חלומות בהקיץ: מהדורה #2 | הבלדה לסוני, נינטנדו ובאטל רויאל

 
 
 
 
המהדורה הנוכחית של “חלומות בהקיץ” עמוסה בכל טוב; החל מהמאבק ההישרדותי של סוני ונינטנדו, סרטים מסקרנים ומסקרנים פחות, דרך Bi-Ca-Qu (בן דודו המוצלח פחות של פיקאצ’ו) ועד מעלליה השונים של באטל רויאל בטלוויזיה האמריקאית ו…בתאטרון?
והאם יש לכם 1.3 מיליון דולר פנויים? כי יש גאנדם אמיתי למכירה.
וגם: מהו המוצר החדש שכל אוטאקו חייב בזמן מקלחת?
 

הסיפור המרכזי | Sony x Sony x Nintendo

מלחמת הקונסולות הניידות כבר מזמן אינה מלחמה. נינטנדו ניצחו – אבל באיזה מחיר? על זה בהמשך.
קודם, מספרים: השבוע האחרון היווה את הפעם השנייה בתולדות חייה הטריים של ה-PS Vita בה היא מכרה פחות מה-PSP, אחותה בת הזקונים (כמעט 12 אלף לעומת 13 אלף יחידות). נינטנדו 3DS רשמה נתון משמיט-לסתות של 44 אלף מכשירים שנמכרו (וזה עוד נחשב בנינטנדו לשבוע חלש). זה לא מסתיים פה: ה-3DS XL, שהיא למעשה ה-3DS רק גדולה יותר, מכרה ביומיים הראשונים שלה – אלה שהסתיימו זה אתמול – לא פחות מ-193,441 יחידות!


אאוץ’ גדול לסוני.
 

לא עובר שבוע מבלי שאני נכנס ל-ANN וקורא על משחקי PSP חדשים שהוכרזו או כאלה שבדרכם לחנויות: משחקי RPG של “Horizon in the Middle of Nowhere” ו-“Gundam Age”, משחק אקשן חדש של “Rurouni Kenshin“, משחק המשך ל-“Oreimo” ומשחקים חדשים של “Bakemonogatari”, “Ro-Kyu-Bo”, “One Piece”, “Milkey Holmes”, “Digimon” “Phi Brain”, “Kuroko’s Basketball”, “Ano Hana” והרשימה לא קרובה להיגמר.

בואו נודה, המשחקים האלה לא דורשים השקעה מטורפת בפיתוח. רובם משחקים סוג ב’ שמכוונים לקהל נאמן של אוטאקואים, וקונסולת PSP יש כמעט
בכל בית בו קיימת דרישה למשחקים האלה. תמיד יהיה ביקוש, ואין כמעט סיבה לפתח משחק זול לקונסולה חזקה שאפילו לא נמצאת בבתים רבים (על אחת כמה וכמה כשבויטה אין חריץ למשחקי PSP).

צריך לתת לויטה זמן. המשחקים שפונים לקהל האוטאקואי ללא ספק מושקעים יותר כאשר הם לויטה, ובהם “Gundam Seed: Battle Destiny”, הגרסה החדשה של “Persona 4” והמשחק ההוא של מיקו האטסונה. בכולם נרשמה עליה מרשימה בנתוני המכירות של הויטה בשבוע שחרורם (למעט המשחק של מיקו האטסונה שעוד לא יצא, אבל תאמינו לי שתורים ארוכים הם שאלה של זמן). ככל שהקונסולה החדשה תיכנס ליותר בתים, משחקים רבים יותר ייווצרו אליה. בכלל, העתיד נראה ורוד גם לקהל שוחר המשחקים ה-‘נורמליים’: “Street Fighter x Tekken” ישתחרר באוקטובר יחד עם “Assassin’s Creed: Liberation”. בנוסף, “LittleBigPlanet” עושה דרכו לויטה יחד עם “Playstation All-Stars”. משחק שכבר יצא, “Gravity Rush”, נהיה בימים אלה קלסיקה בהתוותה, מעין משחק שגיימרים של ה-PSP ואפילו ה-DS מתביישים להגיד שהם לא שיחקו בו. Studio Japan, מפתחי Gravity Rush, עובד בימים אלה על משחק שעתיד לצאת ב-2013, משחק שאני מאמין יהווה נקודת מפנה חיובית במכירות הקונסולה: “Soul Sacrifice” שמו. על ההפקה מנצח שרביט הקסם של קייג’י אינפונה, יוצר מגה-מן. חוץ מזה, מספיק להעיף מבט ברשימת המשחקים של הקונסולה בוויקיפדיה כדי לראות שחצי השנה הקרובה שלה נראית מזהירה בהרבה מחצי השנה שכבר חלפה.

ובינתיים, בנינטנדו.

החברה הוותיקה לא מרשה לעצמה לנוח על זרי הדפנה, כי אין כאלה: הדוח”ות הכספיים של הרבעון הראשון של 2012, אותם ששחררה החברה שבוע שעבר, מלמדים אותנו שבנינטנדו מפסידים כסף. והרבה. מעל 17 מיליארד ין הפסידה החברה, קצת פחות מ-25 מיליארד ה-ין אותם הפסידה באותה תקופה אשתקד (הידד?). הייתם מצפים שמכירות ה-3DS יביאו לרווחים, אבל האמת המרה היא שמאז שירד תג המחיר של הקונסולה, נינטנדו מכרה כל יחידה במחיר הפסד. סוני, שוודאי רואים זאת מהצד, יודעים טוב מאוד מה הם עושים כאשר הם לא מוכנים להוריד את מחיר הויטה. על המעט שהם כן מוכרים הם לפחות מרוויחים כסף. לכן באופן אירוני-משהו, כל מי שרכש קונסולת 3DS למעשה פגע בנינטנדו, חה חה! אך אין סיבה לחשש, נינטנדואיסטים, מפני שהדו”ח מצביע על כך שהחל מה-25 ביולי (זה שבוע שעבר), מחיר ייצורה של הקונסולה כבר לא יקר יותר מהמחיר הסופי לצרכן, משמע שהחברה יכולה להתחיל לשיר “Show me the Money”.

סיבה נוספת להפסדים עד כה היא כיוון שקונסולת ה-Wii הביתית מוכרת פחות מ-10,000 יחידות בכל שבוע, נתון שלא מתקרב בכלל ל-PS3 (לפחות סוני שומרת על עליונות בתחום הזה). דור ההמשך, ה-Wii U, צפוי להשתחרר בסוף השנה – והקהל שיודע זאת מעדיף להתאזר בסבלנות עוד קצת.

ויש עוד: השנתיים האחרונות סימלו פריחה בתחום משחקי הטאבלט והסמארטפונים, משחקים המיועדים פחות או יותר לקהל דומה לזה שנינטנדו פונה אליו, רק שאלה מהסלולרי זמינים יותר (סמארטפון בכל כיס) וזולים יותר (חלקם בחינם). נינטנדו (וגם שאר החברות, אבל בעיקר נינטנדו) מודאגים מכך מאוד, לכן לא אופתע אם נשמע על מהלכים יצירתיים במיוחד מצד נינטדו כדי להילחם בתופעה.


הסיפור הפחות מרכזי | קולנוע וחצי

· זוכרים את “Ao no Exorcist“? הסדרה הזו נראתה כמו הבטחה של משהו גדול אך אכזבה את כולם (חוץ ממני, משום מה). אז יש סרט. ידענו על כך מזמן, אבל שכחנו ממנו לחלוטין, בתקווה שאולי גם המפיקים שכחו. אבל הם לא, והשבוע שוחרר טיזר-טריילר ראשון ל-“Ao no Exorcist: The Movie” (השם לבדו מעיד על כישלון). דעה? נראה מרשים. אני מזכיר לכם שגם הסדרה נראתה כך, לכן עוד מוקדם לשפוט. הסרט עתיד לצאת ביפן ב-28 בדצמבר ואלינו הפירטים בקיץ 2013.

· יש סרט חדש לנארוטו. זה תפס אותי בהפתעה גמורה, לא ציפיתי למשהו כזה בכלל. סרט? לנארוטו? מי היה מאמין שמשהו כזה יקרה…בפעם התשיעית!
אבל
‘Road to Ninja’ מסתמן כמשהו…שונה. הסרט הוא בסימן חגיגות העשור לסדרה (חגיגות שאני יכול להישבע שנמשכות כבר שנתיים), ולשם כך שכרו את שירותיו של מאסאשי קישימוטו, יוצר המנגה, כדי שיכתוב את הסיפור ויעצב את הדמויות. ולראשונה בסרט של נארוטו, משתתפים בו חברי האקאטסוקי. לא חלקם, אלא כולם! פיצוי על שנים של היעדרות קולנועית חסרת-לב. והם לא לבד, אליהם מצטרפים שני הוריו המתים והפופולריים של נארוטו, וגם כל שאר חברי קאסט הנינג’ות. את הסרט מביים לראשונה הייטו דאטה, הבמאי הראשי של הסדרה (מה שמסביר מדוע איכות הסדרה ירדה בחודשים שקדמו ליציאת הסרט. סתם, זה לא באמת תירוץ. איכות הסדרה תמיד יורדת), אך מסקרן יותר מהכול הוא הסיפור: הסרט מתרחש ביקום אלטרנטיבי בו הוריה של סאקורה מתים (לא שלמישהו אכפת מהם) והוריו של נארוטו חיים. בנוסף, האישיות של כל הדמויות התהפכה פלאים: למשל סאסקה (שמעולם לא נטש את קונוהא) הוא פלייבוי והינאטה היא גנגסטרית קשוחה. לראשונה מזה זמן רב, אם לא מאז ומעולם, מעריצי נארוטו ברחבי העולם אשכרה משתוקקים ליציאתו של סרט נארוטו חדש (שכבר יצא בקולנועים ביפן בסופ”ש האחרון). בואו נקווה שהוא לא יאכזב.

· בניגוד גמור, סדרת שונן שהייתה אמורה מזמן לקבל סרט, שחררה השבוע טיזר לסרט הראשון שלה: “Hunter × Hunter: Phantom Rouge”. הסרט, שיעלה לאקרנים בינואר, יעסוק בקורפיקה ובמסע הנקמה שלו באנשים שרצחו את בני שבטו. מוזר שהסרט הראשון אי-פעם של Hunter x Hunter מציב את קורפיקה כדמות הראשית ולא את גון או אפילו קילואה. לא היה לי מושג שהוא דמות כזו פופולרית. אך הטיזר לא מראה כמעט כלום, לכן מוקדם מדי לקבוע שזה באמת יהיה המצב.

· סרט שכבר יצא לקולנועים הוא “Ōkami Kodomo no Ame to Yuki” [ילדי הזאב], סרטו החדש של מאמורו הוסודה (והראשון שאינו תחת Madhouse בלבד). הסרט פתח ביפן במקום השני עם הכנסות של כ-4 וחצי מיליון דולרים – נתון לא רע בכלל. מדובר בסרט המקור (כזה שלא שייך לסדרת אנימה) השלישי של הוסודה, אחרי “Summer Wars” ו-“The Girl Who Leapt Through Time” – שניהם סרטים קלילים ושונים לחלוטין מהאופי הפנטזי-דרמתי שמאפיין את הסרט החדש.


אפקט משחקי הרעב: מעשיות באטל רויאל באמריקה…ובפיליפינים

הכל התחיל מידיעה ב-LA Times לפיה רשת הטלוויזיה האמריקאית The CW מעוניינת להפיק סדרת טלוויזיה המבוססת על באטל רויאל (הסרט? הספר?
המנגה?). המניע ברור: הפופולריות של ‘משחקי הרעב’ והמוניטין של הרשת בליצור סדרות צ’יזיות לנערות מתבגרות (90210, אחת שיודעת…) הביאה את מנהלי הרשת להחלטה הזויה ש-באטל רויאל ודאי יעבוד אצלם יופי.

לא.

הרשת שוצפת וגועשת. באטל רויאל זה לא משחקי הרעב, ובטח שלא משהו שמתאים לעיבוד אמריקאי (ואם כבר, אז שיהיה של HBO). חלק תהו אם מנהלי הרשת בכלל מכירים את באטל רויאל ויודעים על מה זה? אחרת אף בן אדם שפוי לא היה חושב לעשות משהו כזה. נשיא הרשת מארק פדוויץ מיהר להתגונן ואמר שמהמגעים כרגע הם בשלב שיחות הטלפון.

כשנשאל כיצד בדיוק מתכננת הרשת להציג בפני האומה האמריקאית קבוצה של ילדים שנדרשים לרצוח איש את רעהו, ענה: “…לא נעשה משהו שאסור להראות בטלוויזיה”. לא מרגיע בכלל. למזלנו, עד שבאטל רויאל תגיע לטלוויזיה האמריקאית, יש עוד כברת דרך (כולל ארגוני הורים שמרניים להם יש השפעה רבה), אך הפרויקט עשוי ליפול עוד לפני שבכלל קם – כדי שהוא יצא לפועל, נדרש אישורו של קוֹאוּשוֹן טאקאמי, כותב הספר המקורי.

במידה והפרויקט אכן יקום, באטל רויאל תהיה בין הטייטלים הבודדים שכיסתה בערך כל מדיום אפשרי, זאת לאחר שעלתה השנה גרסת התאטרון. כן, הצגה של באטל רויאל, שנקראית “Battalia Royale”, עלתה בפברואר האחרון בפיליפינים. ההצגה נכתבה על-ידי המחזאים דיוויד פיניגן, ג’ורדן פרוסר, ג’ורג’י מק’אלי וסאם בורנס-וור, שמות שלא לי ולא לכם בכלל אומרים משהו, אבל אתרי חדשות מספרים שהם סבבה. מלבד הופעה בהיכל התרבות המרכזי של המדינה, הופעות נוספות התקיימו בבית-ספר נטוש. מספיק לצפות בקטע הוידאו הזה מתוך ההצגה כדי לראות כמה מגניב הרעיון.


 


 

למכירה: גאנדם, יש שניה מרופא

זה לא באמת גאנדם, אבל כיף לחשוב שהוא כזה. מדובר בקוראטס, רובוט מכה אמיתי למדי מבית חברת סוידובאשי. הרובוט כולל תא נהג מתוכו יכול לשלוט הנהג במפלצת, ומי שרוצה יכול לשלוט בו גם מרחוק בעזרת סמארטפון (זהו, זה רשמי: אין דבר שסמארטפונים לא מסוגלים לעשות). העסק הזה עולה רק 1.3 מיליון דולר, שזה בערך מחיר של דירה בת”א. ועם כל הכבוד: אם יש לכם קוראטס, למה בכלל אתם צריכים דירה? ברכישה שלו תקבלו גם טילים מובנים (של כדורי מים…) ותותחים (של כדורי אוויר). מרשים.

צחוק בצד, מלבד היתרונות הברורים של המכונה בתחומים האזרחיים – מפחיד לחשוב מה יקרה אם משהו כזה יפול לידיים הלא נכונות. אני לא רואה מניעה ממישהו להחליף את כדורי המים בכדורים אמיתיים, ולהצמיד איזה משגר טילים. בתור חובבי אנימה, את ההשלכות אנו מכירים יותר טוב מכל אחד אחר.

[תודה ליונתן על הידיעה]

 


 

פינת ה-‘תראו מה גיליתי’

*קריין פרסומות*
אוהבים אנימה?
אוהבים להתקלח?
מעכשיו, ניתן לשלב את שניהם…
הודות לקולקציית
סבוני האנימה המיוחדים!
פשוט נקו את הלכלוך עד שיתגלה הפיגר המיוחד שמסתתר בפנים*


*לא מומלץ לבעלי כבוד עצמי.


רגע קסום מהעולם

 


 

עד כאן מהדורה #2 של “חלומות בהקֵיץ” (מבוטא ‘Halomot BeHaKAITS’, על משקל שם המשפחה שלי, למי שעוד לא הבין).
המשך חמסין נעים לכולם.

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם