סרטי אנימה שתראו (אולי) ב-2021

יאללה, בואו ננסה השנה לחזור לעניינים.


Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

רק לצורך פרספקטיבה: 14 שנים מפרידות בין הסרט הראשון בסדרת Rebuild of Evangelion לבין הסרט הרביעי שייצא בסוף החודש ביפן; חמש שנים יותר מהזמן שמפריד בין סוף הסדרה המקורית לבין הסרט הראשון.

אני יודע שהסרט השלישי (לא מאמין שכתבתי עליו ב-2013!) הוריד לי את הציפיות מהסרט האחרון המתקרב, בעיקר בגלל הפלונטר העלילתי – אבל השם של החדש מרמז על מסע בזמן, אז אולי הידאקי אננו יחלץ את עצמו מהתסבוכת (אבל מהיכרות איתו, הוא כנראה יסבך את העניינים יותר). חוץ מזה, הוא נראה ממש טוב (הסרט, כן? לא הידאקי אננו, אם כי…).

תאריך יציאה ביפן: 23 בינואר.


Shika no Ō ("המלך האייל")

סרט פנטזיה שמבוסס על סדרת ספרים של הסופרת המוערכת נאהוֹקוֹ אוּאְהאשי (נכון Moribito? אז היא). לוחם נלקח בשבי במקביל לפריצתה של מגיפה מסתורית בממלכה (תזמון נחמד #1).

סטודיו Production I.G ("הרוח במעטפת") מפיק, אך אני מתעניין יותר בבמאים: מאסיוּקי מיאג'י היה עוזר הבמאי ב-"המסע המופלא" ואילו מסאשי אנדו הוא במקור אנימטור, אחד המוערכים בתעשייה: הבחור עבד על מחצית מספריית ג'יבלי והוא גם אחראי האנימציה ב-"השם שלך". כלומר אין לי מושג איך הסרט עצמו ייצא, אבל הוא בטוח יהיה יפה.

תאריך יציאה ביפן: הסרט נדחה מספטמבר האחרון למתישהו ב-2021.


Inu-Oh

מסא'אקי יוּאסה (אל תדאג, אני עדיין אוהב אותך למרות Japan Sinks) מוציא סרט חדש, ואיתו זו תמיד סיבה למסיבה. העלילה עוסקת בצעיר בשם אינוּ-אוֹ שנולד מעוות, והמבוגרים כיסו כל סנטימטר בגוף שלו – כולל מסיכה שאסור לו להסיר (תזמון נחמד #2). יום אחד פוגש אינוֹ-אוֹ ילד עיוור בשם טוֹמוֹנה, והשניים הופכים לחברים ושותפים עסקיים: טומונה מנגן מוזיקה נהדרת ואינוֹ-אוֹ רוקד, ובכך שורדים שני אנשי השוליים את החברה הקשה בה הם חיים.

בראיון אמר יוּאסה שהסרט שואל שאלה פשוטה: מה אם לפני 600 שנה הייתה ביפן תרבות פופ? זה כל מה שאני צריך כדי להשתכנע לצפות בו.

תאריך יציאה: מתישהו ב-2021 (נרכש כבר להפצה בצפון אמריקה).


Nikuko of the Fishing Harbor

סרט אנימה שהוכרז ממש רגע לפני שעמדתי לפרסם את הכתבה, אז תודה שדחית את מרתון קוברה קאי שתכננתי. בכל אופן, זהו פרויקט חדש מבית Studio 4°C (שנראה כי נכנסים בכל הכוח לעולם הקולנוע) על בסיס רומן מ-2014. אֵם ובתה גרות בסירה ועוברות כל מיני דברים.

את הסרט תביים איומו וואטנאבי ("אחי החלל") שביימה גם "ילדי הים" באותו אולפן, סרט שהתחיל נהדר אך התמסמס. מקווה שהפעם יהיה בסדר.

תאריך יציאה: תחילת קיץ 2021.


Child of Kamiari Month

סרט מקורי שעוסק בצעירה שאיבדה תשוקה לריצה אחריה פטירת אמה. ארנב עם כנף אחת וגם נער מסתורי מלווים אותה למסע אל העיירה הוותיקה איזומו ובה, לפי האגדה, מתכנסים האלים כל חודש אוקטובר.

נראה חמוד. המצחיק הוא שיש טריילר אבל לאף אחד אין מושג מי הבמאי. יש לו "Creation Director" (קאזויה סקאמוטו, סתם מישהו) אבל זה נשמע כמו תפקיד שהנפיצו כדי לתת קרדיט לבמאי שפיטרו.

תאריך יציאה ביפן: מתישהו ב-2021.


Words Bubble Up Like Soda Pop

רומן נעורים בכיכובו של נער שלא יודע לתקשר עם אחרים, ונערה שמסתובבת עם מסכה כירורגית (תזמון נחמד #3).

הבמאי של Your Lie in April מביים ואילו דאי סאטו ("קאובוי ביבופ") כותב את התסריט. הסיפור נשמע גנרי אבל תראו את האנימציה הזו והצבעים, פשוט מהפנט.

תאריך יציאה: 25 ביוני (נדחה מחודש מאי השנה).


Belle

הבמאי האהוב עלי מאמורו הוסודה הכריז שהסרט הבא שלו הוא "Belle", סרט שמתרחש, בין היתר, בעולם וירטואלי גדול (נשמע כמו המשך רוחני של "Summer Wars" ואני בסדר עם זה). מה שמבאס אותי בהכרזה הוא דווקא השם של הסרט, שביפן נקרא "נסיכת הדרקונים והנמשים" – הרבה יותר מוצלח מ-"Belle". בכל אופן, פרטים נוספים עדיין אין אבל השם "מאמורו הוסודה" מספיק עבורי כדי שזה יהיה הסרט לו אני הכי מצפה השנה.

תאריך יציאה: קיץ 2021.


Pompo: The Cinéphile

אחד הסרטים שאני הכי מצפה להם, פשוט כי הטריילר נראה טוב ותקציר העלילה אף יותר: ז’ואל דוידוביץ’ פומפונט ("פומפו-סאן") היא מפיקה בנְיָהליווד שמוציאה את המקסימום משחקנים ואנשי צוות שמשתתפים בהפקות האקשן הזולות שלה. יום אחד העוזר שלה ג’ין, תולעת סרטים, מביים סרט על פי תסריט שכתבה.

הבמאי אגב הוא אותו אחד של Gyo ׁ(הפעם הראשונה בה למדנו כי לעבד מנגה של ג'ונג'י איטו זה בלתי אפשרי).

תאריך יציאה ביפן: 4 ביוני.


Farewell, My Dear Cramer

סרט שמבוסס על מנגה שכתבה יוצרת Your Lie in April (אוי לא… הדמעות… הן עולות…) ואשר עוסקת בקבוצת כדורגל בחטיבת ביניים.

מהיכרות עם יוצרת המנגה, כנראה לכל אחד מהילדים בקבוצה יש מטען רגשי של חייל שחזר מויאטנם. הסרט עצמו אגב הוא חלק מפרויקט מולטימדיה כי במקביל אליו תשודר סדרת אנימה עם אותן הדמויות, אבל בתיכון.

תאריך יציאה ביפן: 1 באפריל.


Yuri!!! on Ice: Ice Adolescence

חמש שנים אחרי שהסתיימה סדרת האנימה עם הכרזה חגיגית על סרט הקולנוע, ייתכן שהשנה הוא גם אשכרה יעלה (איזה תמים הייתי ב-2019, הא?). אני לא כועס, הרי לא פשוט לעבוד על סרט כשאת תקועה בבית. לא שזה מורגש, כי הטריילר מדהים והוא החזיר לי את כל הזכרונות הנעימים מהסדרה.

מסתמן כי השמועות נכונות והסרט הוא אכן פריקוול שיעסוק בויקטור לפני שהבישי האהוב עלינו החליט לאמן את יורי. אני בהייפ החלקה אמנותית על הקרח שוב!

תאריך יציאה: נוווו תודיעו כבר!


The Zero Century: Emeraldas

הראשון בטרילוגיית סרטים שמבוססת על דמויות של לייג'י מאטסומוטו ("קפטן הארלוק", "ספינת החלל יאמאטו") כשהסרט הראשון יעסוק באמרלדס. אני מקווה שהפרויקט יחזיר את סטודיו Gainax המיתולוגי למסלול, ואין סיבה שלא כשהירויוגי יאמאגה (גורן לאגאן) הוא הבמאי. 

תאריך יציאה: אמרו שהשנה, אבל אני די סקפטי. כמה שנים Gainax מבטיחים ש-Uru in Blue "תכף ייצא"?


Sayonara, Tyrano

סרט ילדים (על פי סדרת ספרים) שמתאר סיפור אהבה בין זוג דינוזאורים: טירנוזאורוס ופטרנודון. לא מסוג הסרטים עליהם תכננתי לכתוב, אבל תראו איזה טריילר חמוד.

את הסרט מביים קוֹבּוּן שיזוֹנו (טרילוגיית גודזילה). דאי סאטו ("קאובוי ביבופ", עסוק הבחור הזה) אחראי על התסריט והמלחין ריוצ'י סאקאמוטו ("האיש שנולד מחדש") הוא המלחין. למעשה זה סרט אנימה ראשון עליו הוא עובד מאז The Wings of Honneamise לפני 33 שנה.

תאריך יציאה: הסרט אמור היה לצאת בקיץ האחרון אבל נדחה ל-2021.


My Hero Academia Movie 3

לא הכריזו שלא יהיו יותר סרטים של My Hero Academia או משהו כזה? טוב, אולי 30 מיליון הדולר שהרוויח הקודם גרמו לסטודיו BONES למצוא פרץ נוסף של יצירתיות. בכל אופן אנחנו עדיין לא יודעים דבר על הסרט החדש, שכנראה ייצא בקיץ, אבל הוא כן יעסוק במידורייה, באקוגו וטודורוקי. כלומר, זה כמו הסרט השני אבל עם טודורוקי.

תאריך יציאה ביפן: בטח בקיץ.


Gintama: The Final

פרנצ'ייז שיגיע לסיומו ממש אוטוטו הוא Gintama, לא שזה מובן מאליו בסדרה שבוטלה – וזה נכון לגמרי – גזיליון פעמים. זוכרים שכבר היה בסדרה סרט עם המילה "Final", נכון? אך בסדרה שהיא המקבילה של עולם האנימה להטרלה אחת מתמשכת, מותר לה לעשות מה שהיא רוצה.

הסרט צפוי לעבד את פרקי הסיום של המנגה שהסתיימה לפני שנה וחצי (ויש לא מעט כאלה, לכן אני מקווה שהסרט באורך 4 שעות), במקביל לשני פרקי ספיישל עם השם המבריק "Gintama: The Semi-Final".

תאריך יציאה ביפן: 8 בינואר.


?How Do You Live

הסרט החדש (וכנראה האחרון, הפעם באמת) של הייאו מיאזאקי כנראה לא ייצא ב-2021, אבל אני רק מזכיר שהפרויקט עדיין קיים. מפיק סטודיו ג'יבלי טושיאו סוזוקי אמר במאי האחרון שג'יבלי סיימו בערך חצי שעה מהסרט – וזה נאמר אחרי שהם עבדו עליו כבר איזה 3 שנים. אז כן, יש עוד זמן.

הסרט, למי שתוהה, נושא את אותו שם כמו ספר ידוע שנכתב בשנות ה-30, אך העלילה תעסוק בילד שאותו ספר השפיע על חייו.

תאריך יציאה: מי יודע. אבל היי, אם הסרט האחרון של אוונגליון בסוף אכן קרה – הכל אפשרי.


וקצת פחות מעניינים: סרט חדש של FREE (בישים שוחים), סרט חדש של הבלש קונאן (הסרט ה-24 בסדרה, למי שאיבד את הספירה), שני סרטי המשך לסיילור מון, סרט של Princess Principal (שאני לא יודע מי ביקש) והסרט שצפוי לסיים את Knights of Sidonia – וכנראה עוד הרבה סרטים שטרם הוכרזו.

לקריאה נוספת
5 תגובות
 1. Archer אומר/ת

  אאמין לקיום של הסרט של אוונגליון כשאצפה בו בעצמי.

  השאר באמת נראים/נשמעים ממש נחמדים. בעיקר מצפה לסרטים של הוסודה ויואסה, כמו גם ל Farewell, My Dear Cramer (שאני מניח שהסרט הוא פריקוול לסדרה? מקווה שזה לא ידפוק את מי שמתכנן לצפות בה בזמן השידור או בסמוך אליו).

  ואם כבר תזמונים נוחים בהקשרי קורונה, תוהה אם לא הגיע הזמן שגם יפן תעבור להפצה בסטרימינג של סרטים כדי שגם אנחנו נוכל להנות מהם מבלי לחכות כחצי שנה לבלוריי (עד אז כבר אשכח שחצי מהרשימה הזאת קיימת). לא יקרה אה?

 2. הדר לוי אומר/ת

  הכי מצפה לסרט של הוסודה כי הוא הבמאי השלישי האהוב עליי אחרי מיאזקי ומקוטו שינקאי
  ואם כבר שינקאי יש שמועות שהוא עובד על סרט נוסף אולי כנקמה על שהסרט של דמון סלייר עקף את יור ניים במכירות

 3. ‪Idom אומר/ת

  2020 הייתה די דלה מבחינת סרטים של במאים מוכרים, אז אני שמח לראות במאים גדולים חוזרים ליצור השנה – הוסודה, יואסה, ואולי (אבל לא סביר) אפילו מיאזאקי. מצפה מאוד לסרטים האלה.
  כל שאר הסרטים גם נראים מעניינים, אבל כמו שאני מכיר את עצמי כנראה שלא אצפה בהם דווקא השנה.
  מבחינת סרטי פרנצ'ייז, מאוד מצפה לסרט נוסף של בוקוהירו בעיקר כדי שיהיה לי תירוץ להשלים את השניים הראשונים, ולסרט של אוונגליון כדי שאולי אצליח לשכוח את השלושה הקודמים.

  סך הכל, נראית כמו שנה מעניינת ועמוסה בטוב. שמח לראות שגם הבלוג חוזר לפעילות!

 4. […] הישראלי המומלץ AnimeOk של איזה אחד, רם קיץ, עושה סדר בכל סרטי האנימה שצפויים לצאת במהלך 2021. יצא טוב למדי, לדעתי האובייקטיבית לחלוטין (גילוי מלא: […]

 5. […] בהלם, אבל עתידים לצאת הרבה סרטי אנימה השנה (על רובם כתבתי במקום אחר בתחילת השנה), והנה הבולטים שבהם […]

התגובות נעלות