Blend S

Blend S היא לא בדיוק הקומדיה המצחיקה בשכונה. בתור אנימה היא אף לא מקורית במיוחד והבדיחות צפויות. ובכל זאת, מה לעשות, נהניתי.

סדרת האנסמבל מתחילה כאשר נערה בשם מאייקה תרה אחר עבודה (לא לדאוג, זה במשרה חלקית. אני יודע שאתם דואגים להישגיה בלימודים). הגיבורה הצעירה היא ההפך ממני ומכם, חבורה של וויאבוז אובססיביים ליפן, כי מאייקה אובססיבית לשאר מדינות העולם; חלומה הגדול הוא ללמוד בחו"ל ולטייל ברחבי הגלובוס.

לשם כך צריך כסף, והרבה. אולם אף מקום עבודה לא מוכן לקבל אותה בגלל הבעת פנים סדיסטית שמאייקה עושה ושאינה מסוגלת לשלוט בה (אני בטוח שיש כאן אפליה על רקע כלשהו, רק לא בטוח איזה). אולם מקום אחד דווקא מוצא שימוש במאייקה והבעותיה הקריפיות; בית קפה שכונתי ובו על המלצריות להקצין תכונות אופי אשר אוטאקואים סוטים לקוחות מסוימים אוהבים; מלצרית אחת היא טסונדרה, עמיתתה היא "אחות קטנה" ואילו מאייקה שלנו נולדה לתפקיד הסדיסטית, ולא חשובה העובדה כי ביומיום היא מנומסת ומקסימה.

בשונה מקומדיות אחרות על שלל הטסונטדרה-יאנדרה-אימוטו שבהן, Blend S ייחודית כי הדמויות שלה מגלמות דמויות כאלה, ובכך היא אומרת "ברור לכולם שאף אחד לא מתנהג ככה במציאות, נכון?". קאהו למשל, ה"טסונדרה", עליזה וצוהלת כשהיא לא עם לקוחות, ואילו חברתה מאפויו מגלמת את טיפוס האחות הקטנה בעלת הקול הצייצני ("אוני-צ'אן…") כאשר בפועל יש לה קול עמוק ואופי קשוח. אה, והיא בת 20.

אינטראקציות כאלו ואחרות עם לקוחות אמנם משעשעות אבל עיקר מערכוני הסדרה מתרחשים בין חברי הקפה. מלבד צוות המלצריות, הפרצופים הקבועים האחרים בסביבה הם של קויו – טבח אדיש, גיימר וחובב יוּרי – ודינו, מנהל המקום, טיפוס אקסצנטרי ממוצא איטלקי וחובב כבד של אנימה. דינו הוא שקיבל את מאייקה לעבודה ואם תשאלו אותו היא הדבר הכי טוב שקרה לו; תכונות האופי של מאייקה (הן האותנטיות והן אלו שהיא מגלמת) משרתות היטב את יצריו הנתעבים, וכל פּיפּס קטן של מאייקה, בין שינוי בתסרוקת או אפילו אפצ'י, מביאים את דינו למצב של דימום מסיבי מהאף.

Blend S לא לוקחת עצמה ברצינות כפי שהיא לא לוקחת אותנו ברצינות; היא מגחיכה מצבים מוכרים ואם בדיחה מסוימת עובדת – היו בטוחים שהיא תחזור על עצמה מספר פעמים בווריאציות אחרות. על הרצפה אמנם לא נפלתי אך כן התחברתי אל הדמויות; עובדי הקפה הם אנשי שוליים שאינם מכירים נורמות חברתיות ומפעילים יחדיו מקום שמשרת אנשים כדוגמתם. הנחת היסוד יוצרת סיטואציות מעניינות, ביזריות ולעתים משעשעות, וכאשר הם מנסים לקחת חלק בפעילויות "נורמטיביות", כמו ללכת לים (כי כמובן שיהיה פרק בחוף ים) – חצי מהצוות מצטייד מהבית בקונסולות גיימינג וטאבלטים.


סדרות קומדיה רבות בימינו נופלות לאחת משתי קטגוריות; אלה המדוברות נוטות להיות קיצוניות ומופרעות, ואילו השאר בנליות עד כדי שעמום. Blend S אמנם לא מופרעת אך היא ודאי שלא משעממת, ומי מכם שמחפש דרך להעביר את הזמן בהנאה וללא התחכמויות, בית הקפה לכל הפחות שווה ביקור. אתם לא מוכרחים להשאיר טיפ אם לא אהבתם.


הטוב: חמודה ושובת לב; מצחיקה פה ושם; אנסמבל מעניין של דמויות.
הרע: לא פוליטיקלי קורקט בלשון המעטה.
והמכוער: דינו בן 26 ומאייקה בן 16. רק אומר.

ציון במדד OK – סביר פלוס

Blend S | יפן, 2017 | 12 פרקים | סטודיו A-1 Pictures | קומדיה, Slice of Life, מלצרוּת מפוקפקת | אזומי וואקי [ארי מ-"Anime De Training! Ex"], אקארי קיטו [קאנה מ-"Tsuredure Children"], אנזו הארוּנוֹ [מוֹקה מ-"Keppeki Danshi! Aoyama-kun"], טומואקי מא'אנו [ג'ואיצ'י מ-"Yowamushi Pedal"], טאטסוהיסה סוזוקי [קאזונארי מ-"Kuroko's Basketball"], אטסומי טאנזאקי [ליסה מ-"Zankyō no Terror"], סורה טוקואי [נרו מ-"Tantei Opera Milky Holmes"] | במאי: ריוג'י מאסויאמה | יוצר מקורי: מיוקי נאקאייאמה 

לקריאה נוספת
4 תגובות
 1. גיל אומר/ת

  לא הזכרת שום דבר על ההפתעות במקום.

 2. Bardock אומר/ת

  ששת השניות הראשונות מפתיחת הסדרה הפכו לאחד MEMEים המצחיקים והלא צפויים
  בקומפילציות YLYL(לא לבעלי לב ואוזניים חלשות).

 3. legopart אומר/ת

  סדרה שעולם האנימה היה מסתדר בלעדיה

 4. nani? אומר/ת

  "אתם לא מוכרחים להשאיר טיפ אם לא אהבתם.", טיפ ביפן נחשב לעלבון… רק אומר

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם