אודות הבלוג

 (מעודכן למאי 2020)


 

הבלוג (או ‘אתר עצמאי’ אם תרצו) “אנימה OK” הוא גלגול נשמות / אחיו הצעיר / גרסה חדשה / שפן סלעים של הבלוג הותיק “אנימה בהילוך מהיר” ז”ל [2005-2008].

מאז שנפתח ב-2009 הציב לעצמו הבלוג מספר חוקי מפתח על פיהם הוא פועל עד היום:

♦ עדכונים על בסיס קבוע.
♦ יצירת תוכן הטרוגני ועם אפיל לפלח רחב של קוראים.
♦ סגנון כתיבה קליל ולא מתנשא (לא תמיד זה עובד).

ניתן למצוא בבלוג ביקורות על סדרות וסרטי אנימה אך לא רק: כתבות במגוון נושאים על התעשייה, יוצרים חשובים, תופעות תרבותיות לצד מאמרים על הנעשה בקהילת אלה שאוהבים אנימה, מנגה ותרבות יפן, ביקורות נישה על משחקי וידאו (מיפן), סדרות מנגה וסרטי לייב אקשן ופרוייקט הדגל שמסקר את מאה סדרות האנימה של העשור. כמו כן מתבצעים בבלוג סקירות שוטפות של הסדרות החדשות שעולות בארבע עונות השידור (וספציפית אפריל ואוקטובר).

האתר זוכה מידי יום למאות כניסות, חלקם בידי גולשים שלא הגיעו לפה בטעות. כמו כן מדיניות ה”במה הפתוחה” מאפשרת, לכל המעוניין, לפרסם בבלוג תוכן משלו, בין אם ביקורת או כתבה (יש כמובן לעמוד בסטנדרטים בסיסיים. לדעת עברית למשל, זה חשוב).

אני לא יודע איך זה קרה אבל יש קבוצת טלגרם רשמית ל-AnimeOK (“הסחבקיאדה”) אולם השפיוּת בה אינה מובטחת. כמו גם ודאי הבחנתם בצ’ט כאן בצד, צ’ט אשר זמין להתקשרות מיידית ונוחה. ואם כל אלה לא מספיקים, בדף הפייסבוק הרשמי תוכלו לקרוא עדכוני חדשות שלא תמצאו בבלוג.

הרווח של הבלוג הוא הנאת הקוראים ממנו (זה עד שאלמד איך עושים פה כסף). פידבקים, תגובות, הערות, הארות, תגובות נאצה ושוחד יתקבלו בברכה.

שמי הוא רם, קָיץ רם (כן, כמו העונה. כן, שמעתי את כל הבדיחות האפשריות). יליד ספטמבר 89, מזל בתולה, תושב חיפה בהווה ותושב פתח תקווה בעתיד.

צופה בסדרות אנימה קבוע מאז 2003 (במידה ולא מחשיבים את קלאסיקות הילדות) עם מגוון רחב של סדרות וסרטים לאורך השנים. אני פועל בקהילת האנימה מאז 2004, אז ככתב באתר Animes בתור האדם הראשון שעלה על הפטנט הגאוני של תרגום חדשות בנושא אנימה ומנגה מחו”ל. בסוף 2005 פתחתי את הבלוג “אנימה בהילוך מהיר” שצבר פופולריות כמעט-מידית ונהפך לאחד מבלוגי האנימה הגדולים והפעילים בגלקסיה.

בין לבין הצטרפתי לפורטל צעיר בן מספר שבועות בשם “ישראטאקו” שזכה באותה תקופה ל-3 כניסות שבועיות, 2 מהן ממני. אט אט פרח ישראטאקו בזכות השקעה רבת מימדים בקהילה הישראלית, בתוכן רב (ביקורות, כתבות וידיעות חדשותיות), פיתוח קבוצות פאנסאב ומתן במה פתוחה לקבוצות האחרות. עד סגירתו ב-2011 השקיע פורטל ישראטאקו בהקמת פרויקטים קהילתיים כדוגמת כנסים, מפגשים ואירועים, והוא נחשב בזמנו לפורטל לאתר האנימה היחיד בישראל עם אלפי מבקרים מדי יום.

בסתיו 2008 נסגר “אנימה בהילוך מהיר” על-מנת להתמקד בפיתוחו של ישראטאקו והשקעה בתחביב לשמו אני בקהילה (לא באמת, הבלוג נסגר בגלל טעות של השרת). לאחר חצי שנה של הפסקה חשתי צורך להחזיר עטרה ליושנה ולפתוח דף חדש. הדף הזה נפתח ב-15 בפברואר 2009. בפרק הזמן הקצר שחלף הספיק “אנימה OK” לצבור פופולריות רבה יותר מקודמו ותוך שבועות ספורים העליתי מגוון רחב של כתבות וביקורות הממשיכים לפקוד את האתר גם היום, 11 שנים אחרי.

סתיו 2017 הביא עמו החלפה של המערכת הישנה של הבלוג (“ג’ומלה 1.5”) במערכת וורדפרס חדשה ומוצלחת בהרבה. אמנם מאות הפוסטים היגרו בהצלחה אך המעבר לא היה חלק; נאלצתי למשל להיפרד מעשרות אלפי התגובות שכתבתם לאורך השנים. כן, בכיתי הרבה, אך לפחות ניתן כעת לכתוב תגובה בלי שהדפדפן יקרוס או משהו כזה. עניין נוסף הם הקישורים הפנימיים (בכתבות הישנות) אשר לא הותאמו לפורמט החדש – מה שגורם לכל קישור שכזה להוביל לעמוד 404. כמו כן תמונות ישנות פה ושם נפלו קורבן למעבר. אני עובד על מנת לתקן את זה, אבל – אתם יודעים – זה ייקח זמן; העדיפות העליונה שלי היא לא התוכן היָשן אלא יצירת תכנים חדשים.

ניתן לשלוח מייל לכתובת R.Kaits@Gmail.com. אתם כמובן מוזמנים להגיב פה או באחת הכתבות ולהשאיר פרטים במידה ואין בכוונתכם להטריד אותי מינית. עמוד הפייסבוק והצ’ט בצד פתוחים אף הם להתקשרות. לגבי קבוצת הטלגרם… ראו הוזהרתם.

 

אוטאקואנימהביקורותבלוג אנימהיפןמאנגהמנגהסיקוריםסקירותפורטל
Comments (0)
Add Comment