אפריל 2012 – חלק ב’

מעבירים הילוך.

חלק ב’ הוא ללא ספק החלק עם הסדרות היותר…ובכן, שנויות במחלוקת. יש לנו דב פנדה מחד [Polar Bear Cafe], חובב-זומבים מאידך [Sankarea], ובאמצע יו”ר מועצת תלמידים משוגעת [Medaka Box], גרסה נשית נוספת של אודה נובונגה [Sengoku Collection] ועוד 2 סדרות שלאף אחד לא אכפת מהן.

עד מתי Fate/zero?

בכתבה זו:
· Polar Bear Cafe
· Sankarea
· Sengoku Collection
· Natsuiro Kiseki
· Acchi Kocchi
· Medaka Box


Polar Bear Cafe
על מה זה:
דב פנדה עצלן מחפש עבודה.

איך זה: לפעמים אני תוהה מה היפנים מעשנים? מדובר בסדרה שהגיבור שלה הוא פאקינג דב פנדה בשם פנדה, שגר עם בני האדם שווה בין שווים (כמו גם בעלי חיים אחרים ביפן, לא לדאוג). אני אחרוג ממנהגי ואספיילר כיצד הסתיים מסע חיפוש העבודה (דלגו לפסקה הבאה אם לא בא לכם לדעת): הוא מוצא עבודה בתור דב פנדה בגן-חיות. היש יותר הזוי מזה?

מלבד זאת, מיטב הסאיוּ ביפן קפצו על הסדרה הזו, ובראשם ג’וּן פוקודה (לנצח לולוש), אליו מצטרפים הירושי קאמייה שמדבב פינגווין, טאקאהירו סאקוראי כדב קוטב שמנהל בית קפה, ושמות גדולים נוספים שמדבבים חיות ובני אדם כאחד.

מי שמחפש מה המסר שהסדרה הזו מנסה להעביר ימצא אותו קבור מתחת לבלטות (אולי המיעוט הסיני ביפן שמעלה את רמת האבטלה? אולי אצבע מאשימה על איכות בתי-הקפה במדינה? אולי הם סתם אוהבים דובים?). לי אין כוח להבין מה הסדרה הזו רוצה ממני, אם בכלל, לכן תנו לי לצאת מנקודת הנחה שמדובר בסדרה על דב פנדה בשם פנדה.

להמשיך או לא: ללא ספק מדובר בפרויקט הכי ביזרי בעונה. לוּ גיבורי הסדרה לא היו חיות, לא היה בה שום ערך מוסף. אבל עם עצם היותם בעלי-חיים…ובכן, הערך המוסף עדיין נעדר. אבל לפחות הם בעלי-חיים, וזה מצחיק וחמוד. אני אשאר עוד קצת לראות האם יש תחומים נוספים בהם הסדרה יכולה להפתיע.


Sankarea
על מה זה:
תלמיד תיכון בשם צ’יהירו מתעניין רק בדבר אחד: זומבים. הוא משחק במשחקי מחשב בהם יש זומבים, צופה בסרטי זומבים וכנראה אוהב מאוד את “High School of the Dead“. אהבתו לזומבים גדולה עד-כדי כך שבת הזוג האופטימלית עבורו צריכה להיות – ניחשתם נכון – זומבית. אלא שביום בו נהרג אחד הדברים הנושמים היחידים שהוא אוהב, החתול שלו, הוא מחליט (ספק מייאוש, ספק מתקווה) לנסות להחזירו לחיים.

איך זה: מי היה מאמין שזו תהיה האלטרנטיבה השפויה לסדרה עם הפנדה.
מדובר בהימור בטוח בעונה הזו, ובצדק. מההיכרות (הקצרה) שלי עם המנגה, ציפיתי מראש לסדרה שונה בתכליתה; יש קצת אצ’י אך הוא לא העיקר. זומבים הם לא מניע לפחד אלא תשוקה של תיכוניסט, ומתחת לכל זה מסתתרים פחדים עמוקים ואמתיים של גיבורי הסדרה; הרי זה לא צירוף מקרים שנער שאמו נפטרה כשהיה צעיר ימשך לכל העניין הזה של מתים-מהלכים עד לרמה בה הוא ירצה חברה אוכלת-מוחות. אני מפחד לגלות שנסוי ההחייאה שלו על החתול לא יתחיל וייגמר רק בחתול.

הוא לא גיבור הסדרה היחיד (כשאמרתי שיש אצ’י, מי חשבתם שמושא האצ’י? החתול?) – ריאָה סאנקה (שימו לב לשם הסדרה) היא תלמידה מבית עשיר שחיה חיי גיהינום ומראה רצון עז למות. החיבור שלה לצ’יהירו נראה טבעי, ואפשר לנחש לאן כל זה הולך מפה. חוץ מזה שאיכות ההפקה היא אחת הטובות בעונה והטון השחור של הסדרה רק מוסיף לייחודיות שלה משאר סדרות העונה.

אבל עזבו הכל…זומבים! הסדרה לא יכולה להיכשל כל עוד היא על זומבים.

להמשיך או לא: בהחלט. אחת הסדרות המסקרנות של העונה, ולא נראה שזה עומד להשתנות בקרוב.


Sengoku Collection
על מה זה:
קבוצה של סמוראיות מעולם-מקביל נוחתות בעולם שלנו ועושות שמח.

איך זה: מסכן אוֹדה נוּבּוּנאגה. מי שהיה דאמיו ואחד האישים החשובים בהיסטוריה של יפן, זוכה זו הפעם השנייה (לפחות) לעיבוד אנימה בו הוא בכלל אישה. אוֹדה נובונאגה של הסדרה הזו הוא נערת טסונדר שמגיעה לטוקיו ומתנחלת בביתו של צעיר מסכן, שם היא כמובן מתפשטת בכל הזדמנות ומסתובבת בלי תחתונים כי היא לא רואה בזה “ביג-דיל”.

הסדרה, שכל ייעודה הוא להיות פאנסרביס אחד גדול (ולא שיעור בהיסטוריה כפי שהמתרצים יספרו לכם) זוכה לטאץ’ אישי שאין לסדרות אצ’י אחרות – האנימציה. גיבורי הסדרה מאוירים בסגנון חופשי ומדליק, והרקעים מאוירים בסגנון פשטני ונעים לעין. הניגודיות הזו יוצרת סדרה שנראית מקסימה ביותר. כמה חבל שהפוטנציאל שלה מבוזבז על אנימה ללא הרבה אופי ועם המון סיליקון.

להמשיך או לא: תלוי כמה אתם חרמנים. אני מוותר.


Natsuiro Kiseki
על מה זה:
ארבע בנות עושות דרמה.

איך זה: סדרת הבנות העונתית שלכם. על-אף שהיא נראית נפלא בכל פרמטר, הפרק הראשון מכיל יותר מדי מלודרמות מכדי לגרום לי להתעניין במה שנעשה בהמשך. ארבע הבנות, כולן חברות מילדות, נכנסות לכסאח בעקבות העזיבה המתוכננת של אחת מהן. ברקע ישנו סלע במקדש מקומי שהבנות מאמינות שאם הן ישימו את ידיהן עליו ויבקשו את אותה משאלה – היא תתגשם. כן, אפילו סלע משאלות נראה כמו אובייקט משעמם למדי.

סוף הפרק כבר חורג מכללי ההיגיון, זאת בסדרה שחורטת על עצמה ‘ראליזם’. ואני לא מדבר על (אה כן, ספויילר) זה שהבנות עפות בזכות הסלע. זה אלמנט די מפתיע ומקורי. אני מדבר על כך שחצי דקה אחרי שארבע הבנות שייטו באוויר – הריב ממשיך כאילו שום דבר חריג לא קרה הרגע. מצטער, אבל כרגע הסדרה נראית כמו גרסת אנימה של משהו מערוץ ויוה.

להמשיך או לא: סטודיו Sunrise ניסו ליצור פה סדרה נוסח noitaminA ללא הרבה הצלחה. יותר מדי ברברת חסרת-משמעות וריבים שהתפתחו מאפס אצל דמויות שלא אכפת לנו מהן. ספרו לי אם זה ישתפר בהמשך.


Acchi Kocchi
על מה זה:
הרפתקאותיהם של קבוצת חברים.

איך זה: דקות ארוכות התאפקתי לא לכבות את הפרק. ההתחלה לא נראית כמו משהו שאני אי פעם אראה, אך המעבר למתכונת מערכונים הצילה את הפרק בסופו של דבר, והפרק אפילו היה מהנה למדי. הסדרה דומה מעט ל-“Daily lives of Highschool Boys” (ביקורת בהמשך החודש) רק עם דמויות פחות מצחיקות. גיבורי הסדרה הם החולשה העיקרית שלה, וזה כולל את הזאת שנראית כמו קונאטה מ-“Lucky Star”. אף אחד מהם לא מצחיק, לא מעניין ושניים מהחבר’ה אפילו מעצבנים.

למרות שבסופו של דבר נהניתי מהפרק, זה היה יותר בזכות העובדה שהוא מתרחש בחלקו הגדול בארקייד. אין אף פרק באף אנימה שמסוגל לשעמם את צופיו אם הוא מתרחש בארקייד. הפרקים הבאים צריכים מינימום פירמידות, הר געש ודינוזאורים (כולם בו זמנית) כדי לזכות בתשומת לבי.

להמשיך או לא: אני אישית מוותר, אבל אם אתם מתחברים להומור ירוד ודמויות לא מקוריות…לכו על זה.


Medaka Box
על מה זה:
סיפורה של מדאקה קורוקאמי, החלום הרטוב שלכם: יפה, חכמה, יודעת קנדו, בעלת אישיות סוחפת וחזה ענק. הסיבות האלו הם שהביאו 98% מתלמידי בית הספר להצביע לה לראשות מועצת התלמידים. לאחר היבחרה מציבה מדאקה תיבת הצעות שפתוחה עבור כולם.

איך זה: גם אם אתם לא נמנים עם פלח האוכלוסייה שחיכה לסדרה הזו כמו אצן מרתון לבקבוק מים, רוב הסיכויים שהייתם מודעים להייפ סביבה. המנגה המקורית של ניסיאוּ איסין מצליחה לא רע בקרב קוראי שונן ג’אמפ, וכאשר דווקא סטודיו Gainax לקחו על עצמם את האנימה – המעריצים לא יכלו להיות מאושרים יותר. אני נמנע עם הפלח שלא קרא את המנגה, ואחרי הפרק הראשון אני עדיין לא מבין על מה כל ההתלהבות. מצד שני, אני מודע לכך שעוד לא ראיתי כלום.

גיבורת הסדרה, מאדקה, היא האטרקציה היחידה כרגע. שאר הדמויות בנליות למדי, וחבר הילדות שלה – זה ש-“מכיר אותה הכי טוב” – מבלה את מרבית הפרק בתלונות, ובתור פרוטוגוניסט הוא לא מציאה גדולה. על אף שסצנות האקשן מחופפות במקצת (רקע נע ודמויות קפואות, השטיק הידוע), המזל של הסדרה הוא ש-Gainax (כיאה ל-Gainax) עשו עבודה נהדרת והסדרה נראית נפלא, זאת למרות התחרות הקשה שהעונה הזו מציבה.

להמשיך או לא: הפרק הראשון מושקע למדי ולפי מיטב הבנתי, עושה צדק עם המנגה. אני מאמין שמה שייכתב בביקורת העתידית שלי ומה שכתוב כאן יהיו שני דברים שונים. כן, תהיה ביקורת. כן, אני אמשיך את הסדרה. לא, אני לא מבין איך סדרה עם גיבורה כזו הצליחה להתפלח לשונן ג’אמפ.


חלק ב’- נגמר.
החלק הבא (והאחרון) יגיע בהמשך החודש, ובו כמה מהדברים המעניינים ביותר של העונה: מלבד חזרתה המדוברת של Fate/zero, צפויה לעלות לשידור Sakamichi no Apollon – הסדרה החדשה של שיניצ’ירו וואטאנבה האגדי (יוצר Cowboy Bebop ו-Samurai Champloo). הסדרה תחלוק את אותה שעת שידור ב-noitaminA עם Tsuritama. בנוסף אליהן תגיע גם סדרת האקשן המבטיחה Jormungand, יחד עם Tasogare Otome x Amnesia ו-Nazo no Kanojo X. כמו כן, Production I.G מעלים את סדרת הכדורסל החדשה שלהם – Kuroko no Baske. כל אלה הן הסדרות שצפויות להיות איכותיות, עוד לא הזכרתי את הזיבלונים שיהפכו ללהיט כמו !!Upotte (בנות קטנות. רובים גדולים) ו-Shining Hearts. הולך להיות שמח. מלבדן, אני חושב שאתן צ’אנס לסדרה החדשה של Lupin the 3rd.

אם יש סדרה שלדעתכם חייבת להיכלל בחלק הבא ולא הזכרתי אותה, אין זמן יותר טוב לשאול לגביה מאשר עכשיו. אם מדובר בסדרת המשך או ספין אוף, קרוב לוודאי שאת הסדרה המקורית עוד לא סיימתי/לא ראיתי (כמו Kore wa Zombie Desuka, Eureka Seven Ao, Queen’s Blade, Saki ו-Saint Seiya). אם אתם לא מסוגלים להמשיך לסדר היום בעקבות כך, אתם עצמכם מוזמנים לשלוח לי במייל [r.kaits@gmail.com] את הסקירה של אחת או יותר מהסדרות המדוברות. לא לשכוח להיצמד לפורמט ה-“על מה זה / איך זה / להמשיך או לא”, וכמובן שמומלץ לוודא שמישהו אחר לא תפס כבר הסדרה שלכם. קרדיט מלא מובטח.

המשך חג שמח לכולם, רם.

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם