מהנייר למסך | מאנגות שחייבות לקבל סדרת אנימה

 

666 Satan
(O-Parts Hunter בתרגום האנגלי)
סטטוס: הסתיימה (19 ווליומים)
סטודיו אופטימלי: BONES

בחרתי לפתוח דווקא עם הסדרה שעיבוד אנימה זה הדבר הכי מתבקש עבורה. סדרת שונאן לכל דבר, עם אלמנטים גם לחבר’ה בוגרים יותר. דמיינו את נארוטו רק עם יותר דם, אצ’י, קללות ועלילה טובה. ההשוואה מתבקשת מאוד, שכן את הסדרה יצר סיישי קישימוטו – אחיו הצעיר של מסאשי קישימוטו, בורא נארוטו.

עלילת המאנגה עוקבת אחר נארוטו ג’יו פריד, נער היפראקטיבי עם בומרנג ענק. ג’יו שונה מהחברה כי טמון בתוכו הקיובי השטן, הוא ולא אחר. וזה גרם לתושבי קונוהא לאנשים לא לחבב אותו (כשג’יו עצמו לא מודע לעובדה לחיית המחמד שבתוכו). ג’יו הצעיר פיתח מרירות כלפי העולם שדחה אותו, ולכן חלום חייו הוא להפוך להוקאגה להשתלט על העולם. בצעירותו התאמן אצל זאב בשם זירו  וכך רחש זירו יכולות קרב אדירות.

הסיפור מתחיל כשג’יו פוגש את בורמה רובי, נערה צעירה שאביה – צייד אוצרות – נעלם לפני שנים. היא יוצאת בחיפוש אחר כדורי הדרגון בול ה-O-Parts ונעזרת בכך בגוקו בג’יו. בהמשך השניים פוגשים דמויות נוספות, כגון בּוֹל שמצטרף לשלישייה, ג’יראיה קירין שיאמן את ג’יו ועוד כהנה וכהנה. לסדרה יש אלמנטים מתאימים לסדרת שונאן על המסך הגדול. יש בה סאגה של טורניר קרבות, הסיפור הראשי הוא מסע בעקבות חפצים אגדיים, לדמויות רבות יש שדים בתוכם כאשר לגיבור יש את השד החזק מכולם, ואפילו באמצע הסדרה יש קפיצה בזמן.

אישית אני לוקח סיכון בכך שאני רוצה את סטודיו BONES שיטפל בסדרה. מצד אחד הסדרות שלהם עתירות תקציב, אך לא כולן עוקבות אחר המאנגה בנאמנות. ע”ע Soul Eater ו-Fullmetal Alchemist. אך ההבדל הוא שבניגוד לסול איטר ופולמטאל, 666 Satan כבר הסתיימה ואין ממש צורך ללכת לכיוון עלילה אחר. איה היראנו בקלות יכולה להיכנס לדמות של רובי, רומי פאקו בתור ג’יו הצעיר ומאמורו מייאנו כג’יו אחרי הקפיצה בזמן. מעריצים רבים בכל העולם מחכים לגרסת האנימה לסדרה, וזו רק שאלה של זמן. השאלה היא…כמה זמן בדיוק?

 

Fairy Tail
סטטוס: ממשיכה (13 ווליומים נכון להיום)
סטודיו אופטימלי: Toei Animation

פיירי טייל זו בעיקר סדרה של קרבות עם ארסנל די גדול של דמויות. לכן מי הכי תתאים להפיק את הסדרה אם לא הסטודיו שכבר שנים עושים עבודה טובה עם One Piece ועשו בעבר את Dragonball? ב-Fairy Tail אין דווקא את העלילה הכי מתוחכמת, אך היא מזכירה שילוב בין וואן פיס ל-666 Satan. עולם צבעוני ועשיר מחד, צוות דמויות שנלחם בכוחות רעים מנגד.

העלילה עוקבת אחר לוסי, שיוצאת למסע לארץ פיאור כדי להצטרף לגילדת Fairy Tail. כבר בפרק הראשון היא פוגשת את נאטסו, שמציל אותה מחבורת פיראטים ומתברר בסוף כ”סלמאנדר” מארגון הפיירי טייל. נאטסו מצרף אותה לארגון, ויחד הם מבצעים מספר משימות עבור הארגון, כשאליהם נלווים דמויות שונות וחזקות מפיירי טייל, כמו גריי, ארזה, האפי ועוד רבים אחרים.

פיירי טייל מורכבת בעיקר מסאגות מתמשכות אך לא ארוכות מדי. לרוב מדובר באיום של חבר’ה רעים שרוכשים כוח אדיר (חליל שגורם לאנשים למות? אחל’ה!) ולרוב זה מסתיים בקרב גרנדיוזי של אחת הדמויות הראשיות. אבל שלא תטעו, זה יותר מורכב ממה שזה נשמע. על הדרך נחשף עברם של דמויות רבות, כגון הסאגה שמגלה מיהו באמת גריי או מה הקטע עם ארזה. כמו כן ישנם מספר פרקי בונוס או עלילות משנה חמודות שמתאימות גם לבונוסים באנימה, כמו לוסי המצטלמת לקטלוג אופנה.

יוצר הסדרה, הירו מאשימה, כבר עבד בעבר על סדרה פופולארית אחרת: Rave Master. עיבוד האנימה שלה בן 51 הפרקים לא נחל הצלחה פנומנלית אך לא היה כשלון בכלל. לפיירי טייל יש בסיס הרבה יותר טוב לסדרה, כל עוד לא יסטו ליותר מדי פילרים (מה שאפשרי בסדרה כמו זאת) וישמרו על רמה סבירה של אקשן ופחות חפירות. גם לסדרה הזאת זו רק שאלה של זמן בטרם תפציע גרסת האנימה שלה, אך בניגוד ל-Satan 666, אין צורך למהר. אולי כדאי לחכות שהיא תסתיים בטרם תופק אנימה שכזאת, כדי שהאנימה לא תיעצר באמצע העלילה.

מבזק מהעתיד: נו, יש כבר סדרה, ואפילו סרט. על הטיב עוד ניתן להתווכח.

 

Black Cat
סטטוס: הסתיימה (20 ווליומים)
סטודיו אופטימלי: Pierrot

זובי. לא הייתה ולא נבראה סדרת אנימה לבלאק קאט. הדבר הזה של סטודיו GONZO זו לא אנימה רבותיי, זו קטסטרופה. ואם סדרה כמו FMA מקבלת עיבוד שני נאמן יותר למקור, גם לחתול השחור מגיע. מדובר הרי בסדרה של שונאן ג’אמפ, שכל פלוץ שלה הופך לאגדה נושמת. קריאה של אחת המאנגות היותר טובות שיצאו מבית ג’אמפ, מגלה שיש לה את כל הנתונים להפוך לאחת הסדרות הטובות בשוק. נקודה.

העלילה עוקבת אחר טריין הארטנט, הלא הוא “החתול השחור” שהיה מספר 13 בקבוצה של רוצחים שכירים גדולים בארגון בשם “כרונוס”. כיום הוא שותף של סוון – סוכן לשעבר, ויחדיו הם מבצעים משימות עבור כל מי שמוכן לשלם. התפנית בחייהם מגיעה כשהם פוגשים את חווה (Eve), נשק ביולוגי בדמות ילדה קטנה ותמימה. כשהשניים מצילים אותה מידי ,טורניאו, הם מצרפים אותה אליהם כבת אנוש ולא מתייחסים אליה כאל נשק.

Black Cat פשוט מושלמת להפוך לסדרת אנימה ראויה. היא מחולקת אף היא לסאגות, הדמויות בה מתאמנות כדי להפוך לחזקות יותר, העבר של הדמויות נחשף אף הוא בפלאשבקים ואפילו יש טורנירים. מה שמייחד את בלאק קאט לדעתי זה ההומור השופע ופרקים רבים שמעלים חיוך. כמו למשל טריין ואיב שצריכים לקבל רמז למיקומו של איזור מסויים דרך משחק Game-Cube (אם מישהו עוד זוכר את הקונסולה הזאת). זו רק דוגמא אחת מיני רבים. יש לסדרה דמויות רבות, כמו רינסלט ווקר – גנבת מקצועית. גם הנוול הראשי של הסדרה, קריד, הוא טיפוס מצמרר שיעשה הכל כדי לזכות באהבתו של טריין.

אני לא יודע מה חשבו בסטודיו גונזו כשהפיקו את מה שהפיקו, כי באותה תקופה הייתה בידיהם כמעט כל העלילה המקורית. אני בכיף ארצה לראות גרסה של האנימה מבית סטודיו Pierrot, שיודעים לעשות עבודה טובה עם המקור כל עוד אין פילרים (וגם אין סיבה שיהיו, המאנגה הסתיימה). אני גם יכול לדמיין מספר סרטי קולנוע שאפשר להפיק מהעולם העשיר של הסדרה. תוסיפו את קאפיי יאמאגוצ’י בתור טריין  וקיבלתם לפניכם להיט.

 

ילדי המאה ה-20
סטטוס: הסתיימה (22 ווליומים)
סטודיו אופטימלי: MADHOUSE

טרילוגיית סרטי לייב אקשן עולה לאקרנים בזה אחר זה ביפן בימים אלה, כשכל סרט נחשב לבלוקבאסטר עתיר תקציב. המאנגה המקורית לעומת זאת עשתה גלים עוד הרבה לפני הלייב אקשן המקורי, כשהדגש הוא העלילה והיקום הפסיכוטי. מי שיקבל לידיו את המושכות לסדרת אנימה של ילדי המאה ה-20, יצטרך לעשות זאת בזהירות עם שמירה על המקור עד כמה שניתן, והכי מתאימים לכך הם כמובן סטודיו מאדהאוס שכבר עשו את אותו הדבר עם היצירה הקודמת של נאוקוי אורוסאווה (יוצר המאנגה): MONSTER.

סדרת המד”ב למבוגרים עוקבת אחר קנג’י וחבריו שנגררים אל תוך עולם מסתורי המכיל קונספירציות המאמיימות על העולם. כל זה קשור לעבר של הילדים, שכעת בתור חבר’ה בוגרים צריכים להתמודד עם איום בסדר גודל הרסני. החבורה צריכה להרכיב את הפאזל ולפתור את התעלומה לפני שיהיה מאוחר מדי. מיהו ה”חבר” המסתורי ואיך הוא בדיוק קשור להכל? יהיה נחמד לראות את זה באנימציה, רצוי דוברת יפנית.

נאוקי אורוסאווה הוא פשוט גאון בכל הנוגע לעלילה מסתבכת. עיבוד האנימה של מונסטר הוא אחת ההפקות היותר טובות שנראו על המסך, כשהדיוק בינו לבין המאנגה הוא 99%. אני לא בטוח עד כמה גרסת אנימה תהפוך לפופולארית, אך היא כן יכולה להפוך לקלאסיקה עבור צופי אנימה בוגרים וכאלה שמחפשים חומר רציני להישען עליו ומשהו לדון בו.

כיוון שהסיפור חייב להיות שלם, ההפקה צריכה לכלול את כל פרקי המאנגה, כולל החלק השלישי: ילדי המאה ה-21 (בעל 2 ווליומים), משהו שהאולפנים הגדולים מתנערים. אני מאמין שמתישהו זה יגיע, אולי אפילו בדמות סרט אנימה או OVA בת מספר פרקים. מה שלא יהיה, אני אהיה הראשון בתור לראות את סדרת אנימה שכזאת. עד אז, צפו בלייב אקשן או קראו את המאנגה.

 


עד כאן הסדרות. אני מודע לכך שיש עוד המון, אך למי מכם יש כוח לכתבה חופרת? אתם מוזמנים להוסיף סדרות שלכם ולרגום אותי באבנים על מאנגות אגדיות כאלו ואחרות ששכחתי להוסיף.

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם