Boku no Hero Academia 2

ספויילרים על אש קטנה, אבל כדי לדעת על מה הסדרה קראו את הביקורת על העונה הראשונה.


הופה, עכשיו אנחנו מדברים.

“Boku no Hero Academia” הותירה עלי רושם סביר בעונתה הראשונה: הדמויות בסדר, העלילה בסדר והאקשן בסדר וחצי. אולם כמות של 12 פרקים אינה מספיקה דיה כדי לגבש דעה: את “נארוטו” התחלתי לחבב אי שם אחרי פרק 80. במונחי עולם השונן, BnHA עברה בקושי את האקספוזיציה, ואילו את הפוטנציאל האמיתי שלה היא חשפה רק בעונה השנייה שאוטוטו מסתיימת. וכשאני אומר ‘פוטנציאל’ – אני מתכוון לטורניר.

לפרוטוקול: אהבתי טורנירים של שונן עוד לפני שנהיה פופולרי לומר זאת. תנו לי סדרה שהיא טורניר אחד גדול ואהיה מרוצה. לכן כל מה ש-“Boku no Hero Academia” הייתה צריכה לעשות זה לארגן טורניר אפי, ולארגן טורניר אפי זה מה שהיא אכן עשתה. חציה הראשון של העונה מפגיש את מידוריה וחבריו בזירה מול מצלמות הטלוויזיה, ונהניתי כפי שלא נהניתי זמן רב. על הדרך למדנו להכיר את האנשים מאחורי הפרצופים הלא-זכירים שלומדים עמו עוד מהעונה שעברה. לא תאמינו, לחלקם יש אישיות!

המעניין מכולם וכוכב העונה הוא טודורוקי. טודורוקי הוא תלמיד מופנם שיכול לשלוט באש ובקרח (לתשומת לבו של הקורא ג’ורג’ מרטין), אולם הוא בוחר לשלוט רק בקרח – יכולת אותה ירש מאמו – כי אין לו שום רצון להשתמש באש אותה ירש מאביו, גיבור-על מהידועים בעולם ודושבג שחבל על הזמן. טודורוקי הוא אחד הגיבורים העמוקים והפגועים נפשית בסדרה, ולכן מידוריה שלנו משתדרג למוד נארוטו כפול 9000 על מנת להראות לטודורוקי את האני האמיתי שלו או משהו כזה. נכון כי מדובר בקלישאה אבל הם מחליפים מהלומות ולכן זה בסדר.

דמות נוספת שזוכה לגאולה בטורניר היא אוּראראקה, הצלע הנשית בשלישייה הקבועה של מידוריה ודמות שהגיעה לאן שהגיעה בזכות מזל. ובכן, בטורניר היא נאלצת להילחם מול אחד התלמידים החזקים באקדמיה, והדרך היחידה לעמוד מולו בזירה היא להשתמש במוח (זה איבר כזה שיש לאנשים שלא כותבים בלוג אנימה). בעוד הקרבות המתקדמים בטורניר הם שתופסים את עיקר תשומת הלב, דווקא את הקרב הקצר והפחות חשוב של אוראראקה אני זוכר היטב מאחרים.

פה טמון היופי של הטורנירים: טורניר טוב מציב דמויות בסיטואציה לא שגרתית ומכריח אותם להיות יצירתיים. הטורניר של BnHA אולי אינו המוצלח שראיתי (נקודות לרעתו: קצר ומרבית התוצאות ידועות מראש) אך הוא ללא ספק מעלה את מניות הסדרה, ואף גרם לי – לראשונה – להתרגש מהעתיד לבוא.

העתיד המדובר לא התעכב. את הטורניר והקרבות הבטוחים מחליפים הקרבות המסוכנים של העולם האמיתי. הנבלים בסדרה — שעד כה ישבו כנראה באיזה מרתף ושיחקו מג’יק — החליטו כי הגיע הזמן ליצור כאוס. עד מהרה מוצא את עצמו מידוריה בסיטואציה בלתי אפשרית כחלק מרצף הפרקים המותח ביותר שידעה BnHA. מי האמין שזו סדרה ממש טובה? אה רגע, אתם.

יש לאנימה עוד כברת דרך לפני שהיא תקבל הזמנה להיכל התהילה; מרבית דמויות המשנה לא מפותחות, ואחוז גדול מהן מסתמך על גאג חוזר (אוקי מינטה, הבנו. אתה סוטה). על אף שקיבלנו הסבר מעורפל אודות הנבלים, האנימה טרם שכנעה אותי שהאיום מעבר לפינה. הנבלים אמנם עשו טיפה נזק במהלך העונה, אולם מטרות לא ברורות וחוסר כריזמה מעיבים על מי שאמורים להיות המשוגעים מכולם.

(כל זה לא תקף לגבי נבל חדש בשם סטיין: סטיין נהדר. סטיין מפחיד. סטיין פסיכופת. הנבלים המרכזיים צריכים לקחת שיעור מסטיין. לצערי לא נראה שזה יקרה בקרוב)

הרושם הסביר שהותירה העונה הראשונה הוחלף ברושם חיובי בהרבה בעונה השנייה. אם עד כה ישבתם על הגדר, אז קודם כל: רדו למטה, גדרות זה מלכלך. דבר שני, בלב שלם אני יכול לומר כי BnHA היא אחת מסדרות שונן ג’אמפ החדשות הטובות בסביבה (והתחרות אינטנסיבית. יש את “בורוטו” ו… המ… תעזרו לי פה חבר’ה); היא רעננה, נראית טוב, מוצלחת, שולטת בז’אנר והי Black Clover עולה עוד שבוע איזה מגניב אוקי ביי.


הטוב: שונן פר אקסלנס. 
הרע: יש עוד מה לפתח.
והמכוער: אז… מתי הסגה בה הם נתקעים בתוך משחק?

ציון במדד OK – סביר פלוס פלוס

[Boku no Hero Academia 2 [My Hero Academia 2 | יפן, 2017 | 25 פרקים | סטודיו Bones | אקשן, קומדיה, גיבורי-על, מד”ב, TOURNAMENT ARC | דאיקי יאמאשיטה [סאקאמיצ’י אונודרה מ-“Yowamushi Pedal”], נוֹבּוּהירוֹ אוקמוֹטו [קארמה מ-“Assassination Classroom”], איָנה סאקורה [הארו מ-“Nisekoi”], יוקי קאג’י [ארן מ-“Attack on Titan”], קאיטוֹ אישיקָאווה [קאגיָאמה מ-“!!Haikyuu”], קנְטה מִייָאקה [סקאר מ-“Fullmetal Alchemist: Brotherhood”], ג’וּניצ’י סוּוָאבּה [ווֹריק מ-“.Gangsta”] | במאי: קנג’י נאגאסאקי | יוצר מקורי: קוהיי הוריקוֹשי


לקריאה נוספת:
Boku no Hero Academia [ביקורת על העונה הראשונה]

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם