עונת אוקטובר 2010: חלק א’

AnimeOK, ממשלת טורקיה ו-H&M גאים להציג:

אוקטובר 2010

העלים בחוץ נעשים זהובים, העננים מתרבים ולפתע מחשיך מוקדם. אתם יודעים מה זה אומר? לא, סוף העולם לא הגיע. אבל הסתיו כן, ועימו עונת אוקטובר הנחשבת לאחת הגדולות. אז מה יש לנו בחלק א’ מתוך ה-3? את מיץ הזבל של סטודיו גאיינקס (“Panty & Stocking”), סדרה על נער מאזוכיסט ובת אחת מאוד סדיסטית (“!MM”) והתשובה של היפנים לאיירון-מן (“איירון-מן”). באקומן – מי שתוהה – תגיע בחלק ב’. כזה אני, מאנייק (או סתם נואש לסדרות טובות בחלקים הבאים).
קריאה וצפייה מהנה.

בכתבה סבירה-ולא-יותר-מכך זו:
Panty & Stocking with Garterbelt
Iron Man
!MM
נינג’ה

______________________________________

Panty & Stocking with Garterbelt
אני יודע שיש סושי עם טונה, סושי עם אבוקדו, סלמון וכו’. אבל לא ידעתי שיש סושי עם הרואין. מפני שאין דרך אחרת להסביר מה עבר בראשם של אנשי סטודיו Gainax כשהם הביאו את הדבר הזה לשידור.

על מה זה: “פנטי” ו-“סטוקינג” הן זוג מלאכיות (דמיינו בחורות ענוגות עם כנפיים…רק לא) המגורשות מהעולם למעלה בגלל התנהגות – איך להגיד יפה – לא נאותה. הסיכוי היחיד שלהן לחזור הוא להילחם מול רוחות המשתוללות בטאונסוויל בּדָאטְן, כשבפרק הראשון מדובר ברוח התוקפת אזרחים בעודם עושים את צרכיהם באסלה (אני מקווה) בשירותים, ורוח נוספת המשתלטת על כלי-רכב ונוסעת במהירות שלא תבייש את עברייני התנועה בארצנו.

איך זה: אז מה לא בסדר עם הסדרה הזו? הכל. בתור התחלה, כלי הנשק של פנטי וסטוקינג הם התחתונים והגרביונים שלהן (בהתאמה), ההופכים לכלי נשק הרסניים במה שנדמה כקריצה/מחווה/פארודיה לטרנספורמציה בסדרות מאהו-שוג’ו. פנטי היא נימפומנית שלא מגיעה לסיפוק מיני ומחצית מהפרק היא התרוצצה על המסך ללא תחתוניה…וכל זה אני מזכיר נעשה באנימציית קרטון-נטוורק אופיינית.

נדמה שבסטודיו התאמצו להיות וולגריים להחריד וליצור סדרה שדורסת כל מה שידענו על ז’אנר אנימציית הפאוורפאף, ולהוכיח שניתן ליצור סדרה מספיק אנרכיסטית בתחום. הבעיה היא שלמרות התוכן המיני, אף מבוגר שפוי לא ישב מול המסך ויצפה בזה, בעוד שגם אף הורה נורמלי לא יתן לילד שלו לראות את הסדרה. לכן קהל היעד העיקרי של P&S (ג’יזס, הקיצור “P&S” נשמע כמו ‘פינס’ אם אומרים אותו מהר) הוא בני נוער שהולכים להפוך את הסדרה לקאלט, ומי שגולש בפורומים ישים לב לבאז הרב סביב האנימה הזו שבועות לפני שידורה. היו בפרק מספר קטעים שהעלו חיוך מטופש, אך אך את מרבית הזמן ביליתי בלהתחנן בפני החברה שלי שלא תיפרד ממני אחרי שהצעתי לה בתום לב לראות איתי הדבר הזה. אם זו התשובה של סטודיו Gainax ל-Highschool of the Dead של Madhouse (בקרב ‘איזה סטודיו איכותי יכול להרשות לעצמו ליצור סדרה מטומטמת-אך-טובה להחריד’)…אז אני מצטער, אבל Madhouse מנצחים בנוקאאוט.

להמשיך או לא: רק אם אין לכם נשמה.

panty and stocking

Iron Man
מליונר אחד בחליפה משוריינת יוצא להילחם בפשע. למה לא סיפרו לי שבאטמן קיבל עוד אנימה?

על מה זה: העסקן, יצרן הנשק והסוטה עם הזקן טוני סטארק מגיע ליפן כדי לקדם פרוייקט משותף בין יפן-לארה”ב שאמור להביא שלום עולמי ללא עזרתן של מלכות יופי, ועל-הדרך הוא צפוי להכריז על פרישתו מהתחביב בו נכנס סטארק לחליפת מתכת ויורה בטרוריסטים. את התחביב השנוי במחלוקת אמורים לרשת שלושה לוחמי מארינס שיכנסו לחליפות “Iron Man Duo”; שהן ממש כמו החליפה המקורית של סטארק, רק כחולות. אלא שהתכניות משתבשות כאשר גורם חיצוני עוין משתלט על חליפת Duo דרך סוג של מיינד-קונטרול על החייל שבפנים, ולטוני סטארק לא נותרה ברירה מלבד לחזור לכתום-צהוב המזעזע ולהילחם בפשע ובג’וק ענק.

איך זה: הפרק הראשון של “איירון-מן” הוא גם הראשון במסגרת שיתוף פעולה בין Madhouse (הנה, התאפקתי לא להגיד כלום על HotD. אה שיט) לבין מארבל, במסגרתו יפיק הסטודיו שלל סדרות אנימה למיטב גיבורי-העל של ענקית הקומיקס המפורסמת. את איירון-מן דובר היפנית כותב לא אחר מאשר וורן אליס, עליו אומרים שהוא אחד האנשים המוערכים ביותר בתעשיית הקומיקס, וכבר התנסה בעברו עם איש המגהץ.

פרק הפיילוט היה מרשים מאוד מבחינה ויזואלית: עשיר בגרפיקה ועל האנימציה אין אפילו מה לדבר. הדמויות עצמן נראות מעט תלושות, כאשר טוני סטארק הוא לא טוני של רוברט דאוני ג’וניור מסדרת הסרטים (כלומר אלכוהוליסט ונרקסיסט), אלא אחד שנמצא על סף פרישה ולמד דבר או שניים בחיים (אבל עדיין נרקסיסט). אני יודע שמדובר בשטויות, אבל לא הבנתי אם זה טוני סטארק שיודע לדבר יפנית או שכל שאר הדמויות מתקשרות איתו באנגלית שוטפת, ואנחנו הצופים רק שומעים את הדיבוב כביכול. מה שזה לא יהיה, אני לא קונה את התשובה.

העלילה נראית לי בינתיים בנאלית מכדי שהסדרה תיזכר בזכות עצמה ולא כנספח נוסף לפרנצ’ייס, אבל מדובר בפרק מדוקדק אחד מתוך 12. הסדרה תעמוד למבחן אמיתי החל מהפרקים הבאים, אותם כבר יביים יוּזוּ סָאטוֹ, מי שעד כה התנסה בבימוי מוצלח של סדרות הימורים ופסיכולוגיה כגון Akagi, Kaiji ו-One Outs. לסדרה הזו אגב מומלץ לבוא מוכנים מראש, שכן מי שלא ראה את הסרטים או אין לו היכרות בסיסית עם הסיפור, לא יבין חלק משמעותי ממה שמתרחש (כמו מדוע תקוע לסטארק גביש כחול בתוך החזה. רמז: זה לא תכשיט).

להמשיך או לא: רק אם אתם חובבי קומיקס אמריקאי, סדרות אקשן וגיבורים עם זקן.

Iron Man

!MM
אם להארוהי היה שוט…

על מה זה: ל-טָארוֹ סָאדוֹ יש בעיה: הוא מזוכיסט (מה שמעלה את התהייה מדוע קוראים לדמות ‘סאדו’ ולא ‘מאזו’). כל פעם שבת מהכיתה מכה אותו, בועטת בו או סוטרת לו, סאדו חווה ריגוש מיני שאין כמוהו. כל עוד לא יתגבר על הבעיה, הוא לא יוכל להתוודות בפני אהבת נעוריו, ולכן הוא פונה למועדון בשם “2nd Volunteer Club” [מועדון ההתנדבות השני], בו מתנדבות 2 בנות עם בעיות אישיות קשות: מיאו, נערה אלימה ופסיכוטית; ו-אַרָאשִיקוֹ, תלמידה הסובלת מאנדרופוביה (פחד מגברים). מפה זוהי התחלה של ידידות אלימה…

איך זה: לא משהו.
נתחיל מכך שבתור סדרת פאנסרביס על בחור שמגיע לסיפוק בכל פעם שבת מכה אותו (מה שקורה על המסך בערך אחת לדקה), לא רואים כמעט כלום. כלומר צופים המבקשים לראות תחתונים, חכו לסדרה אחרת. עבור כל השאר – אין לכם מה לחפש פה. העלילה מלאה במיטב הקלישאות: החל מהבחור החרמן מוקף הבנות השרוטות, דרך האחות הקטנה שמאוהבת באחיה הגדול (והפעם גם האמא מצטרפת לחולניות הזו), ועד החבר הבישי שעוזר לגיבור.

על-אף שהפרק היה חמוד בחלקו, ואפילו הכיל טוויסט מעניין בסוף, הוא לא חידש שום דבר בז’אנר. אין ולו דמות אחת מקורית או ניואנסים שלא ראינו קודם. המאזוכיזם הוא שטיק שאני לא רואה מה אפשר לעשות איתו יותר מפרק אחד, ואם אתם באמת חובבי מאזוכיזם לכו למועדון BDSM או לתחנה המרכזית בת”א.

להמשיך או לא: רק אם אתם מאלה שמתפשרים על בינוניות.

MM!


רוצים שסדרה שאתם מחכים לה בעונה הנוכחית תיכנס לאחת הכתבות הבאות?
רוצים לזכות בהרבה כסף?
גם אני.

אבל אם בא לכם, אתם מוזמנים לשלוח הצעות בתגובות למטה, דרך הפייסבוק או הטוויטר (או אם אתם בני שמונים או בריטים, אז לשלוח מייל), ואם לא יהיה לי משהו יותר טוב לעשות, אשתדל להתייחס להמלצה. העדפות ינתנו להצעות שישלחו עם מזומנים. נתראה בחלק ב’.

נ.ב – מזל-טוב לקוראי המאנגה של בליץ’. איך היה לבזבז 6 שנים מהחיים שלכם על הסאגה הזו?

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם