אתר עצמאי ותיק בנושא אנימה, מנגה, סרטים ותרבות יפן, וקהילת האנימה הישראלית

אודות הבלוג

 (מעודכן אוגוסט 2017)

 


 

הבלוג (או ‘אתר עצמאי’ אם תרצו) “אנימה OK” הוא גלגול נשמות / אחיו הצעיר / גרסה חדשה / שפן סלעים של הבלוג הותיק “אנימה בהילוך מהיר” ז”ל [2005-2008].

מאז שנפתח ב-2009 הציב לעצמו הבלוג מספר חוקי מפתח על פיהם הוא פועל עד היום:

♦ עדכונים על בסיס קבוע.
♦ יצירת תוכן הטרוגני ועם אפיל לפלח רחב של קוראים.
♦ סגנון כתיבה קליל ולא מתנשא.

ניתן למצוא בבלוג בעיקר ביקורות על סדרות וסרטי אנימה, אך לא רק: כתבות במגוון נושאים על התעשייה, יוצרים חשובים, תופעות תרבותיות לצד מאמרים על הנעשה בקהילת אלה שאוהבים אנימה, מנגה ותרבות יפן, ביקורות נישה על משחקי וידיאו מיפן, סדרות מנגה וסרטי לייב אקשן. כמו כן, מתבצעים בבלוג סקירות שוטפות של הסדרות החדשות בארבע עונות השידור (בעיקר המרכזיות – אפריל ואוקטובר).

הבלוג זוכה מידי יום למאות כניסות, חלקם אף בידי גולשים שלא הגיעו אליו בטעות. לעיתים מממש “אנימה OK” את הגדרתו כ-‘בלוג’ וסובל וזוכה להגיגים אישיים בנושאים שונים, אך בלי היסחפות לווידויים חושפניים וספאם. מדי פעם אף מאכלס הבלוג ביקורות של כתבים אורחים, והדלת עבור כותבים חדשים פתוחה תמיד (בעצם כמעט תמיד, מדי פעם אני נוהג לישון). קטגוריה נוספת בבלוג היא “סל מיחזור” – פוסטים קצרים שאינם משתייכים לשום קטגוריה (עדכוני מערכת וקהילה, סתם שטויות, והשורות שאתם קוראים עכשיו).

כמו כן ישנה קבוצת טלגרם רשמית ל-AnimeOK (השפיוּת אינה מובטחת). עוד ניתן למצוא בבלוג קישורים לפורטלים, פורומים ובלוגים אחרים שלשם שינוי לא יעשו לכם כאב ראש, מערכת שמעדכנת אודות התגובות האחרונות, העדכונים הנקראים ביותר ועוד. דרך הצ’ט, הטלגרם או המייל (כתובת בתחתית הפוסט) ניתן להציע שירים וסקרים משלכם. בתחתית האתר בצד ימין (היכן שנמצאים העיגולים הלבנים) ניתן להחליף את הרקע של האתר.

הרווח של הבלוג הוא הנאת הקוראים ממנו (זה עד שאתחיל לעשות פה כסף). פידבקים, תגובות, הערות, הארות, תגובות נאצה ושוחד יתקבלו בברכה.

שמי הוא רם, קָיץ רם. יליד ספטמבר 89, מזל בתולה, תושב חיפה בהווה ותושב פתח תקווה בעתיד.
צופה בסדרות אנימה קבוע מאז 2003, זאת במידה ולא מחשיבים את
קלאסיקות הילדות, עם מגוון רחב של סדרות וסרטים לאורך השנים. תחת הכינוי הותיק והנדוש “DeMon” אני פועל בקהילת האנימה מאז 2004, אז ככתב באתר Animes בתור האדם הראשון שעלה על הפטנט הגאוני של תרגום חדשות בנושא אנימה ומנגה מחו”ל. בסוף 2005 פתחתי את הבלוג “אנימה בהילוך מהיר” שצבר פופולריות כמעט-מידית ונהפך לאחד מבלוגי האנימה הגדולים והפעילים בגלקסיה.

בין לבין הצטרפתי לפורטל צעיר בן מספר שבועות בשם “ישראטאקו“, שזכה באותה תקופה ל-3 כניסות שבועיות, 2 מהן ממני. לאט לאט ישראטאקו פרח, זאת בזכות השקעה רבת מימדים בקהילה הישראלית, בתוכן רב (ביקורות, כתבות וידיעות חדשותיות), בפיתוח קבוצות פאנסאב חדשות ומתן במה פתוחה לכול הקבוצות האחרות. עד סגירתו של הפורטל ב-2011 השקיע ישראטאקו בהקמת פרויקטים קהילתיים כדוגמת כנסים, מפגשים ואירועים, והוא נחשב בזמנו לפורטל לאתר האנימה היחיד בישראל בעל אלפי כניסות יומיומיות.

בסתיו 2008 נסגר “אנימה בהילוך מהיר” לאחר 3 שנות פעילות על-מנת להתמקד בפיתוחו של ישראטאקו והשקעה בתחביב לשמו אני בקהילה (לא באמת, הבלוג נסגר בגלל טעות של השרת). לאחר חצי שנה של הפסקה חשתי צורך להחזיר עטרה ליושנה ולפתוח דף חדש. הדף הזה נפתח ב-15 בפברואר 2009. בפרק הזמן הקצר שחלף הספיק “אנימה OK” לצבור פופולריות רבה יותר מקודמו, ותוך שבועות ספורים עלה מגוון רחב של כתבות וביקורות הממשיכים לפקוד את האתר במתכונת שוטפת.

ניתן לשלוח מייל לכתובת R.Kaits@Gmail.com. אתם אף מוזמנים להגיב ולהשאיר פרטים במידה ואין בכוונתכם להטריד אותי מינית. חשבון הפייסבוק פתוח אף הוא לתקשורת, ולא מומלץ בכלל להצטרף לקבוצת הטלגרם.

מטומטמים ייחסמו מיד.

 

לקריאה נוספת

השאר/י תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם