יום הבלוג הבינלאומי 2011

יום הבלוג הבינלאומי [בלוג דיי] הגיע, אם כי בהיקף מצומצם בהרבה מאשתקד (אני רק מקווה שאני לא היחיד שחוגג אותו).

למי שלא מכיר, מדובר ביום שמצוין ב-31.08, ובשאר הזמן הוא סתם כושל (הבנתם? מצוין? כושל? הא הא…הא). ביום חגיגי זה בלוגרים מרחבי העולם כותבים על חמישה בלוגים שעשו להם את השנה האחרונה. המטרה של המיזם הזה היא כמובן להכיר לקהלים בלוגים נוספים.

.So without further ado, Let’s get this party started


קפה+טלוויזיה

בלוג חדש עם קהילה ותיקה. מדובר בממשיך דרכו של קהילת הטלוויזיה של פורום נענע (ובהמשך אג’נדה), והוא עוסק במצרך הבסיסי ביותר בחיים: טלוויזיה. כותב הבלוג, yaddo, מביא סיקורי פרקים של סדרות, חדשות טלוויזיה מהארץ ומהעולם, המלצות יומיות ועוד. אפילו טקס פרסי טלוויזיה, “המיקי” שמו, מתקיים אחת לשנה, ובימים אלה ממש למזלכם הרב. הכתבות קלילות, לעִתים ביקורתיות, אך לא מתנשאות. קהילה מבוססת של חובבי טלוויזיה כבר מצאה בבלוג בית חם (וגם אני. פחות כמגיב, אך כמבקר קבוע), והדלת תמיד פתוחה.


סופרבלוב

בלוג תרבות נוסף, הפעם על שום דבר ממוקד. 4 בלוגרים כותבים על קצוות תרבות שונים – כל אחד מהכותבים מפרסם מאמרים בתחומים הקשורים אליו, עם זליגה לעוד נישות; בין אם זה מוזיקה, קולנוע או טלוויזיה. הכתיבה קלילה וחכמה, ולכל אחד מהם ניסיון עשיר בתחום עליו הוא כותב, ואף יכולת הבחנה בפרטים שאני יכול רק לחלום שתהיה לי. הבלוג עצמו הוא כמו ביצת הפתעה (רק בלי דיבוב עברי לא-מסונכרן לילד גרמני), ואי אפשר לחזות בְמה יעסוק הפוסט הבא; בין אם זה ניתוח של התפתחות דמויות דיגיטליות בקולנוע, מה קורה שם בין דיסני לפיקסאר, איך הדיסק חדש של עידן רייכל או מה קרה – ולמה זה קרה – בפרק האחרון שיצא ל-“שובר שורות” המופתית (ואלה רק פוסטים מהחודש האחרון, כן?).


גיימפאד

טלוויזיה? יש. קולנוע מוזיקה ושוב טלוויזיה? יש. מה חסר? כמובן! ספרים.
אה, ומשחקים.
גיימפאד הוא בלוג העוסק בעולם הגיימינג, ועומדים (או יושבים. איך שנוח להם) מאחוריו שישה גיימרים. לכל אחד מכותבי הבלוג ניסיון קודם עשיר, וזה כולל בלוגינג (או כתיבה ב-Gamer ואפילו בעין הדג) ומשחקים. אחרת לא היו נותנים להם לכתוב. הכתבות הן בעלות אפּיל עבור כמעט כל אחד, בין אם דעות על הנעשה בתעשיית הגיימינג, סיקור מוצרי טכנולוגיה ודברים נוספים. אפילו אני, שקונסולת ה-Wii המסכנה שלי מתחילה להעלות אבק (ואת הפלייסטיישן לוקח לי 5 דקות למצוא), נכנס דרך קבע ויוצא בתחושה שכרטיס האשראי שלי תכף יסבול בגלל משהו שקראתי ואני רוצה. עכשיו.


עין הדג

לא בלוג במובן הקלסי של המילה. האמת, לא בלוג בכלל.
האתר החל את דרכו קצת אחרי המצאת המצלמה, והיה ביתם של חובבי הקולנוע בארץ. צוות כותבים מוכשר, בניצוחו של רד פיש המפורסם, פרסם ביקורות על הסרטים החדשים שיצאו (במידת האפשר) ועדכונים על שוברי הקופות מעבר לים. אלא שעין הדג נסגר…ונפתח מחדש במתכונת זהה-אך-לא-לגמרי בשנה האחרונה, הפעם תחת שרביטו של רד פיש ורד פיש בלבד (חוץ מהפעמים שלא), וזו הפרצה שמאפשרת לי לתת את הכבוד המגיע ל-“עין הדג”. במתכונתו הנוכחית מתפרסמות ביקורות, חדשות, דעות וכתבות, כולן על עולם הקולנוע בארץ ובחו”ל. הקהילה מעולם לא הייתה רחבה ומגוונת יותר, ואפילו בכנסים משלה קהילת “עין הדג” יכולה להתגאות. אם הייתי מצליח להיגמל מ-Ynet, האתר הזה היה ללא ספק עמוד הבית שלי (אל תסתכלו עלי ככה).


גנזך הרשת

האחרון ברשימה הוא לא בלוג – הוא אוגדן בלוגים.
גנזך הרשת הוא פרויקט, חדש יחסית, המאגד כותרות ותקצירים מהבלוגיספרה הישראלית. בלוגים פרטיים בלבד (טוב, כמעט). ניתן לשוטט עד שלושה ימים אחורה ולהתעדכן, במקום אחד, היכן יש פוסטים חדשים בבלוגים הפרטיים בישראל (כולל ארבעת הבלוגים מהפוסט הנוכחי). ניתן לחלק את השיטוט לפי נושאים (“ספרים”, “קולנוע”, “אוכל ושתיה” “גיקיות” וכו’) ולהיכנס בלחיצת כפתור לפוסט שנראה לכם מעניין מספיק כדי לקרוא אותו.
גילוי נאות: גם AnimeOK מצא את דרכו לגנזך.


עד כאן, פחות או יותר (אבל בעיקר פחות).
אם תהיתם לעצמכם “רגע, אבל מה עם בלוגי האנימה הישראליים שנמצאים שם בחוץ?”, אז ובכן:
א’ – לא מצאתי חמישה בלוגים בנושא שמתעדכנים בתדירות מספקת.
ב’ – לבחור אחד-שניים מני רבים יעליב אחרים שלא נכנסו לרשימה.
ג’ – אתם כבר ודאי מכירים אותם.

אתם עצמכם יותר ממוזמנים להמליץ על בלוגים שאתם אוהבים (או על כאלה שאתם כותבים) – מהארץ והגלקסיה.

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם