חזון אחרית הכנסים

 

בפוסט הזה לא אתלונן על הדור ההולך ונעלם, על הפרצופים החדשים והמעצבנים ועל חוסר המקוריות. עזבו אתכם, שום דבר שאגיד לא רלוונטי רק לארץ הקטנה שלנו. כיום, כשהכנסים כבר עברו את שיאם, התקווה שיקום כנס גדול די נמוגה. ואל תעמידו פנים שלא דמיינתם אירוע מעט יותר גדול ממה שהיה עד כה לקהילה להציע. כי אני כן, ובחזון שלי לגבי הכנס האולטימטיבי לא צריך הרבה, רק מעט השקעה ורצון טוב.

..

אה, וספינה. למה ספינה? כי בחזון שלי הכנס האולטימטיבי מתרחש על ספינה. ספינת פאר כמובן. היתרון המרכזי מאחורי משהו כזה הוא שלא תשמענה יותר תלונות ‘אבל למה כ”כ רחוק מהדרום/צפון/חור אחר שאני גר בו?’, מפני שהספינה תעבור מצפון הארץ ועד לחופי באר-שבע, ובכל תחנת עגינה יהיו סירות מנוע שייקחו את המשתתפים עד הסיפון. ולא צריך לדאוג אם תחנת העגינה שלכם היא אחרונה, כנס בסדר גודל כזה יתקיים במשך שבוע!

הקרנות יהיו ב-4 אולמות קולנוע ענקיים, שיקרינו מסביב לשעון: אולם אחד לסרטים, אחד לסדרות קומיות, אחד לסדרות עצובות (מומלץ להביא טישו) ואחד להנטאי (גם פה מומלץ להביא טישו). כמו כן יהיה היכל בימתי מפואר שיריץ מחזות-זמר, ולא רק חדשים כמו ACM 14…אלא את כל אלו שהופקו עד עכשיו! כן, מיטב שחקני AC וממשיכי דרכם יעלו מחדש את ההפקות המפורסמות, ובהשקעה מסיבית יותר (כי יהיה ספונסר), שזה אומר פעלולים ואפקטים. אה, ותלת-מימד. עוד לא חשבתי על הקטע הזה עד הסוף, אבל כל מחזמר בהחלט יהיה בתלת-מימד.

את ההרצאות יעבירו במאים, סאיו ומאנגקות. אל תדאגו, אני לא עד-כדי-כך מעופף – לא חייבים מאנגקות מפורסמים כמו אייצ’ירו אודה, הירומו ארקאווה ונאוקי אורוסאווה. גם מאסאשי קישימוטו יספיק. כדי שיהיה מעניין, בסוף כל הרצאה יעלו המרצים יחדיו וישירו קריוקי.

בלילות יהיה הרבה מה לעשות; מלבד מסיבות ג’יי-רוק אינסופיות (ותוכלו לבחור בין מסיבות ג’יי-רוק שונות לפי סגנונות מוזיקליים, ואף יוקצה אולם לפופ קוריאני) יהיה גם מופע זיקוקים [האנאבי], כאשר לכל משתתפת יוענק קימונו בעיצוב אישי שהיא בחרה טרם-הכנס. באותו הזמן יחולקו לכולם מאכלים מהמטבח היפני, בחינם כמובן, ונרד לשעה קלה לחוף הים כדי להשיט ברבורים מנייר על המים.

לאחר יומיים של כנס, אחרי שחשבתם שראיתם הכול, יצטרפו ספינות חדשות. הספינות הן מסופר-כנסים נוספים מכל העולם שמתקיימים אף הם, וכולן יחברו יחדיו כדי ליצור את “משט האנימה”. לאן המשט הזה ישוט? ליפן כמובן. במהלך הדרך נוכל לעלות על הספינות האחרות, להכיר אוטאקואים מלאומים שונים ולראות איזה מחזות זמר בתלת מימד הם הפיקו, כשביום האחרון יעלה מופע ענק שיאחד את כל מחזות הזמר. מלבד זה, בכל ספינה תהיה מסעדת מייד-קפה בה כל מלצרית היא ממדינה אחרת. בשביל ההגינות, לצד כל מייד-קפה יופעל גם מייד-באטלר בו משרתים בישוג’ואים ממגוון מדינות ישרתו את הבנות, כשלגופם סינר ואוזני חתול בלבד.

כשנגיע ליפן, כל הספינות ייצרו מעגל סביב ספינת-האם היפנית, ואוטאקואי העולם יעלו עליה ויפגשו עם האוטאקואים היפנים. לאחר בוקר מטורף על הסיפון שכולל בין היתר המון תחרויות קונסולות ומסיבות ווקאלויד, נרד מהסיפון ונטייל בשיבויה ואקיהאברה…שיהיו באותו יום חסומים לתנועה, ורק אנחנו – מיליון ומשהו האוטאקואים – נסתובב שם ונחולל ברדק. בסיומו של יום נתאסף כולנו באצטדיון בו תתקיים אם-כל-תחרויות-הקוספליי, כאשר לבמות יעלו מיטב הקוספליירים הבילאומיים וייבחרו את מלך ומלכת הקוספליי.

אחרי שהתחרות תסתיים נעלה חזרה על הספינות. הפעם כדי לשחזר בלייב סצינות אקשן מוואן-פיס, כאשר צפלין מעופף ישמיע עבור כולם מוזיקת ג’יי-רוק אפית. בלילה כל הספינות יעגנו בשורה ועל התורן של כולן יחובר מסך הקולנוע הגדול ביותר בעולם (400,000 אינץ’), עליו תיערך הקרנת בכורה של הפרק הראשון בעונה השלישית של הארוהי.


כמו שאמרתי, רק צריך מעט השקעה ורצון טוב. לא?

נתראה בראשל”צ ב-20 במרץ.
=(

לקריאה נוספת
השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם