפיקה הן מהטובות שנראו השנה, ואני מזכיר שמדובר בסדרה עם מנות דם והרבה אקשן, שאלה שני הדברים שאני הכי אוהב לראות כשאני נתקל בסדרה שמאוירת היטב.

סיום העונה מרמז כי יתכן ועונה שנייה כבר בדרך, ואני מקווה שזה יקרה. עד אז, יש פה סדרה די טובה להנות ממנה.


הטוב: הרבה אקשן ברוטאלי; דמויות משנה ססגוניות וטובות.
הרע: גאנטה, גיבור הסדרה, הוא יבבן חסר מעצורים; שירו, נערת הבונד שאיתו, דורשת סטירה או שתיים.
והמכוער: לדמיין את הילד של שניהם.

ציון במדד OK – סביר פלוס

Deadman Wonderland | יפן, 2011 | 12 פרקים | אקשן, אימה, מד”ב, “לא…אהההה…לא…לא…אהההה!!!” | סטודיו Manglobe | רומי פאקו (אד מ-“Fullmetal Alchemist”, נאנה מ-“NANA”, קומאטסו מ-“Toriko”), קאנה האנאזאווה (שיאֱמי מ-Ao no Exorcist) | במאי: קויצ’ירו האטסומי | יוצר מקורי: ג’ינסיי קאטוקה

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם