עונת אפריל 2016 – חלק א’

עונת אפריל 2016 החלה את דרכה, וזה הזמן לוודא אילו פרקים ראשונים הותירו רושם חיובי.


בכתבה זו:

הממ… שניה, קוראים לי.


Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

[-Re:ZERO -Starting Life in Another World]

על מה זה: כאשר הוא מתעורר בממד פנטזיה בסגנון ימי הביניים, מצפה נאטסוקי להתחיל את הרפתקת חייו, אוּלם זו ממאנת להגיע: מי שזימנה אותו לא נמצאת באופק וכוחותיו החבויים מעדיפים להישאר חבויים. אבוד וחסר פרוטה, מגלה נאטסוקי שההרפתקה לה קיווה היא לא כזו קסומה, ובנוסף אלימה בטירוף.

ויש בה איזה קטע של מסע בזמן.

איך זה: פרק הפתיחה בן 50 הדקות הוא אחד המרשימים שראיתי העונה (לא חוכמה כי הוא גם היחיד). כולנו מכירים כבר את הטייק של נער אוטאקו שמתעורר בעולם פנטזיה כזה או אחר, אך הטוויסט הוא שגיבור הסדרה מודע היטב לקלישאה הזו, ובהתאם לכך מסרבת האנימה לפעול על-פי חוקי הז’אנר. השאלה היא כמה מודעות עצמית אפשר יהיה לקבל בטרם היא תהפוך בעצמה לקלישאה? 

יותר מהכול הזכיר לי הפרק הראשון את Akame ga Kill; סדרת פנטזיה אחרת שעלתה באפריל (2014) ושאינה נרתעת מלהרוג דמויות חמודות בדרכים מזוויעות. ללא Re:Zero סביר להניח שבכלל לא הייתי זוכר את Akame ga Kill – היא פיזרה הבטחות רבות ודאגה להשתין על כולן. אבל למה שבכלל אשווה את שתי הסדרות הללו? זה לא שהן מאותו סטוד… אה רגע.

עם כל אהבתי לאנשי סטודיו White Fox (סחתיין על Steins;Gate, באמת), אני לא מוכן בכזו קלות להתחייב לסדרת אנימה בת חצי שנה רק כדי שאזכר בה באקראי כשאכתוב על סדרה אחרת שדומה לה, ואגיד “אך, איזה בזבוז של זמן היא הייתה”. לכן ראו הוזהרתם, כיוון שיש לה הרבה פוטנציאל, אך הסטודיו שנבחר עבור העבודה אוהב לתפור סופים מקוריים. יש דיבור בשכונה על כך שהלייט נובל איכותי ובעל עלילה חכמה, ואם זה אכן יהיה המצב גם באנימה, זו יכולה להיות אחת הסדרות הטובות של השנה. בעצם לא. אבל של העונה… בהחלט יכול להיות. רק צריך לראות האם גרסת האנימה תיקח את הגלולה הכחולה או האדומה. 

להמשיך או לא: הייתי במקומכם מחכה לשמוע האם האנימה נאמנה למקור או לא. אבל גם אם כן, היא בהחלט לא מיועדת לכאלה שרגישים לאלימות מופרזת.


ו… עד כאן חלק א’ ^_^”
(אל תסתכלו עלי ככה. עצלנות זו מחלה)

בחלק הבא: כל השאר.

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם